İnternet

Btc Clipper Nedir? Bitcoin Clipper Kaldırma

Kripto paraların çalınması için geliştirilmiş Btc clipper son zamanlarda bir çok yatırımcıyı mağdur etmeye devam ediyor. Btc clipper ile transfer edeceğiniz cüzdan kodunu korsanların cüzdan kodu ile otomatik olarak değiştirerek siz fark etmeden korsanların hesabına göndermenizi sağlayan bir yazılım olarak biliniyor. 

Btc Clipper Nedir?

Btc clipper, phyton yazılımı tarafından geliştirilen korsan bir yazılım olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazılımı çıkartan korsanların amacı kripto para cüzdan kodunu kopyaladıktan sonra otomatik olarak onların belirledikleri cüzdan kodu ile değişmesi sayesinde zarar veriyor. Yani bilgisayarda ne kopyalarsanız bu yazılımı yapanların belirledikleri herhangi bir yazı kopyalanmış oluyor. Sizler göndermek istediğiniz cüzdan kodunu yapıştırdığınızı zannediyorsunuz fakat otomatik olarak kopyalanan cüzdan kodu karşınıza çıkıyor.

 

Btc Clipper Nasıl Çalışıyor?

Herhangi bir borsa’da transfer edeceğiniz yada cüzdan adresinizi daha kolay olması için kopyala işlemini kullanacaksınız. Adresi yazmak hem zor hemde emin olmayacağınız anlamına gelebiliyor. Kopyalama işlemini yaptığınızı sanıyorsunuz fakar yazılım bilgisayarınızda çalışıyor ve korsanların belirlediği adres kopyalanıyor. Bu sadece cüzdan adresi kopyalamanın yanı sıra bilgisayarınızda kopyaladığınız her yazı ve işlem onların belirlediği cüzdan adresi ile otomatik olarak değişiyor. Programın kullanım amacı kopyalama işlemini otomatik olarak belirledikleri bir yazı ile değiştirmek oluyor. 

Son zamanlarda en çok karşılaşılan bu durum karşısında dikkat etmeniz gereken bilinmeyen uygulama ve programları telefon veya bilgisayarınıza kurmamanız. Keylogger olarak geliştirilen bu uygulamalar sadece cüzdan adreslerinizde değişikliğin yanı sıra bilgisayarınız da bulunan bir çok hesap bilginize de erişebilir. 

Clipper Yazılımı Nasıl Silinir?

Bu tür zararlı yazılımlardan kurtulmanızın en temiz yolu bilgisayarınıza veya telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır. Bu ve buna benzer zararlı yazılımlardan korunmanız için doğru olduğuna inanmadığınız uygulama veya programlarını indirip kurmayın. Aynı zamanda her zaman kullandığınız cihazlarda güncel olan anti-virüs programlarını kullanın. Bu programlar zararlı yazılımları algılayarak sizleri uyarıp önlem almanıza yardımcı olur. 

Bu tür yazılımlara maruz kalmanız halinde kopyalama işlemlerinden sonra doğruluğunu teyit etmediğiniz hiç bir işlemi onaylamayın. Doğruluğunu netleştirdikten sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz. Yazılımın kullandığınız cihazlardan kaldırmanız için iyi bir bilgisayar programcısı yada bilgili kişilerden destek alabilirsiniz. Fakat ilk söylediğimiz gibi cihazınızı formatlamak/ fabrika ayarına döndürmek en net ve güvenilir yöntemlerden biridir. 

Bu Tür Yazılımlara Karşı Bilmeniz Gerekenler

Zararlı yazılımlara dikkat etmeniz gereken ilk aşama güncel bir virüs programı kullanmamız olacaktır. Zira bu tür programlar geliştirilirken öncelikle güncel olmayan virüs programları üzerinde denenmektedir. Programlar deneme yapıldığında virüs programlarına takılmadan işleyişine devam etmektedir. Zararlı yazılım bir kez bilgisayarınıza girdiğinde bunu fark etmeniz çok zor olacaktır. Zira bu tür zarar verici bir durum ile karşılaşmamanız halinde mağdur olan siz olacaksınız. Bilgisayarınızı sürekli olarak güncel virüs programları ile taratarak zararlı yazılımlara karşı önlem alabilirsiniz. Yapacağınız işlemleri kontrol ederek ve maddi anlamda bir işlem yapmanız halinde teyit ederek yapmanız halinde mağdur olmayacaksınız. Zararlı yazılım üretimleri özellikle kripto para dünyasında çok fazla geliştiğinden her geçen gün farklı tür programlar ile karşılaşmanız mümkün olacaktır. 

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu