AnkaraMekan

Ankara Gece Kulübü Tavsiyesi ! En İyi 10 Gece Kulüpleri

Ankara gece kulübü konusunda oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Fakat kaliteli bir yer seçilmesi konusunda dikkatli davranılmalıdır.

Ankara’daki en iyi gece kulüpleri herkese hitap eder çünkü Ankara gece kulüpleri ile ünlüdür… Her eğlence anlayışını destekleyen farklı mekanlar ile karşılaşılması mümkündür. Ankara’ya giden kişiler bu gece kulüplerine gidebilecekleri gibi farklı var ve pub gibi seçeneklerini de değerlendirebilirler. Ankara kozmopolit şehirleri arasında bulunur.

Hem gittikçe büyümeye devam etmesi hem nüfus sayısının artması, yeniliğe, yaratıcı mekanlara ihtiyacı arttırmıştır. Özellikle genç nüfusun sayısının her geçen gün yükselmesi sebebiyle Ankara’da, özellikle gençlere yönelik birbirinden farklı gece kulüpleriyle karşılaşılabilir. Bu listemizde sizler için, Ankara’daki en iyi gece kulüplerini sıraladık… 

1- Sess Plus 

Sess Plus+ Ankara’nın en ünlü gece kulüpleri listemizin başında gelmektedir. En son Bilkent şubesini kapatan bu mekan, yenilenen konseptiyle Filistin Caddesinde hizmet vermektedir. DJ performansları ile öne çıkmasının yanı sıra her yaş grubundan insanı görmek mümkündür.

Genellikle 23:00 sularında hareketlenir ve eğlence sabah 04:00’a kadar devam eder. Ankara’daki en iyi gece kulüpleri nerede diye sorulduğunda genellikle Tunalı, Çankaya ve yakın bölgeler önerilir. Bu kulüpler arasında iyi hizmet sunanlardan biri de Sess Plus’tır.

Adres: Horasan Sokak, No: 4 Çankaya

Telefon: 0545 197 45 45

Müzik Türü: Türkçe Pop, 90’lar Türkçe Pop


2- Tren

Ankara gece kulüpleri arasında Tren’i bilmeyen yoktur herhalde… Gözde gece kulüplerinden biri olan Tren, son derece ünlüdür. Çankaya’da yer alan bu mekan sabahın ilk saatlerine kadar performanslarına devam eder. Müzik dinlemek, dans etmek, partiye katılmak ve parti vermek gibi amaçlar için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Belirtmek gerekir ki, uzun yıllardır sektördeki yerini korumaktadır.

Ankara gece kulübü mekanları arasında ünlü olmasının birçok sebebi vardır. Ulaşılması zor DJ’lere ulaşılması, performans sayısının fazla olması ve haftanın her günü yoğun olması gibi sebepler Tren Bar’ı başka bir seviyeye taşımıştır. Rezervasyon yapılması tavsiye edilir.

Adres: Filistin Caddesi No:51 

Telefon: 0312 436 03 06

Müzik Türü: Türkçe Pop, 90’lar Türkçe Pop


3- Öküz 

Bu mekan Ankara gece kulübü isimleri denince, hayatının nabzını tutan önemli yerlerden biridir. Sadece Ankara’da yaşayanlar tarafından değil, yakın ilçelerde yaşayan kişiler tarafından da bu bara gidilmektedir. Çukurambar Mahallesi’nde yer alması ve sabahın ilk saatlerine kadar çalışmalarına devam etmesi sebebiyle özellikle gençler tarafından tercih edilir. Ankara’daki en iyi gece kulüplerinden biri Öküz Bar’dır.

Haftanın neredeyse her günü açıktır. Ancak buraya gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırılması gerekir. Herkesin giremediği ve özel partilere yer veren Öküz Bar, Ankara gece hayatı için önem taşır. Hafta sonları kadar hafta içleri de yoğun bir kalabalık ile karşılaşılır. DJ performansları sabahın ilk saatlerine kadar devam eder ve dizaynı ile de ünlü bir yerdir.

Adres: Besa Kule, No:2 Çukurambar

Telefon: 0536 328 83 06

Müzik Türü: İngilizce – Türkçe Karışık

Ankara gece kulüpleri listemizde Öküz önemli bir yer almaktadır.


4- Kite 

Güvenevler’de bulunan Kite Ankara, popüler lokasyonlar arasında bulunur. Mekanın bu kadar tercih edilir olmasını sağlayan en önemli unsuru niş hizmet, yani belli bir müzik grubu dinleyicisine hitap etmesidir. Bu bakımdan Ankara’daki tekno çalan mekanlar arasında gösterilir. Rezervasyon ve bilet kontrolü ile çalışan bu mekan özellikle gençlerin uğrak yerlerinden biri haline gelmiştir. Ankara’daki en iyi gece kulüpleri listesinde bulunmakla beraber, çok kalabalık olduğu ve kapasitesinden fazla misafiri içeri aldığını da söylebiliriz.

Ankara’da okuyan birçok üniversite öğrencisi bu mekanı tercih eder. Görece uygun fiyatları, DJ performansları ve sahne gösterileri ile sabahın ilk saatlerine kadar kendini göstermeye devam eder. Konumunun avantaj sağlaması da kalabalık olmasını etkiler. 

Adres: Güvenlik Caddesi, No:97 Çankaya

Telefon: 0533 336 54 83

Müzik Türü: Tekno

Ankara gece kulüpleri arasında Kite yer almaktadır.


5- Shelter

Ankara’nın ünlü yerlerinden biri de Shelter’dir. Diğer gece kulüpleri daha çok DJ performansına odaklanırken Shelter, jazz müzik ile kendini göstermiştir. Sadece sahne sanatları ile değil aynı zamanda sanatsal atölyeleri ve etkinlikleri ile de öne çıkar. Ankara gece kulübü seçenekleri arasında gösterilse de Pub özelliği daha çok öne çıkmaktadır. 

Adres: Bestekar Caddesi, No:38 Çankaya

Telefon: 0312 418 11 88

Ankara'da gece hayatı konusunda Shelter güzel bir seçenek olabilir.


6- 6:45

Ankara’nın gözde yerlerinden birisi de altı kırkbeştir. Ankara gece hayatı denildiğinde önerilen yerler arasında bulunur. Genellikle şehir dışından gelen kişiler ve gençler tarafından tercih edilir. DJ performansları ve kaliteli konserleri nedeniyle müdavimleri vardır diyebiliriz…

Ankara’da gece hayatı denilince akla gelen isimlerden biri olan bu mekan, sahne performanslarıyla da ünlüdür. Hafta sonları genellikle eğlenceli etkinlikler bulunur. Ayrıca mekanın bir de Cafe-Bar kısmı vardır. Burada da yemek servisi sunulmaktadır.

Ankara gece mekanları canlı müzik performansı pek göstermezler. Fakat 6:45 bu algıyı yerle bir ediyor…

Adres: Tunus Caddesi No: 66 Çankaya

Telefon: 0553 698 00 06


İpucu: Ankara’daki en iyi 10 canlı müzik mekanını listelediğimiz yazımıza da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ankara’da meyhane arayanlar için de bu yazımızı tavsiye ediyoruz.

Listede yer almak istiyorum!

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu