ÇanakkaleGezi

Çanakkale Kamp Alanları! En İyi Listesi 2023

Çanakkale kamp alanları konusunda emin olun Muğla’yı sizlere aratmayacaktır… Çanakkale’nin en iyi kamp alanları günümüzde oldukça popüler durumdadır. Özellikle yaz aylarının yaklaşması ile birçok kişi Çanakkale’yi tatil yapmak için tercih eder.

Temmuz ve Ağustos aylarında kalabalıklaşan ve turizm imkanları ile dikkat çekmeye başlayan bir şehir haline gelir. Türkiye’de turizm için önemli olan yerlerden biri olan Çanakkale, sık sık kamp ve doğa aktiviteleri için tercih edilen bir şehirdir. Bu listemizde sizler için, Çanakkale kamp alanları hakkında bilgi vermeye çalıştık. İyi tatiller dileriz…

1- Assos Kamp Alanı

Çanakkale’de nerede kamp yapılır sorusuna verilen birçok yanıt olmasına karşın en ünlüsü Assos Kamp Alanıdır. Çanakkale şehir merkezinden yola çıktıktan sonra yaklaşık 60 dakika içerisinde bu bölgeye ulaşmak mümkün. Bu sebep ile de yabancı ve yerli turistler kadar şehir merkezinde yaşayanlar tarafından da tercih edilir.

Kamp alanı ücretsiz olmasına karşın imkanlardan yararlanmak için dönem dönem ödeme yapılması gerekebilir. Tuvalet, duş, elektrik ve su kaynakları kampçılar ile paylaşımlıdır. Assos’da kamp yaparken bir yandan doğayı bir yandan da kültürü keşfetmek son derece kolay. Denizin keyfini çıkarırken bölge sakinleri ile iletişim kurabilir ve civardaki köyleri gezebilirsiniz.


2- Anzak Koyu Plajı Kamp Alanı

Plaja kamp yapmak kadar plajın yakınlarında, ağaç altında ve doğada kamp yapmak da bu bölgede mümkün. Görece şehir imkanlarına uzak olan bu alan özel koylar arasında yer alır. Yürüyebilir, doğa aktiviteleri yapabilir, kamp kurabilirsiniz.

Tamamen doğada kalmak istemeyenler kampçılar için tuvalet, duş ve elektrik desteği de sağlanır. Bu sebep ile de birçok kişi hem imkanlara yakın olması hem de Çanakkale’de kampçılık için yakın bir seçenek olması sebebi ile bu bölgeye gider.


3- Atikhisar Barajı Kamp Alanı

Çanakkale Atikhisar Barajı gençlerin kamp için en çok tercih ettiği yerler arasında bulunur. Hem barajın sunduğu görüntü hem de doğanın eşsiz manzaraları bir araya geldiğinde bu atmosferin tadını çıkarmak insanlara iyi gelir.

Arkadaşları ya da ailesi ile vakit geçirmek ve şehirden uzaklaşmak isteyen kişiler çoğunlukla Atikhisar Barajı’nın kamp alanını tercih eder. Göl kenarında kamp yapmak ve doğanın tadını çıkarmak isteyenlere sunulan önemli alanlardan biridir. Çanakkale’de kamp yapmak denildiğinde Atikhisar Barajı, akla gelen önemli konumlar arasındadır.


4- Bakacak Barajı Kamp Alanı

Bakacak Barajı, Çanakkale’nin önemli kaynaklarından biridir. Bu sebep ile de çoğunlukla koruma altındadır. İlkbahar, yaz ve sonbahar aylarında sık sık şehirden uzaklaşmak ve kamp yapmak için tercih edilir. Bakacak Barajı aynı zamanda göl kenarı gibi imkanlar sunması neden ile de önem kazanmıştır.

Kaynaklara olan mesafesi, doğada tek başına kalmak istemeyen kişiler için avantaj yaratır. Tamamen ücretsiz seçenekler sunması nedeni ile de kampçıların ilk tercihlerinden biridir. Yolu Bakacak Barajı etrafına düşenler genellikle yürüyüş yapmak ve mola vermek için de barak kenarını tercih eder.


5- Mola Camping

Çanakkale kamp alanları ücretli seçenekler arasında yer alan Mola Camping özellikleri ile dikkat çeker. Deniz kenarında olması ve birçok imkan barındırması nedeni ile özellikle konfordan uzaklaşmadan kamp yapmak isteyenler için uygundur. Sahil kenarında kamp yapmak isteyenler genellikle bu alanı tercih eder. Güzel yalı ilçesinde yer alır ve birbirinden farklı konaklama seçenekleri sunar.

Kişiler kendi çadırlarında gidebilecekleri gibi kendi çadırı olmayan kişiler burada çadırda kiralayarak konaklama imkanından faydalanabilir. Tuvalet, duş, yemekhane, cafe, sandalye, su, plaj, şezlong gibi imkanların yanı sıra yemek pişirme, çamaşır yıkama ve bulaşık yıkama gibi imkanları da bulunan özel bir kamp alanıdır. Dileyenler çadır yerine karavan ya da bungalov gibi diğer konaklama seçeneklerini de değerlendirebilir.


6- Sun San Camping

Ücretli konaklama alanlarından biri de Sun San Camping alanıdır. Bu alanda hem üst düzey imkanlar sunulurken hem de güvenlik seviyesi yüksektir. Çanakkale şehir merkezinden yola çıkıldığında genellikle 10 kilometrelik bir mesafe gidilmesi yeterlidir. Bölgede bulunan birçok farklı ulaşım imkanından kolaylıkla faydalanabilir.

Özel araç olmadığı takdirde toplu taşıma araçları da bölgeye gidecek olan kamplara yardım etmektedir. Çanakkale’nin en iyi kamp alanları arasında Sun San Camping imkanları nedeni ile son derece popülerdir.


7- Zeus Motel Camping

Çanakkale kamp alanları konusunda kozmopolittir. Dünyanın farklı noktalarından kampçıları ağırlayan popüler bir konumda yer alır. Sahil kenarında olmasını ve sunduğu üst düzey seçenekler nedeniyle birçok kişi burada konaklamak ister. Genellikle çadır konaklaması için kullanılır. Ancak bungalov içerisinde konaklama imkanı da verilmektedir.

Fiyatlar sezona göre değişir. Kişi sayısı, sezon, imkanlar ve diğer fırsatlara bağlı olarak Zeus Motel Camping tarafından istenecek olan tutar farklı olabilir. Çoğunlukla birçok Camping noktasına göre daha uygun fiyatlı hizmet verdiği için tercih edilir.


8- Ayılar Piknik ve Kamp Alanı

Çanakkale’nin popüler konumlarından birinde yer alan, Ayılar piknik ve kamp alanı ücretsiz olarak konaklama yapılmasına izin verir. Burada aynı zamanda ücretli olarak kullanabilecek bungalovlar da yer alır. Kişiler kendi bütçelerine göre hem konaklama seçeneklerini hem de yararlanmak istedikleri imkanlara karar verebilirler. Duş ve tuvalet alanı sınırlı olmasına karşın farklı alanlarda imkanlar da sunulur. Sık sık Çanakkale kamp etkinlikleri yapılan bir yerdir.


9- Kabatepe Plajı Kamp Alanı

Çanakkale’de nerede kamp yapacağına karar veremeyen kişiler genellikle bu alanda tercih edebilir. Özellikle yerli halk tarafından bilinen ve sık sık ziyaret edilen bu alan yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Yaz aylarında büyük oranda kalabalık olduğu için ise kamp için uygun değildir.

Ancak sonbahar ve ilkbahar aylarında genellikle gençler tarafından kamp yapmak için tercih edilen yegane alanlardan birini oluşturur. Ücretsiz olması ve aynı zamanda halk plajı bulunması gibi sebeplerden dolayı duş ve tuvalet gibi imkanlardan ücretsiz yararlanılabilir. Çanakkale popüler kamp yerleri arasında Kabatepe yer alır.


10- Kömür Limanı Kamp Alanı

Çanakkale kamp alanları konusunda aileler için de geniş seçenekler sunar. Bu kamp alanı, özellikle gençler ve aileler tarafından tercih edilmektedir. Sunulan imkanların fazla olması aynı zamanda manzarası gibi sebeplerden dolayı hem günübirlik hem de uzun süreli konaklamalar için tercih edilebilir.

Doğada yaşamak isteyen ve doğada yaşamak ile ilgili bir problemi olmayan kişiler, genellikle imkanlardan uzak alanlarda ve daha çok doğanın içinde kamp yapmayı tercih eder. Bir yandan yüzmek bir yandan kamp yapmaya devam etmek isteyen kişiler genellikle bu alanı kullanır.


BONUS

Ayvacık Kozluyalı Glamping

Bu alan özellikle kez kamp yapacak olan kişiler için çok daha uygundur. Fiyatları diğer yerlere göre biraz daha yüksek olmasına karşın sunulan imkanlar sebebiyle özellikle yabancı turistler tarafından kullanılır. Sahil kenarında olan ve özel bir plaja sahip kamp alanlarından biridir. Sadece çadır ile değil, aynı zamanda özel odalarda ve villalarda konaklama imkanı da sunulur. Çanakkale kamp yerleri ücretli seçeneklerden biridir. Ultra lüks oda seçenekleri nedeniyle özellikle belirli kesimler tarafından kullanılabilen özel bir glamping türüdür.

Kaz Dağları Kamp Alanı

Kaz Dağları Kamp Alanı Çanakkale’nin en iyi kamp alanları arasında bulunur. Sadece bölge halkı değil dünyanın dört bir yanından ziyaretçisi vardır. Ücretsiz konaklama imkanı vermesi ve eşsiz bir manzara sunması nedeni ile oldukça özel bir alandır.

Not: Çanakkale kamp alanları listemiz sizler için özenle, kullanıcı yorumları harmanlanarak hazırlanmıştır. Dilerseniz Çanakkale otelleri listemize de göz atabilirsiniz.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu