FitnessÜrün

En İyi 10 Kreatin Tavsiyesi!

Kreatin vücut geliştirme sporu ve ağırlık antrenmanı ile ilgilenenler için sık tercih edilen gıda takviyelerinden biridir. Peki Kreatin nedir? Ne işe yarar? Vücutta ne gibi etkileşim sağlar? En iyi kreatin hangisidir? Hangi marka kreatin almalı? Bu sorulara yanıt arıyorsanız buuON ekibi sizler için en iyi kreatin ürünleri için bir liste oluşturdu. Eğer hangi kreatin markası ve ürünü daha iyi sorusuna yanıt arıyorsanız listemiz tercih yapmanızda etkili olacaktır.

Kreatin Nedir? Ne İşe Yarar?
Kreatin performansı olumlu yönde etkileyen ve arttıran, bilimsel olarak üzerinde çalışmaların en fazla gerçekleştirildiği gıda takviyesidir. Kreatin vücut tarafından üretilen ve aynı zamanda etten de alınabilen bir içeriğe sahiptir. Fakat dışarıdan alınması halinde ekstra bir güç ve performans artışı sağlamaktadır. Kreatin zararlı mı diye sık sorulan sorular da mevcut. Kreatin kesinlikle zararlı bir takviye değildir. Karaciğere, kemiğe, kas gelişimine ve beyin için fayda sağlamaktadır. Eğer ağırlık antrenmanları yapıyorsanız performans artışı ve kas gelişimini olumlu yönde etkileyecek olan kreatin ürünleri arasından sizler için en iyi kreatinler listesi hazırladık.

En İyi 10 Kreatin!
1- Scitec Creatine Monohydrate 500 Gr
Scitec güvencesiyle tercih edebileceğiniz Creatine Monohydrate, en fazla tercih edilen kreatin ürünlerin başında geliyor. Saf haliyle sizlere ulaştırılan kreatin aynı zamanda fiyat performans ürünü olmasıyla da tercih ediliyor. Bir kutuda 166 servis imkanı sunuluyor ve serbis başı maliyet oldukça düşüktür.

2- Weider Pure Creatine 600 Gr
Listede asla atlamamamız gereken markalardan biri de Weider. Vücut geliştirme, fitness ve benzeri spor faaliyetlerinde bulunanlar markayı oldukça iyi bileceklerdir. Her ürünü fazlasıyla başarılı şekilde sunmayı başarabilen weider markası Weider Pure Creatine ürünüyle listede yer almayı fazlasıyla hakediyor. Bir kutu içerisinde 176 servis bulunmakta fakat yüksek fiyatı sebebiyle yüksek servis başı maliyet oluşturmaktadır. Bu yüzden fiyat olarak ciddi bir dezavantaj içerisindedir.

3- Multipower Creatine Powder 500 Gr
Marka ve bilinirliğin getirmiş olduğu güvenilir ürünlerden bir diğeri de Multipower’ın kreatin ürünü. Multipower Creatine Powder bir kutu içerisinde 166 servis sunuyor. Ortalama bir servis başı maliyete sahip olan bu ürün de tercihleriniz arasında yer alabilir.

4- Nutrend Creatine Monohydrate Creapure 500 Gr
Servis başı maliyeti yüksek olan ve bu konuda Weider ile karşılaştırma yapabileceğiniz Nutrend, bir kutuda 100 servis sunuyor. Diğer markalara göre bir kutuda sunulan servis sayısının az olması rakiplerine göre dezavantaj oluştursa da yüksek kalitesi sayesinde bu açığı kapatıyor.

5- Big Joy Crea Big Micronized Creatine Powder 300 Gr
Son yıllarda ismini sıkça duyduğunuz, bir çok gıda takviyesi ürününde listelerin üst sıralarında yer edinmeyi başarmış ve kullanıcıları fazlasıyla memnun etmeyi başarmış bir konuma gelen Big Joy, 60 servis sunan 300 gramlık kutusuyla dikkat çekiyor. Ortalama bir fiyat ile sunulan Crea Big Micronized Creatine Powder tercih edebileceğiniz kreatin ürünlerden bir diğeri.

6- Olimp Creatine Monohydrate Powder Super Micronized 250 Gr
Ortalama servis başı maliyet ve ortalama servis sunan Olimp, 83 servislik ve 250 gramlık ürünüyle dikkat çekiyor. Türkiye’de uzun yıllardır varlığını sürdüren ve güvenilirlik çıtasını yıllar önce aşmış Olimp’in kreatin ürünü tercih edebileceğiniz ürünlerden biridir.

7- Grenade Creatine %100 Pure Creatine Monohydrate 500 Gr
Grenade markasını pre-workout ürünleriyle tanımış olsak da günümüzde bir çok ürünü ile yer alıyor. Kreatin de onlardan biri. Fakat listemizde en yüksek servis başı maliyete sahip kreatin. Bu sebeple dezavantaj içeriyor. 500 gramlık kutu sadece 100 servis içeriyor. Servis başı maliyet 1,59 TL civarında.

8- MyProtein Creatine Monohydrate 250gr
Hazırladığımız bir çok listede yer verdiğimiz İngiliz üretimi MyProtein, kaliteli kreatin sunmasına rağmen porsiyon miktarı rakiplerinin gerisinde. Listede yer alan diğer marka ve ürünlerde genellikle porsiyon miktarı 5 gr iken MyProtein kreatin’de porsiyon miktarı 3 gr. Bu da ürünün en büyük dezavantajını oluşturuyor. Buna rağmen güvenle tercih edebileceğiniz kreatinlerden biridir.

9- Optimum Micronized Creatine Powder 317 Gr
MyProtein gibi porsiyon miktarı düşük olan bir diğer güvenerek kreatin ürününü tüketeceğiniz marka Optimum. Porsiyon içerisindeki kreatin miktarı sadece 3,6 gr. Bu da rakipleri arasında MyProtein ile birlikte Optimum markasını zayıf kılan halka. Ölçekten fazlasını kullanarak dengelemek mümkün.

10- Universal Creatine Powder 300 Gr
Uluslararası platformlarda ismini fazlaca duyuran markalardan biri olan Universal kreatin ürünü de yine tercih edebileceğiniz bir başka kreatin. Ortalamanın biraz üzerinde servis başı maliyet sunan bu ürün sadece 60 servis içeriyor. Porsiyon miktarı ise 5 gr.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Nutrend kullanıyorum tavsiye ederim. Scitec de ikinci tercihim. Özellikle fiyat performans isteyenler scitec değerlendirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu