Eğitim

Atanmanızı Sağlayacak En iyi 10 KPSS Yayınları Tavsiyesi!

KPSS’ye hazırlananların başladığı noktada en iyi KPSS kitapları ya da KPSS yayınları büyük önem arz etmektedir. Çünkü, başarının sırrı KPSS kitaplarında. Ve tabi ne kadar çalıştığınıza bağlı olarak. Hızlı öğreten ve sınava yönelik olan kaynaklar KPSS adayları için oldukça önemli bir konudur. Disiplinli çalışmak KPSS gibi ayrıntılı ve zorlu bir sınav için ne kadar önemliyse doğru kaynakla çalışmak da bir o kadar önem teşkil etmektedir. buuON ekibi olarak biz de sizin için en yararlı ve sınava yönelik iyi bir tercih olabilecek 10 iyi KPSS kaynağını tespit ettik.

1- PEGEM YAYINLARI
Genel kültür ve genel yetenek alanında uzman bir konu anlatımı ve nokta atışı sorular istiyorsanız Pegem Yayınları tam size göre bir kaynak. Konu özetleri oldukça yeterli ve açıklayıcı olan Pegem ‘in soru bankası da bir o kadar farklılık içeriyor. Ayrıca eğitim bilimleri ve ÖABT için de oldukça kapsamlı soru içeriğine sahip bir yayındır.

2- MURAT YAYINLARI
Murat Yayınları dershanesi köklü bir yayın kuruluşudur. Özellikle KPSS A grubunda uzmanlaşmış bir kadroya sahip olan Murat Yayınları hukuk, maliye, iktisat, işletme, muhasebe, ekonometri alanlarında çıkardığı kitaplarla KPSS ye oldukça iyi hazırlayan bir yayındır. Murat yayınları ön lisans ve lisans sınavının yanısıra DGS ve genel kültür genel yetenek, eğitim bilimleri, ÖABT alanında da çeşitli soru bankası ve konu anlatımlı kitaplara sahiptir.

3- YEDİİKLİM YAYINLARI
Yediiklim Yayınları özellikle öğretmenlik ve memurluk sınavına hazırlanan KPSS adayları için vazgeçilmez bir kaynaktır. ÖABT konusunda Türkiye’de sayılı yayın kuruluşlarından olan Yediiklim eğitim bilimleri ve genel kültür genel yetenek alanlarında da bir o kadar çeşitlilik içeren soru bankaları ve buna uygun derecede hazırlanmış fasikül şeklinde konu anlatımlı kitaplara sahip bir kaynaktır.

4- YARGI YAYINLARI
Yargı Yayınları genel kültür genel yeteneğin yanısıra, eğitim bilimleri ve ÖABT sınavında da oldukça faydalı olabilecek konu anlatımlı modüler setlere sahip bir yayındır. Bunun yanında KPSS A grubunda da modüler setlere sahip olan Yargı Yayınları özellikle eğitim bilimlerinde sınava çok benzer sorular yakalayan tabiri caizse tam KPSS ayarında soru bankalarına sahip olan önemli bir yayındır. KPSS’ye hazırlanırken mutlaka bulundurulması gereken modüler setlerin başında gelir.

5- BENİM HOCAM YAYINLARI
Benim Hocam Yayınları eğitim bilimleri,genel kültür ve genel yetenek alanında kapsamlı soru bankalarına ve konu anlatımlı kitaplara sahip bir yayındır. Ayın zamanda video anlatımlı modüler setlere sahip olan Benim Hocam Yayınları KPSS çalışmada mutlaka bulundurulması gereken modüler setlere sahip bir yayındır. Genel kültür ve genel yetenek alanında her bir dersi ayrı ayrı fasiküller halinde veren Benim Hocam Yayınları konu anlatımı olarak da oldukça faydalı ve geniş kapsamlı bir içeriğe sahiptir.

6- İSEM YAYINLARI
İsem Yayınları KPSS de genel kültür genel yetenek,eğitim bilimleri ,KPSS A grubunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip bir soru havuzuna sahip bir yayın kuruluşudur. İsem Yayınları aynı zamanda 10 lu deneme setleri çıkarmaktadır ve bunun yanında KPSS A alanında muhasebe, iktisat, maliye, hukuk alanında yaprak testlere sahiptir. Özellikle hukuk alanında oldukça kapsamlı bir konu anlatımlı kitaba sahip olan İsem Yayınları özellikle KPSS A grubuna hazırlanan adaylar için kitaplıkta olması gereken yayınların başında gelir.

7- LİDER YAYINLARI
Lider Yayınları özellikle genel kültür genel yetenek alanında oldukça başarılı bir yayındır. Matematik, Türkçe, tarih, vatandaşlık ve coğrafya kitabı olarak 5 ayrı konu anlatımlı soru çözümlü modüler sete sahip olan Lider yayınları özellikle memurluk sınavına hazırlanan adayların mutlaka bulundurmaları gereken setlerin başında gelmektedir. Özellikle sayısal ve sözel mantık konusunda farklı ve sınava yakın sorularıyla dikkat çeken Lider Yayınları KPSS genel kültür ve genel yetenek kısmında oldukça geniş bir soru yelpazesine sahip bir yayın kuruluşu olarak kendini tanıtmaktadır.

8- BEYAZ KALEM YAYINLARI
Beyaz Kalem Yayınları KPSS alanında özellikle eğitim bilimleri kısmında sahip olduğu yaprak testlerle oldukça faydalı içeriğe sahip bir yayındır. Rehberlik,gelişim psikolojisi,öğrenme psikolojisi,ölçme ve değerlendirme,öğretim yöntem ve teknikleri alanlarında yarak testlerin yanısıra soru bankalarına sahip olan Beyaz Kalem Yayınları oldukça önemli noktaların altını çizen ve konu özetleriyle algılamayı kolaylaştıran kitaplara sahiptir. Aynı zamanda 10’lu deneme setleriyle de pratik olmayı arttıran, mutlaka alınması gereken yayınların başında gelir.

9- DEKA YAYINLARI
Deka yayınları program geliştirme,ölçme değerlendirme,öğrenme psikolojisi gibi eğitim bilimi konularında oldukça kendini geliştirmiş bir yayın kuruluşudur. Özellikle eğitim bilimi setleri video konu anlatımı içere Deka yayınları çözümlü soru bankalarıyla da mutlaka KPSS adaylarının yanlarında bulundurmaları gereken yayınlardan biridir.

10- AKILLI ADAM YAYINLARI
Akıllı Adam Yayınları KPSS genel kültür genel yetenek alanında tek kitap tek konu şeklinde kitaplara ve aynı zamanda soru bankalarına sahip olan uzmanlaşmış bir kadroya sahip olan bir yayın kuruluşudur. Genel kültür genel yetenek alanında özel yaprak testlere sahip olan yayın aynı zamanda Türkçe, matematik, vatandaşlık, tarih ve coğrafya derslerinden de ayrı ayrı kapsamlı soru bankalarına sahiptir. Özellikle Türkçe’de paragraf sorularında zorlanan adaylar için sadece paragraf sorularından oluşan çözümlü kaynağa sahiptir.

Listede yer almak istiyorum!
Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Belli ki KPSS hazırlık dönemi atlatmış tecrübeli bir kişi tarafından hazırlanmış. Çünkü geçtiğimiz yıl atanan biri olarak söylüyorum, liste fazlasıyla başarılı. KPSS’ye hazırlanacak olan arkadaşlara tavsiyem ise tek kaynağa odaklı kalmamaları. Çalışma dönemi uzun bir süreç ve birden fazla kaynaktan yararlanmak için yeterli vaktiniz eminim olacaktır.

  2. Ben de genellikle burada belirtilen yayınları tercih ettim ve başarıya ulaştım. Dikkate alınabilecek, ciddiyetle hazırlanmış bir liste.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu