AnkaraMekanŞehir

Ankara’daki En İyi 10 Canlı Müzik Mekanı!

Ankara canlı müzik mekanları konusunda herkese hitap eden ve kaliteli özelliklere sahip yerlerdir. Uzun zamandır Ankara’da bulunan ve canlı müzik hizmeti veren birbirinden farklı mekanlar vardır. Bu mekanlar fiyat, müzik türü, hizmet menü ve birbirinden farklı özellikleriyle birbirinden ayrılırlar. Herkese hitap eden ve oldukça kapsayıcı mekanlarda bulunmaktadır. Ankara’daki en iyi canlı müzik mekanları listesi sizler için hazırlanmıştır.

Bazı mekanlar daha spesifik hizmetler verirken, bazı mekanlar birçok müzik türüne yer verir. Ankara’da canlı müzik dinlemek isteyenlere önerilen birbirinden farklı yerler olmasına karşın sayı fazla olduğu için en iyisine ulaşmak zaman alabilir. Ancak önceden kriter belirlemek ve bu kriterlere göre mekan seçmek daha kolaydır. Ankara’da müzik türü en önemli kriterdir ve en iyi tercihi yapmanızı sağlayabilir. Bu liste size özel, kullanıcı deneyimleriyle harmanlanarak hazırlanmıştır…

 

1- Jolly Joker

Jolly Joker Ankara’nın en gözde canlı müzik mekanıdır. Burada hem ünlü müzisyenlerin büyük konserleri yapıldığı gibi hem de yeni yeni ünlü olmaya başlayan amatör gruplara da yer verilir. Blues gruplarından caza; cazdan alternatif müziğe kadar birbirinden farklı müzik türleriyle karşılaşmak mümkündür.

Bu mekanda gerçekleştirilen konserler için bilet alınması gerektiğinde hem çevrim içi bilet alımı yapılabilir hem de doğrudan mekan üzerinden bilet satın alınabilir. Kavaklıdere de bulunması sebebiyle geç saatlere kadar hem yoğun hem de açıktır. Kapsayıcı müzik çalışmalarıyla bilinen bu mekanda alkol fiyatları da ortalamadır.

2- IF Performance Hall

Profesyonel müzisyenlere ve müzik gruplarına yer veren bir mekandır. Neredeyse haftanın her günü canlı müzik etkinliği düzenlenir. Her zaman dolu olan ve farklı şubeleri bulunan bir mekandır. Sadece Ankara’da değil Eskişehir, Antalya ve İstanbul gibi şehirlerde de vardır.

Ankara’da If Performance Hall’de sahne alan birbirinden değerli isimleri dinlemek için Kavaklıdere’ye gidilmesi gerekir. Tunus Caddesi üzerinde yer alan IF Performance Hall hem kapıda hem de online bilet satışı yapan yerlerdendir. Can Bonomo, MFÖ, Yüksek Sadakat, Ceza gibi ünlü isimleri dinlerken bir yandan da karaoke gecelerine katılmak mümkün.

3- Zeki Bar

Zeki Bar, Ankara’da pop müzik gecelerine eşik eden bir mekandır. Ankara’da pop müzik mekanı arayanlar genellikle Zeki’yi tercih eder. Zeki Bar, fiyatları sebebi ile kararsız kalınan bir yer olsa da pop müzik seven kişiler tarafından haftanın her günü tercih edilir. Yüksek fiyatlı bir yerdir ve canlı müzik sadece pop kültürü üzerinedir.

Özellikle amatör seslere yer veren ve bu seslere sahne fırsatı tanıyan alanlardan biri olması ile dikkat çeker. Birçok ünlü müzisyen ve müzik grubu Ankara’nın underground mekanlarında sahne alarak kariyerine başlamıştır. Pop müzik kariyerinde yükselmek isteyen birçok amatör sanatçı da kendini Zeki Bar’da bulur.

4- Hayal Kahvesi

Birbirinden farklı ve havalı konseptler ile canlı müzik günleri düzenleyen bir mekandır. Türkiye için önemli yerlerden biri olması sebebi ile ünlü isimler sık sık sahne alır. Birbirinden farklı simaların yer aldığı kapsayıcı bir mekandır. Fiyatları ile de dikkat çeker. Geç saatlere kadar açık olan Hayal Kahvesi Çankaya’da bulunur.

Mustafa Kemal Mahallesi’ne gidildiği takdirde herkes Hayal Kahvesi’ni gözleri kapalı şekilde tarif edebilir. Popüler ve kaliteli yerlerden biridir. Canlı müziğin yanı sıra yemek yemek de isteyenler için özel menüleri ile hizmet verirler. Ankara canlı müzik mekanları arasında olması ve birbirinden farklı müzik türlerine ye vermesi sebebi ile herkes tarafından bilinir.

5- 6:45

6:45 ve Kaybedenler Kulübü gibi isimler ile bilinen bu mekan, en özel yerlerden biridir. Kavaklıdere Çankaya’da yer alan mekan gece geç saatlere kadar açıktır. Birbirinden farklı isimlere ev sahipliği yapar ve kaliteli müzik dinlemek isteyenlere kapısı her zaman açıktır.

Beat kültürünün yayılması, Türkiye’de daha özgür müzik yapılmasını desteklemeleri ile öne çıkmıştır. 6:45 tarafından basılan kitaplara, kültürel faaliyetlere ve Ankara’da en iyi müziğe ulaşmak için Kaybedenler Kulübü sık sık tercih edilir.

6- Milyon Performance Hall

Son birkaç yılın en ünlü yerlerinden biri haline gelen Milyon, Ankara’daki en iyi canlı müzik mekanları arasında bulunur. Büyük sahnesinde ağırladığı isimler hem Türkiye hem de dünyanın önemli isimleridir. Her gün canlı müziğe yer veren mekan Çankaya’da Yukarı Bahçelievler’de yer alır.

Milyon Performance Hall, canlı müzik takvimini aylar önceden yayınlar ve her zaman kalabalıktır. Fiyatları, müzik kalitesi ve daha birçok sebep için tercih edilmektedir. Ankara halkı kadar farklı şehirlerden özel konserler için Milyon’a giden kişiler de vardır.

7- Müjgan

Müjgan, Ankara’nın en önemli mekanlarından biridir. Geniş kapasitesiyle dikkat çekmesinin yanı sıra lokasyon da son derece uygundur. Çankaya’da bulunan bu eğlence merkezine gitmek için kısa bir yolculuk yapılması yeterlidir. Geç saatlere kadar açıktır ve müşterilerine verdiği ikramlar ile de bilinir.

Canlı müzik dinlemek ve aynı zamanda kaliteli müzik ile vakit geçirmek isteyen kişiler genellikle bu mekanı tercih eder. Buraya giden herkes mutlaka kasa bölümünde yer alan ücretsiz Müjgan özel açacaklarını almadan evlerine dönmez. Kaliteli müzik, yemek, sohbet ve eğlence için tercih edilen ünlü yerlerden biridir. Ankara canlı müzik yemekli yerlerden biridir.

8- Route

Ankara’nın en ünlü yerlerinden biridir. Kaliteli sahnesi ve ekipmanlarıyla dikkat çeken bu mekan aynı zamanda menüsü ile de bilinmektedir. Her zaman zengin seçenekler ve kaliteli imkanlara erişim için alım açmayı destekleyen bir alandır. Kızılay’da bulunur ve bu sebeple de ulaşım son derece kolaydır.

Sadece heyecanlı müzik için değil aynı zamanda diğer sahne gösterileri için de kullanılan kapsamlı bir mekandır. Ankara standartlarına göre fiyatı son derece uygundur. Menüsünde yer alan birçok lezzet hem kalite hem de fiyatları sebebi ile tercih edilir. Ankara canlı müzik restoran arayanlar Route’yi tercih edebilir.

9- Up Lost Bar

Ankara’da popüler müziğin ve blues’in aynı gün çaldığı nadir yerlerdendir. Daha underground olması ve lokal müzik gruplarına yer vermesi ile bilinir. Birçok amatör müzik grubunun sahneye çıktığı ilk yerler arasında bulunur. Kızılay’da yer alan bu bara gitmek isteyen kişiler kısa süre içerisinde merkezi konumda olması sebebiyle ulaşabilir.

Ankara’nın gözde yerleri arasında olması sebebi ile her zaman kalabalıktır. Özellikle genç ve orta yaşlı kesim tarafından daha çok ziyaret edilir. Günlere ve müzik türlerine göre giden kitlenin demografisi değişebilir. Ankara canlı müzik pub arayanların ilk seçeneklerinden biri Up Lost Bar’dır.

10- Manhattan

Ankara’da yer alan Manhattan farklı müzik türleri ile dikkat çeker. Daha çok konser ve alkol ağırlıklı bir mekandır ve yeni nesil eğlence anlayışına yönelik partileri ile öne çıkar. Ankara’daki en iyi canlı müzik mekanlarından biri olan Manhattan özellikle gençler tarafından tercih edilir.

 

Not: Ankara canlı müzik mekan tavsiye listemiz güncel olup, yer bilgisinin teyit edilmesi tarafımızca tavsiye edilmektedir.

 

Listede yer almak istiyorum!
Tıkla Oy ver
[Toplam: 1 Oyunuz: 5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu