İnternet

2023 YKS TYT AYT Hatalı Soru Var mı? Hatalı Sorular

2023 yks yty ve ayt sınavları tamamlandı. Peki Bu sınavlarda hatalı soru var mı? Henüz ÖSYM tarafından açıklanan bu şekilde bir açıklama söz konusu değil. Binlerce genç üniversite eğitimleri için girdikleri sınavlarda ter dökerek belirli bir puan kazanmak için birbirleriyle yarıştı. 120 sorudan oluşan sınav 180 dakikalık süre içerisinde tamamlandı. YKS sınavının ilk oturumu TYT sınavı ile cumartesi günü saat 10:00’da başladı. 180 dakikalık süre sonunda saat 13:00’da sınav bitti ve üniversite için büyük bir bekleyiş başladı. 

2023 YKS Sınavlarında Hatalı Soru Var mı?

Sınavın tamamlanması ile birlikte bir çok kişi sınavda hatalı yanlış soru olduğunu iddia ediyor. Fakat ÖSYM tarafından sınavda çıkan sorular ile ilgili yanlış , hatalı soru gibi bir açıklama yapılmadı. Uzmanlar tarafından incelenecek sorular ve yapılacak itirazlar sonucunda soruların tekrar incelenmesi için kurul toplanacak ve karar verilecek. Sınavda hatalı bir soru olması durumunda o soru herkes tarafından doğru olarak kabul edilerek puana eklenecek. 

ÖSYM Sınav itirazı nereye yapılır?

Sınavda sorulara itiraz veya sınavda yaşadığınız olumsuz bir durumla veya kopya gibi farklı bir duruma şahitlik ettiyseniz https://osym.gov.tr adresinden itirazlarda bulunabilirsiniz. İtirazlarınız doğrulayıcı nitelikte ve elinizde somut bir delil olması gerekmektedir. Bu şekilde itiraz edilen durumlar değerlendirmeye alınır.

TYT ve AYT Yanlış soru var mı?

TYT ve AYT sınavlarının soru kitapçıkları açıklandıktan sonra yapılacak itirazlar var ise ÖSYM tarafından değerlendirilip karara varılacak. Herhangi bir soruda yanlışlık yok ise soru olduğu gibi kabul edilecek. 

ÖSYM tarafından 2023 YKS sınavında herhangi bir hatalı soru açıklaması henüz yapılmadı. 

2023 TYT AYT sınav sonuçları ne zaman açıklanır ?

ilk oturumu 17 haziranda yapılan  ve ikinci oturumu 18 haziran da yapılan YKS sınavının sonuçları 18 temmuz tarihinde açıklanması bekleniyor. 

2023 TYT ve AYT Sınav Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınava katılanların en çok merak ettiği soru olan soruların ne zaman açıklanacağı ösym tarafından karar verilecek. Tahmini olarak 19 haziran pazartesi günü açıklanması beklenen sınav sorularının ardından sınava giren öğrencilerin soruları kontrol etme şansı olacak. Sorulara https://sonuc.osym.gov.tr resmi adresinden öğrenmeniz mümkün olacak. 

YKS TYT ve AYT Cevap Anahtarı Ne Zaman Açıklanacak?

Sınava girenlerin sorulara vermiş olduğu cevaplar aynı şekilde ösym tarafından açıklanacak. Bu konuyla ilgili net bir tarih verilmemiş olsa da. Sınava katılan adayların cevap anahtarları taratılarak T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ulaşılabilecek durumda olacak. Sınavda işaretlediğiniz cevap anahtarının aynısı karşınıza çıkacak ve itirazlar bu şekilde daha az bir durum alacak. 

 Sınava katılan adayların merak ettiği sınavda hatalı soru var mı ? Özellikle soruları çözemeyen adaylar veya doğru yaptığını düşünen adaylar sonuca itirazda bulunabilir. Sınav sorularında herhangi bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız https://osym.gov.tr adresinden itirazlarınızı bildirebilirsiniz.

2023 YKS Sınav Yorumları

Sınava giren adaylar özellikle sosyal medya üzerinde yorumlarda bulundu. Matematik konusunda kolay olduğunu düşünen adaylar olsa da , zor olduğunu düşünen adaylarda vardı. 2023 ayt sınavında wifi şifresi sorusu gündem oldu. Logaritma konusu altında çıkan sorunun cevabı ise ösym tarafından açıklanacak cevap anahtarında belirli olacak. 

 

Sizde Sınavla İlgili Düşüncelerinizi Yorum kısmında Belirtin

 

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu