Gezi

Dünyayı Dolaşan Takip Etmeniz Gereken En İyi 10 Gezgin Türk!

Son yıllarda fazlaca gezgin youtuber tanıdık. Bir çoğu ilgimizi çekmeyi başardı. Bazıları yolda olmanın çok da kolay olmadığını ve karşılaştığı zorlukları bizlere anlatırken bazıları ise dünyanın hiç görmediğiniz noktalarını bizlere tanıtmak için kendini bu işe adadı. Hala bilmediğiniz, tanımadığınız, bu kanalı daha önce nasıl farketmedim diyeceğiniz çok sayıda gezgin Türk youtuber olduğunu biliyor muydunuz? Bu listemiz, dünyanın çeşitli ülkelerini bizlere en iyi şekilde tanıtmaya çalışan popüler ya da popüler olmaya aday kanallar için oluşturulmuştur. buuON ekibinin büyük titizlikle oluşturduğu listedeki gezginler bir çok ülkenin güzelliklerini, yaşam şartlarını, sosyal ve ekonomik bilgilerini, gezilecek yerlerini, doğal güzelliklerini bizlere aktarıyor.

CEREN’İN DÜNYASI
Ceren Baykal, Youtube’da yeni olsa da o bir instagram fenomeni. Instagram’ın popüler profillerinden biri olan women.travel ile dünyanın dört bir yanından kişinin ilgisini çekmeyi başaran Ceren Baykal, Youtube’a geç adım atmış olsa da zaman içerisinde bir çok gezgin Türk’ü geride bırakmaya aday. Dünyayı turlayan ve devamlı yurt dışında bulunan Ceren Baykal Sercan Baykal çifti, şimdiye kadar daha çok fotoğraflar ile ön plandaydı. Fakat artık Youtube’da bir kanalları var ve ilk videoları başlangıç olarak iyi ilgi görmüş durumda. Uzak doğu ile start alan Ceren Baykal’ın Youtube kanalında neler olduğunu merak ediyorsanız kanalına göz atmanızı ve abone olmanızı tavsiye ederiz.

Ceren’in Dünyası Youtube Kanalı

EMRE DURMUŞ
O Türkiye’nin en popüler gezginlerinden biri. Yolda olmaya bir çok kişiyi her yayının da tekrar teşvik etmekten kaçınmayan Emre Durmuş’un tam 1 milyon abonesi bulunmakta. Neredeyse her kıtaya adım atmış olan Emre Durmuş bir çok ülkeden bizlere çeşitli bilgiler aktarıyor. Samimi, içten ve sıcak tavırları ile büyük bir kitlenin beğenisini almayı Başaran Emre Durmuş’un neler yaptığını ve nerelere gittiğini görmek istiyorsanız kanalına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Emre Durmuş Youtube Kanalı

YAĞMUR ARAT
Emre Durmuş ile birliktelik yaşayan Yağmur Arat, Emre Durmuş ile benzer konseptlerde vlog çekmekte. Seyahat ettiği ülkeye dair tüm ayrıntıları yayınlayan Arat, çekim için gezmediğini, gezerken çektiğini bildiriyor. 300 Binden fazla abonesi lan Yağmur Arat’da takip edilesi Türk gezginler listemizde yer alıyor.

Yağmur Arat Youtube Kanalı

ROTASIZ SEYYAH
Kendini Rotasız Seyyah olarak tanıtan ve rotası her an değişebilen ilgi çekici kanalın sahibi Mehmet Genç. Seyahat ettiği birbirinden farklı ülkede birbirinden ilginç insanları, yaşam biçimlerini, önemli yerlerini bizlere aktarıyor. Ülkelerin tanıtımları kadar insanların yaşamlarına dair kesitler de ilginizi çekecek. Onun kanalına göz atmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Rotasız Seyyah Youtube Kanalı

BİZ EVDE YOKUZ
Gezgin bir çift tarafından eğlenceli seyahat maceraları. İlginç deneyimler, doğal güzellikler ve ülkelerin merak edilen önemli yerlerine dair yapılan çekimler eminiz sizin de ilginizi çekecektir. Gezginleri takibe aldığınız bir liste oluşturuyorsanız mutlaka abone olmak isteyeceğiniz bir kanaldır. Videolarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Biz Evde Yokuz Youtube Kanalı

YOLDA OLMAK
Aslında o bir blogger. Daha çok yazarak anlatmayı tercih eden birisi. Nitekim blog projesi Türkiye’de fazlasıyla nam salmış durumda. Fakat youtube platformunda da yer alan Kemal Kaya, seyahat ettiği ülkeler ve o ülkelerin en güzel şehirleri hakkında mükemmel bilgiler sunuyor. Onun çekmiş olduğu birbirinden güzel videolar sizin de hoiunuza gidecektir.

Yolda Olmak Youtube Kanalı

HALE SARGIN
Dünya’nın farklı kültürlerini ve ilgi uyandıran ilginç noktalarını bizlere tanıtan isimlerden biri de Hale Sargın. Seyahat ettiği ülkedeki insanlarla olan sohbeti, yapmış olduğu ülke tanıtımları fazlasıyla ilginizi uyandıracak türden. Aykırı ülkeler ve şehirlere dair öğrenmek istedikleriniz ve ilginizi çekecek videolarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Hale Sargın Youtube Kanalı

GEZGİN ÇİFT
Farklı ülkeleri tanımak ve gezmek için birlikte yola çıkan Neslihan ve Orkun çifti, bizlere yurt dışını iyi tanıtan ve keyifli videolar hazırlayan bir başka gezgin olarak listemizde yer alıyor. Sadece gezi videoları değil aynı zamanda yurt dışında yaşamak ve vize ile ilgili de çeşitli bilgilendirmeler yapan çift, takip edilesi gezginlerden.

Gezgin Çift Youtube Kanalı

BURAK BABAYİĞİT
Ülkeleri ve şehirleri iyi şekilde tanıtmak kadar orada yaşadığı deneyimleri de çekimleriyle anlatan Burak Babayiğit, ilginç bulabileceğiniz ve beğenebileceğiniz gezginlerden biri. Sadece yurt dışı değil Türkiye içerisinde de çekim yapan ismin videolarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Zira Youtube’da yüksek izlenim alan gezginlerden biri konumunda.

Burak Babayiğit Youtube Kanalı

BİR DÜNYA UMUT
Listemizin kapanışını Bir Dünya Umut ile yapıyoruz. Gittiği yerleri en iyi şekilde tanıtmaya çalışan ve bunu renkli videolar ile bizlere sunan Bir Dünya Umut, dünya turu yapmayı planlayanlar ya da dünya turu yapanların neler yaşadıklarını merak edenler için oldukça başarılı bir kanal oluşturmuş durumda.

Bir Dünya Umut Youtube Kanalı

Listede yer almak istiyorum!
Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu