Organizasyon

En İyi 10 Dış Çekim Pozu!

Dış çekim, yeni evlenenler için oldukça büyük önem taşıyor. Hal böyle olunca en iyi dış çekim pozları gün geçtikçe daha fazla ilgi görüyor. Her çift en iyi pozları vermek isterken bir çok kişi bu düşünceyi profesyonel fotoğrafların düşüncesine bırakıyor. Bazıları ise dış çekim öncesi araştırma yaparak bazı iyi pozları kendilerine uyarlamayı tercih ediyor. Bu listemiz, dış çekim yaptıracak olanlara yeni fikirler verecek ve ilham kaynağı olacak bazı fotoğrafları içeriyor. Eğer siz de dış çekime hazırlık aşamasındaysanız listemizdeki en iyi dış çekim pozlarına göz atın ve kendinize uygun olanları seçerek o pozları verin. Poz vermek bir sanat olduğu düşünüldüğünde duruşlar ve bakışlar oldukça önemli olmaktadır.

Düğün günü yapılacak dış çekimlerde pozlar daha farklı olduğundan düğün veya nikah günü çekim yapmak tavsiye edilmiyor. Neden ise o gün tedirgin ve heyecanlı olmanız fotoğraftaki duruşunuza ve yüzünüze yansıyacağı için doğal bir görünüm ortaya çıkmayacak. 

Düğün günü öncesinde daha doğal haliniz ve aklınızda herhangi bir şey olmadan en doğal halinizle vereceğiniz pozlar sayesinde fotoğraflarınız çok daha farklı ve doğal bir görünüme kavuşacak. Fotoğraf çekimi yapacak olan kişilerin bu tür bilgileri önceden gelin ve damat tarafına bilgi vermesi gerekiyor. Dış çekim pozları genel olarak standart bir hal almış durumda. Buna karşı en iyi düğün fotoğrafçıları ile çekim yapacağınız ortam ve alan da fotoğraflarınızı etkileyecek bir diğer neden olacaktır. 

İşte sizlere en iyi gelin ve damat pozları vermeniz için ip uçları

1- Poz vermeden önce aklınızdan geçireceğiniz acaba şöyle dursam daha mı güzel olur? Yada böyle dursam daha mı kötü çıkar gibi düşünceler aklınızdan çıkması gerekiyor. 

2- Pozlarınız için ortam çok önemlidir , direk olarak güneş ışıklarının yansıması ile kötü ışıklar ile görüntünüzde bir o kadar kötü olacaktır. Fotoğraf çekimi için en güzel zaman güneşin batışına başladığı zaman olacaktır. Güneşin dik olarak geldiği zamanlarda gölge veya karanlık ışıklar ile karşılaşabilirsiniz.

3- Gelin ve damat dış çekim pozlarında standartların dışına çıkmaya özen gösterin. İçinizden geldiği gibi davranmanız ve yapacağınız küçük espriler ile doğal bir gülüş yakalayabilirsiniz. 

4- Sürekli birbirinize bakarak fotoğraf çekimlerinden uzak durun , bu duruş pozisyonu standart olmanın yanı sıra fotoğraflara renk katmak için yeterli olmayacaktır. 

5- Gülüşleriniz yapmacık değil tamamen doğal olmalıdır, buda aranızda geçen konuşmalar veya birbirinizi güldürmeniz ile yakalayacağınız kareler sonrasında ortaya çıkacağını unutmayın.

6- Fotoğrafçınızı da iyi seçmeniz gerektiğini unutmayın. Zira fotoğraf çekimi yapacak kişinin bu işten keyif alması gerektiği ve yaptığı işi keyif için yapması gerektiğini unutmayın. Bu duruma iş olarak bakması halinde fotoğraflarınız da bir o kadar yapmacık olacaktır. 

7- Pozlarınızı doğal olarak sergilemeniz için aklınızdaki fotoğraf çekimi yapılacak duygularını çıkartın ve biribiniz arasında geçen diyaloglar ile devam edin. 

 

Fotoğraf çekimlerinde en önemli şey doğallık olduğundan Gelin & damat duruşlarında bu tür etkenler önemli olabiliyor. Duruş pozları dik ve kendinden emin bir şekilde olması gerektiğinden kendinizi kasmadan tamamen ortamın güzelliğine kendinizi bırakmanız çekimlerin sonunda işinize yarayacaktır. 

 

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu