ElektronikÜrün

En İyi 10 Kombi Markası!

Kombi almak istediğiniz zaman aklınızı birden fazla soru kurcalayacaktır. Bu durumda en iyi kombi hangisi sorusuna yanıt aramak üzere çeşitli araştırmalar içerisinde olacaksınız. Peki en iyi kombi ve en iyi kombi markası hangisi? buuON olarak bu listemizde en iyi kombi hangisi, en iyi kombi markaları hangisi gibi sorulara yanıt bulduk. Araştırmamız sadece markaların kalitesiyle değil, aynı zamanda servis ağına, müşteri memnuniyetine, müşteri taleplerine yapılan dönüşlerin hızına gibi bir çok kriter ele alınmıştır. Bu doğrultuda listemizi okumanız halinde en iyi kombiyi ve markayı seçebilirsiniz.

1- Buderus Kombi
Listenin ilk sırasını yazmak her zaman zordur. Fakat unutmayın ki listeler daima en iyileri içerir. Bu sebeple bu listede son sırada yer alan marka da tercih edebileceğiniz en iyi markalardan biridir ve doğru tercihlerinizden biri olur. Buderus, Alman kalitesini bize en iyi şekilde yansıtan markalardan biridir. Türkiye’de çok fazla reklam yapmamasına rağmen aktif olarak piyasadaki en kaliteli kombi markalarından biridir. Günümüzde en çok satışı yapılan ve kalite anlamında müşteri memnuniyetini yakalamış markalardan biridir.

2- Vaillant Kombi
Kombi için en iyi markalardan biri de Vaillant’dır. Listemizin ikinci sırasında da bir Alman markası yer alıyor. Almanya’da da oldukça popüler olan Vaillant, Türkiye’de ve bir çok ülkede reklam için de oldukça fazla çaba sarfetmekte. Isıtma ve soğutma sistemleri üzerine kurulu olan firma, aktif olarak en güvenilir markalardan biridir. Alman markası olması da markayı bir adım öne çıkarıyor diyebiliriz.

3- Demirdöküm Kombi
1950’li yılların başında kurulan Demirdöküm, 2007 Yılında Alman marka olan Vaillant Group’a aktarılmıştır. Vaillant Group bünyesindeki Demirdöküm, Türkiye’de oldukça yoğun olarak tercih edilen markalardan biri olup, yurtiçi ve yurt dışı kombi pazarında fazlaca ön plana çıkmaktadır. Türkiye’de ısıtma ve soğutma sistemleri adına ilklerin markası olan Demirdöküm, Türkiye’de ilk kombiyi sunan markadır. Geniş servis ağı ve yetkili servisleriyle de fazlasıyla ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

4- Viessmann Kombi
Listemizin dördüncü sırasında yine bir Alman markası yer alıyor. Bazı çevreler tarafından en iyi olarak da kabul edilen Viessmann, Alman enerji şirketidir. Lider markalardan biri olan Viessmann, verimli, tasarruflu ve güvenilir kombiler üreterek Türkiye pazarında da aktif rol oynamaktadır. Müşteri memnuniyeti bakımından da tatminkar bir hizmet sunan Viessmann, tercih edebileceğiniz en iyi kombi markaları arasında yer almaktadır.

5- Bosch Kombi
Kombi sektörünü adeta ele geçirmiş olan Almanların bir diğer markası Bosch, listemizde yer almayı hakeden markalardan biri. Özellikle beyaz eşya sektöründe kalitesini kanıtlamış olan Bosch, kombi pazarında da güven veriyor. Sadece ısı sistemleri ile ilgilenmeyen elektronik ve mühendislik firması olan Bosch, buna rağmen başarılı ve güvenilir kombiler üretmeyi başarmış durumda. Bosch kombi fiyatları da Türkiye pazarında oldukça makul diyebiliriz.

6- Daikin Kombi
Listemiz’de yer alan bir diğer marka Daikin. Bu kez Alman değil Japonya’ya uzanıyoruz. Japon markası olsa da dünyanın bir çok ülkesinde merkezi bulunan Daikin, daha çok soğutma sistemleri ile tanıdığımız çok uluslu bir firmadır. Isıtma sistemlerinde de pazardaki yerini alan Daikin, çok sayıda kombi modeli üreterek piyasaya sunmuş durumda. Dünyanın önde gelen markalarından biri olan Daikin’ın kötü bir ürün piyasaya sunması pek beklenen bir durum olmazdı. Daikin, kombi sektöründe de soğutma sistemlerinde olduğu gibi yüksek müşteri memnuniyeti almayı başarmış durumda. Tercihinizi yaparken mutlaka değerlendirebileceğiniz markalardan biridir.

7- Airfel Kombi
Listenin sürpriz markalarından biri olan Airfel, yeterli reklamları yapmıyor olsa da kullanıcıları bu markadan fazlasıyla memnun. Yüksek tasarruflu ve yüksek verimli olan Airfel, Türk markası olmasına rağmen Daikin tarafından satın alındı. Yurt içinde üretilerek yurt dışında 30’u aşkın ülkeye ihracatı gerçekleştirilen marka, fazlasıyla güvenebileceğiniz markalardan biridir.

8- ECA Kombi
Türkiye’de sıkça duyduğunuz markalardan biri olan ve Türk markası olan ECA markası da güvenilir kombi üreticilerinden biridir. İsmini kurucuların baş harflerinden alan ECA, ısıtma ve soğutma sistemlerinin yanı sıra tesisatta da kullanılan ürünlerin üreticisi olarak dikkat çekmekte. Yerli ve güçlü bir marka olan ECA, en iyi kombiler listemizdeki markalar gibi yüksek müşteri memnuniyeti almış olma özelliğine sahip, güvenle satın alabileceğiniz kombiler üretmektedir.

9- Alarko Kombi
Reklamlardan kaynaklı olarak hafızalarımıza kazınan markalardan biri olan Alarko, bir diğer güvenilir markadır. Alım (AL), Araştırma (AR), Komple Tesis Kurma (KO) kısaltmalarından oluşan marka ismi, yıllardır Türkiye’de fazlaca tercih edilmekte. Kombi sektöründe de güven veren Alarko, %100’ün üzerinde verim sağlayabilen düşük emisyon oranı ile çevre dostu olan modellere sahiptir. Yüksek verimlilik ve enerji tasarrufu konusunda da başarılı olan Alarko, müşteri memnuniyetini kanıtlamış düzeydedir.

10- Baymak
Listemizde sizlere aktaracağımız son kombi markası Baymak. İsmini sıkça duyduğunu düşündüğümüz Baymak, çok sayıda modeliyle kombi pazarında yer alıyor. Türk olarak kurulan marka zaman içerisinde tüm hisseleri satılmış olup, şuan ise Hollanda’ya ait BDR Thermea firması tarafından üretilmektedir. Türkiye’de çok sayıda yetkili bayisi ve satış noktası bulunan Baymak, bu özelliğiyle de dikkat çekiyor. BDR Thermea, Avrupa’nın en başarılı iklimlendirme firmaları arasında yer alan şirketlerden biri olup, ileri teknolojilerle kombiler üretmektedir. Güvenle satın alabileceğiniz markalardan biridir.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 1 Oyunuz: 3]

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Demirdöküm iyi diyorlar fakat yeni demirdöküm bağlattık pek memnun değiliz. Fatura fazla geliyor ve termostat doğru çalışmıyor. Odayı devamlı yüksek derecede gösterdiği için kombi çalışmıyor. Mecburen dereceyi yükseltiyoruz bu durumda da fatura yüksek geliyor. Ailemin evinde senelerdir buderus kullandık çok daha iyi.

  2. Buderus gerçekten oldukça iyi fakat servis ağı konusunda tam bilgimiz yok. 2 yıldır sorun çıkarmadı.

  3. Listede ariston markasına yer verilmemiş fakat ariston marka kombiler de oldukça kalitelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu