Teknoloji

Boğasını Yaşamamış Coinler Hangileri ? Boğa Sezonu Ne Zaman

Kripto paralarda boğa sezonu yatırımcının en çok beklediği dönem olarak bilinir. Peki Boğa görmemiş ve bu sezonda piyasaya çıkan boğasını yapmamış coinler , kripto paralar hangileri detaylı bir şekilde değerlendirdik.

Boğa Sezonu nedir?

Kripto paraların en çok yükseldiği dönem olarak bilinir. Bu dönemde diğer ekonomi yatırımlarına olan ilginin azalması veya stabil şekilde gidiyor olması farklı yatırım araçlarına yönelimi ortaya çıkartır. Bu da genel olarak kripto para alanında popülerite artması ile ortaya çıkar. Şu sıralar dünya ekonomisinde faiz artırımları ve azaltımları kripto paralara olan ilgiyi azaltıyor olsa da boğa sezonu gelmesi için bu yatırım araçlarının stabil şekilde gitmesi gerekiyor. 

Boğa Sezonu Ne Zaman gelir?

Boğa sezonu farklı yatırım araçlarındaki stabil gidişata göre farklı yatırım araçlarını değerlendirmek isteyen yatırımcılar ilk olarak kripto paraya yöneleceği için dünya ekonomisinin düzenli bir seviyeye gelmesi gerekiyor. Bu aşamadan sonra boğa sezonu gelmesi muhtemel durumlar arasında ilerleyecek. 

Boğa kripto paralar için neden önemli ?

Boğa yükseliş anlamına gelen kripto para camiasında dönemsel olarak yükselecek kripto paralar anlamına geliyor. Süre olarak net bir zaman dilimi verilmiyor olsa da dünyada yaşanan ekonomik gelişmeler, savaş ve yatırımları etkileyen bir çok durum buna sebep olabilmektedir. Kripto paralar için önemli olması ise dünyada bir çok yatırımcının bu alana yönelmesi ile başlar. 

Boğa Sezonu Geldiğini nasıl Anlarız?

Bu dönemin gelmesi bir çok kripto parayı hareketlendireceğinden özellikle BTC tarafında büyük bir yükselişin gelmesi ile birlikte altcoinlerin de bağlı olarak hareketlenmesi ile sonuçlanmaktadır. BTC büyük bir yükseliş göstermesi diğer coinlerinde yükselmesi anlamı gösterdiğinden boğa sezonu geldi diyebiliriz. Fakat boğa tuzağı ile farklı yönde işlem yapanların dikkat etmesi gereken bir durumda işin içerisinde mevcuttur. Bir çok balina yüklü olarak alım yapmak istediğinde boğa sezonu geldiğine inandırmayı amaçlar ve ters bir işlemde bütün yatırımlarınızı kaybetmeniz muhtemel olabilir. Bu durumlara dikkat etmeniz de fayda var. 

Boğa Sezonu için net bir tarih verilmez, tarih veren kişi ve kurumlara itibar etmeyin.

Boğasını Yapmamış Coinler Hangileri

1- Pepe

Binance listelemesinin ardından yükseliş ivmesi kazanan pepe henüz boğa görmüş değil. Ayı sezonunda listeleme alan bu kripto paraya olan ilgi artması ile kendi içerisinde yükseliş görmesi henüz boğa yaşamış demek doğru olmaz. Bu yükseliş boğa tuzağı adı verilen bir yükseliş ile kazanmıştır. 

2- Floki

Floki ayı sezonunun başlarında piyasaya çıkmış ve binance listelenecek kripto paralar arasında görülmesi ile yakın zamanda bu başarıyı kazanmış bir kripto para. Boğa sezonunda henüz ne tür bir ivme kazandığı görülmediğinden en yakın sürede kazanılacak yükseliş ivmesi ile boğa sezonuna hızlı bir giriş yapması bekleniyor. 

3- Fan tokenler

Fan tokenler her geçen gün yenileri ile karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Boğa sezonunda büyük yükselişler gösterecek olan kripto paraların başında gelen fan tokenlere ilgi her geçen gün artmakla birlikte hacim değeri de buna bağlı olarak yükseliyor. Yükseliş ivmesi kazanacak fan tokenler boğa sezonunda en az %60 oranlarında bir değer kazanması bekleniyor. 

4- Radio Caca

Caca kendi içerisinde geliştirdiği projeler ile adından sıkça söz ettirmesi ve binance listelemesi ile kendi içerisinde yaşacağı boğa sezonunu bekliyor. Aynı zamanda boğasını yaşamamış bu coin ile sezonda en çok yükselecek kripto paralar arasında geliyor. Aynı zamanda binance listelemesi de olduğunda boğa sezonunun en karlı yatırımlarından biri olması muhtemel kripto paralar arasında. Özellikle ülkemizde oldukça yüksek yatırımcı sayısına ulaşan Radio Caca için yatırım yapmak mantıksız sayılmaz. 

Liste devam edecek.

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 2 Oyunuz: 4.5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu