Yaşam

Binance Network timeout Hatası ve Çözümü

Binance kullanıcıları son zamanlarda aldığı network timeout hatası ile hesaplarına giriş yapamadığı gibi bakiye ve diğer bilgilerin görünmesine de engel olabiliyor. Binance network timeout hatası bir çok nedene bağlı olarak karşınıza çıkabiliyor. Bunların başında ilk olarak internet bağlantısı ve kullanıcı cihazlarından kaynaklı olabiliyor. İnternet bağlantısındaki değişiklik ve anlık olarak yaşanan güvenlik problemleri nedeniyle bu hatayı almanız normal olabiliyor.

Kripto paralar için kullanılan binance uygulamasında yaşanan bu durum sonucunda alacağınız hatalar şu şekilde olacak.

  • Sisteme giriş yaptığınız da güvenlik işareti karşınıza çıkmaz. timeout hatasından kaynaklı olarak herhangi bir uyarı almazsınız fakat arka planda bu hata işlem görür.
  • Hesabınıza giriş yapıldıysa ve bu hatayı aldıysanız beyaz ekran karşınıza çıkar ve sayfa yenilemesi yapmadığı gibi sekmeler arasında geçiş yapamazsınız.
  • alım -satım işlemlerinde direk olarak network timeout hatası karşınıza çıkar ve hataya karşı bazı işlemleri yerine getirmeniz gerekebilir.

Network Timeout Hatası Sunucu kaynaklı bir sorun olduğundan anlık olarak bu hatayı almış olabilirsiniz. Belirli zaman aralıkları ile denemeniz halinde düzelmesi muhtemeldir.

buuon.com

Network Timeout Hatası ve Çözümü

  • Aldığınız hatanın kaynağını biliyorsanız çözümü sizler için daha kolay olacak. İnternet bağlantınız da bir sorun var ise öncelikle bunu gidermeniz gerekiyor.
  • Mobil bağlantı ile bu hatayı alıyorsanız bir wifi ağına bağlanarak deneyebilirsiniz.
  • Hangi ağ bağlantısında sorun yaşıyorsanız öncelikle güvenlik ayarlarını gözden geçirin.
  • Bilgisayar bağlantısı ile bu sorunu almanız halinde güvenlik ayarlarından binance sitesini güvenilir siteler alanına eklemeniz gerekebilir.
  • Mobil cihazlardan alıyorsanız bu hatayı cihazınızı kapatıp tekrar açmanız ve bağlantı işlemini tekrar sağlamanız gerekebilir.
  • Anlık olarak da yaşanabilen bu sorun karşısında beklemeniz ve bir süre sonra tekrar denemeniz gerekebilir.
  • Tüm bu işlemlerin ardından sorun giderilemediyse binance canlı destek hattına bağlanarak gerekli çözüm yollarını arayabilirsiniz.

Binance Network Timeout hatası Nedir?

Timeout hatası bağlanılan sunucu ile aranızdaki zaman aralığının fazla olması yada bağlanamaması nedeniyle karşınıza çıkan hata olarak biliniyor. Bağlantı esnasında yavaşlık ve aradaki sinyallerin az olmasından kaynaklı olarak karşımıza çıkar. Bağlantının yavaş olması veya bağlanılan sunucuda yaşanan yoğunluk nedeniyle bu hataları almanız anlık olarak gerçekleşebilir.

Bazı durumlarda sizden kaynaklı alınan bir hatada olabiliyor. Bağlantınızdaki yavaşlık , bağlantı engellemeleri gibi durumlarda bu hatayı alabilirsiniz.

Sadece binance uygulamasının dışında bir çok internet gereksinimi olan bağlantı noktalarında da bu durumla karşılaşmanız normal olabilmektedir.

Binance Bağlantı Hata Kodları

Binance bağlantısında yaşadığınız sorunlarla ilgili herhangi bir hata kodu karşınıza çıkmaz. Bunun yerine aldığınız hatanın ismi karşınıza çıkacağı için buna bağlı olarak çözüm yolları aramanız gerekebilir. Binance üzerinden alınan bir çok hatanın çözüm yolu olduğu gibi gidermek tamamen sizin elinizde olan bir durum olduğunda kısa bir araştırma yaparak sorunlara çözüm bulabilirsiniz. VPN kullanmanız durumunda bu hatayı alıyorsanız ve kullanmanız gerekiyor ise mutlaka güvenli siteler alanına binance eklemeniz gerektiğini unutmayın.

Binanceye girecek coinler listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance TR ağ hatası alıyorsanız talimatları takip ederek sorunu giderebilirsiniz.

Fan tokenler Hangileri merak ediyorsanız bu konu tam size göre

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu