İnternet

City Coin Neden Düşüyor? Manchester City Değer Kaybediyor

Popüler fan token City Neden Düşüyor? Şampiyonlar ligi kupasını kaldırdıktan sonra yatırımcılar kar satışlarına başlayarak sürekli olarak satış baskısı görmesinden kaynaklı olarak city coin değer kaybediyor. 

Bu durum beklenen bir durum olsa da bu tür fan tokenler kar satışlarını başarıların sonucu gelmeden gerçekleşmesi alışıldık bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Zira bir çok yatırımcı bu durum ile karşılaşacaklarını önceden tahmin ettiği için artık yükselişin gelmeyeceğini tahmin ederken aynı zamanda kar satışları ile coinin değer kaybetmesine sebep oluyor. 

Pep Guardiola : Kazanmak bizim için çok önemli ve kazandık !

Manchester City coin neden düşüyor?

Final karşılaşmasında inter ile karşılaşan Manchesher city futbol kulübü şampiyon olarak dünyanın en iyi futbol takımı olduğunu ispatlamış durumda. Tabi bu durumda fan token piyasalarında yükseliş göstermesi iki takımın final oynamasından kaynaklı olabiliyor. Yatırım yapacakların psikolojik olarak yükseliş göstereceği eğilimi akıllarda yer edinirken bu durumu düşünen bir çok kişinin düşüncesi farklı bir şekilde karşılık bulabiliyor. Zira yüksek miktarlarda alım yapan kişilerin hangi tarafa yön vereceği netlik kazanabiliyor. Çünkü bu tür coinler de alım yönlerini milyon dolarlar ile yatırım yapan kullanıcılar karar verebiliyor. 

9 haziran tarihinde 5.64 seviyelerine kadar çıkan city coin için yükseliş bitmiş ve artık düşüş eğilimine girmiş durumda. Yani final maçı oynanmadan 1 gün önce aslında kar satışları başlamış durumda. Keza biraz daha bekleyen kullanıcılar ilerleyen saatlerde 3.58 seviyelerine kadar düşerek zarar açıkladı. Ardından tekrar bir ivme kazanarak maç günü yükseliş göstermesi aslında alım noktasına kadar ulaşmadan tekrar 3.70 seviyelerinde işlem görmeye devam etti. Herkes tarafından düşünce 2x yada 3x bir yükselişi görmek olsa da beklenen ne yazık ki olmadı. 

City Fan token ne zaman yükselecek ?

5$ ve üzerinde alım yapanlar için bu soru uzun süre yatırımda kalmaları ile çözümlenebilir. Çünkü önümüzde Uefa kupası ve şampiyonlar ligi kupasını kazanan takımların maçı var. Bu yapılacak maça yakın bir zamanda tekrar bir ivme kazanacağını söyleyebiliriz. Fakat beklenen 2x yada 3x gibi bir durum söz konusu olacağı kesin gözüyle bakılmamalı. 

Manchester City en yüksek fiyatı 

City coin binance listelemesi ile 50 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Bundan sonra satış görmüş ve bundan sonra boğa sezonu olan 2022 yılı mart ayında en yüksek 18$ seviyelerine kadar çıktı. En yüksek seviyesi ise 8 $ fiyatlama ile rekor kırmış durumda. Tekrar bir boğa sezonu gelmesi halinde bu fiyatlarında üzerine çıkması beklenen city coin için fan token rüzgarı devam edecek gibi görünüyor.

City Coin Yorum ve Geleceği Uzmanlar Tarafından

Fan tokenlerin en popüler coini olan city için uzmanların yorumları genel olarak olumlu yönde olabiliyor. Çünkü 2023 yılından sonra boğa sezonu gelmesi tahmin edilse de BTC bağlı olarak yükseliş eğilimi gösterecek coinler arasında olduğu tahmin ediliyor. City tarafından domine edilecek bir şampiyonlar ligi performansından sonra fiyatların 2x yapacağı tahmin edilse de son yıllarda kripto paralara olan güven azaldığı için temkinli olmakta fayda var. 

Machester City Coin Alınır mı?

City coin değer kaybı sonrasında bu fiyatlardan alınabileceği söyleniyor fakat bu açıklamaların hiç birisi yatırım tavsiyesi olmadığından yatırımlarınızı kendi iradeniz ile vermeniz gerekiyor. İçeride bulunan bir çok yatırımcı kar satışı henüz yapmış durumda değil. Haliyle yükselişin tekrar gelmesi çok geç kalmayacak. Şampiyonlar ligi kazanmış bir takım ve yapacağı transferler ile tekrar bir ivme kazanacak gibi görünüyor. Aynı zamanda önümüzdeki yıl alacağı başarılar da bunu tetikleyecek etkenler arasında yer alıyor. 

 

 

 

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu