AnkaraMekanŞehir

Ankara’daki En İyi Balık Restoranları!

Ankara balık restoranları konusunda, denizi olmamasına rağmen ülkemizin en iddialı şehirlerinden biridir. Sebebi de Başkent oluşu sebebiyle içinde bulundurduğu demografik yapıdır… Ankara’daki balık restoranları farklı mezeler, servis ve ikram seçenekleri ile ön plana çıkar. Ankara’daki birçok balık restoranı için önceden rezervasyon yapılması tavsiye edilir. Özellikle yaz aylarında ve hafta sonlarında kalabalık olmaları nedeni ile önceden yer ayırtılmalıdır… Listemiz, Ankara balık restaurant alkollü seçenekleri ve Ankara’da alkolsüz balık restoranları olarak tasnif edilmiştir. Şimdiden afiyetler diliyoruz…

1- Ankara Alkollü Balık Restoranları

  • Trilye

Trilye Restoran, Ankara’daki alternatif beslenme seçenekleri ile sık ziyaret edilen bir yerdir. Vejetaryen beslenenler için özel tatlılara yer vermesi ve aynı zamanda kapsayıcı menüsü ile çoğu zaman dolu oluyor. Yer bulmanın zor olması sebebiyle gitmeden önce mutlaka rezervasyon yapılmalıdır. Mekan aynı zamanda neredeyse 20 yıldır hizmetlerine devam etmesi sebebiyle kaliteli servis ve lezzetli yemekler ile karşılaşılan Ankara balık restoranları arasında bulunuyor. Fiyatları biraz tuzlu olan Trilye, Ankara’nın popüler mekanları arasında yer alıyor.

Adres: Kuleli Sokak No:32 Çankaya

Telefon: 0312 447 12 00

Trilye, Ankara balık restoranları içerisinde en popüler seçeneklerden biridir.

 

Trilye Ankara fiyatları

Ortalama alkolsüz iki kişilik menü 600-1000 TL arasındadır. Trilye’nin internet sitesinde menü yer almaktadır.

Trilye’de vale hizmeti mevcut mu?

Evet, mekanın vale hizmeti mevcuttur.


  • Sur Balık Restoran

Sur Balık Restoran Ankara’nın en iyi restoranlarından biri olarak değerlendirilmektedir. Sadece balık yemekleri için değil, aynı zamanda servisi, şık tasarımı ve sunulan hizmet kalitesi ile de dikkat çeker. Bu sebeple de bu balık restoranı günün her saati doludur. Özel olarak hazırlanmış mezelerinden, sanat eserlerine benzeyen tabaklarına kadar eşsiz bir görüntü sunmayı her zaman başarmıştır. Ankara en iyi balıkçı restoranları arasında da gösterilmektedir.

Balıkçılık konusunda etik ve adil avlanma prensipleri ile hareket eden ve ideal düzende çalışmalarını gerçekleştiren bir restoran. Bu sebep ile de özellikle hayvanların şiddet görmesini önlemeleri, yasak avlanma yapmamaları ve etik davranmaları gibi konular ile de Ankara gündemlerinde her zaman karşılaşılan bir restorandır. Kalabalık gruplara özel VİP salonları da mevcuttur.

Adres: Uğur Mumcu Caddesi, Kuleli Sokak, No: 40 G.O.P Çankaya 

Telefon: 0312 286 61 41

Sur Balık, Ankara balık restoranları içerisinde en iyi ve popüler seçeneklerden biridir.

Sur Balık Restoran alkollü mü?

Evet, Sur Balık alkollü hizmet sunmaktadır.

Sur Balık Restoran fiyatları nedir?

Mekanın fiyat listesinin iletişime geçilerek öğrenilmesi gerekmektedir.

Sur Balık Restoran’da vale hizmeti mevcut mu?

Evet, mekanın vale hizmeti mevcuttur.


  • Yelken Balık Çankaya

Yelken balık restoran özellikle mezeleri ile dikkat çeken bir yerdir. Bu restoran özellikle personelinin güler yüzlü olması ve nazik davranışları ile dikkat çekmekte… Restoranın bir diğer özelliği ise herkes tarafından beğenilen mezeleri. Bu bakımdan Ankara rakı balık restaurant denilince Yelken Balık olmazsa olmazdır…

Mezelerin çok çeşitli olması uygun fiyatla hizmet vermeleri ve aynı zamanda çoğu zaman balıklarının önüne geçen tatlıları ile dikkat çeker. Dolayısı ile sadece balık tüketmek için değil, aynı zamanda mezeler, tatlılar ve servis imkanları sebebiyle de Yelken Balık Restoran, Ankaralılar tarafından tercih edilir.

Adres: Reşit Galip Caddesi No:58 Çankaya

Telefon: 0312 448 29 90

Yelken Balık Ankara

Yelken Balık fiyat listesi nedir?

Mekanın fiyat listesinin iletişime geçilerek öğrenilmesi gerekmektedir.

Yelken Balık Restoran’da vale hizmeti var mı?

Evet, mekanın vale hizmeti mevcuttur.


  • Chef Bro’s

Yeni nesil sunum parçalarını birleştiren ve dopdolu bir masaya oturmanızı sağlayan doyurucu restoranlar arasında bulunuyor. Özellikle sosyal medya platformlarında gün geçtikçe ün kazanmaya başlaması herkes tarafından merak edilmesine sebep oldu. Ankara balık restoranları Çankaya listesinde bulunan eşsiz önerilerden biridir… Mehmet Gezen ve Faruk Gezen şef kardeşlerin bu meşhur restoranı, Ankara balık restoranları listemizde olmazsa olmazlardandır… 

Adres: Gaziosmanpaşa Caddesi, Halıcı Sokak, No: 7A Çankaya

Telefon: 0541 100 11 11


  • Deli Yengeç 

Müşteri memnuniyetini önemseyen ve bu sebeple de profesyonel hizmet anlayışı ile hareket eden bir restoran. Deli Yengeç lezzetli yemeklerinin yanı sıra sunulan mezeler, alkoller ve hizmeti ile öne çıkıyor. Tavalar için sık sık tercih edilmesinin yanı sıra özel günlerde de her zaman dolu oluyor. Ankara’daki balık restoranları listemizde Deli Yengeç, vazgeçilmez bir mekan olarak yer alıyor.

Ankara’nın en iyi balık restoranlarından biri olan Deli Yengeç Restoran, lüks seçenekleri ile de dikkat çekiyor. Zengin balık menüsüne eşlik eden içecek menüsü ve özel mezeleri ile mutlaka denenmesi gereken bir yer.

Adres: Gaziosmanpaşa Caddes, Filistin Sokak, No:2/B Çankaya

Telefon: 0312 468 14 68

Deli Yengeç menü internette mevcut mu?

Mekanın menüsüne internet sitelerinden erişim sağlanabilir.

Rezervasyon gerekiyor mu?

Gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırılmasını tavsiye etmekteyiz.


2- Ankara Alkolsüz Balık Restoranları

  • Ege Restaurant Hamsi Balık Lokantası

Ege Restaurant hem Karadeniz’in yöresel balık tariflerine yer verirken hem de Ege mutfağının özel mezelerine yer veriyor. Farklı kültürleri bir araya getirmeyi ve en modern şekilde sunmayı başaran bir restoran. Dolayısıyla birçok kişi tarafından da her zaman tercih ediliyor. Kendinizi atmosfere kaptırmak ve iyi hissetmek istiyorsanız mutlaka bu restoranı tercih etmelisiniz. Ankara’nın en iyi balık restoranlarından biri de Ege Restoran’dır.

Adres: Tunalı Hilmi Caddesi, Büklüm Sokak, 54/B Kavaklıdere Çankaya

Telefon: 0312 428 27 17

  • Hamsi Balık Lokantası

Denizin insanoğluna sunduğu nimetleri lezzete dönüştürme iddiasıyla hizmet veren Hamsi Balık, gerçekten de işini en iyi yapan mekanların birisidir. Günlük taze hamsi, mezgit, tekir, çinekop ve istavrit gibi seçenekler sunmasının yanında, kalamar ve karides konusunda da bayağı iddialılar… Ankara’nın gözde balıkçıları arasında yer alan Hamsi Balık mutlaka denenmelidir.

Adres: Ceyhun Atıf Kansu Caddesi, No:12 Balgat

Telefon: 0312 287 02 02

Hamsi Balık Restaurant, Ankara alkolsüz balık restoranları arasında yer almaktadır.

Not: Ankara balık restoranları listemiz, kullanıcı deneyimi ve yorumları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bütün önerilerimiz denenmiş ve duruma göre sizlere aktarılmıştır.

 

Listede yer almak istiyorum!
Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu