İnternet

En iyi 10 Pump Grupları Telegram Reddit Twitter

Kripto para alanında pump grupları ile kazanç sağlamak için oluşturulan topluluklar son günlerde oldukça popüler hale geldi. Kripto paranın yükselişine müdahale eden bu tür topluluklardan kazanç elde etmeye çalışan bir çok kişi bazen hüsranla karşılaşabiliyor. Nedeni ise pump gruplarının usulsüz bir şekilde davranış göstermesi veya insanları kandırmaya yönelik hareketleri ile dikkat çekiyor. Pump gruplarının toplulukları özellikle telegram pump grupları oluşturuyor. Reddit ve twitter üzerinden oluşturulan gruplarda pump yapmak için etkili olabiliyor. Twitter üzerinde kripto para fenomenleri de herhangi bir coin için pump etkisi yaratacak paylaşımlar ile destekleyebiliyor. 

Kripto paraları spakülatif şekilde yükseltmek ve düşürmek bir topluluk ile mümkün olduğundan bazı durumlarda yatırım yapan kişiler zarar ile karşılaşabiliyor. Zarar etme durumları kendi ellerinde olmadığından bir daha ki yükselişi beklemeleri gerekiyor. Sebebi ise yükseliş anında aldıkları için en dipten alan kişinin satışa çıkarması ve bir anda fiyatın en dip seviyelere düşmesinden kaynaklanıyor. 

Telegram Pump Grupları 

1- Kirpto Pump Sinyal Türkiye 

16k abonesi olan grup hemen hemen her gün topluluk ile birlikte pump etkinlikleri düzenliyor. Hedeflerin genellikle %300 gibi oranlarda olması aslında bir çok kişinin kazanırken aynı oranda zarar eden kişilerin de olması olarak görülüyor. Zarar eden kişiler yükseliş esnasında alım yapmasından kaynaklandığı gibi coin ismi verildikten sonra hızlı alım yapanlar bir nebze daha karlı olabiliyor.

2- Kripto Pump Sinyal Türkiye

132k takipçisi olan bu telegram pump grubunda haftalık olarak 2 yada 3 kez pump yapılıyor. Genellikle gate borsasında yapılan bu etkinlikler ile pump yapılmasının sebepleri arasında verilen coinlerin hacimleri düşük olması. Küçük miktarlarda bile bir alım yapılması halinde % oranı daha yüksek olabiliyor. % oranı yükseldikçe kazanç oranları ve satış tahtasında daha yüksek karlar ile sonuçlanabiliyor. 

3- Crypto Signals Futures Pumps

Yabancı topluluk gruplarından pump grubu 423k abone sayısına sahip en büyük pump grubu olma özelliğini taşıyor. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta bu grubun ücretli olarak coin ismi vermesi. Henüz bu grubun doğru bir pump coin ismi verdiği görülmemiş olsa da dikkat edilmesi gereken bir topluluk. Para ile coin ismi veren gruplara itibar edilmemesi gerekmekte.

4- Crypto Pumps Exclusive

Aynı şekilde yabancı kripto para pump grupları arasında yer alan bu toplulukta ücretli olarak coin ismi verdiği iddia ediliyor. Doğru olduğu bilinmese de bu tür gruplardan ücretli olarak beklenti içine girilmemesi gerekiyor. Abone sayılarının doğruluğu dahi bilinmeyen bu tür dolandırıcı gruplara itibar etmeyin. 

5- Gate.io Crypto Pumps

Ücretsiz olarak abonelerine coin ismi veren pump grubunda sisteme dahil olmanız için verilen saatte pump ismi paylaşılıyor. Paylaşıldığı andan itibaren alım yapan kişiler kazanırken en üst seviyelerden alım yapan kullanıcılar zarar edebiliyor. Çünkü alttan alan kişiler , yüksekten alan kişilere satmış oluyor. Haliyle yüksekten alan kişilerinde satacağı kimse kalmadığından coinin kendi kendine yükselmesini beklemekten başka çaresi kalmamış oluyor. Bu durumda satılmayan coinden zarar etmezsiniz sloganı geliyor. 

Twitter Yoyow Pump Grubu

Twitter fenomenleri arasında olan yoyowbu topluluğu bir çok coin için pump etkisi yaratıyor. Nedeni ise takipçi sayısının çok olması ve coin ismi verdikten sonra yükselişe geçmesine neden olabiliyor. Bir çok kişiye coin dağıtması ile bilinen yoyow almanya’da yaşayan bir iş adamı olduğu biliniyor. Hakkında çok fazla bilgi olmayan yoyow için robinhood terimi kullanılıyor. Twitter üzerinden takipçilerine bir çok kripto para dağıtmasının yanı sıra Long – short işlemleri ile kazandırdığı biliniyor. 

Reddit Pump Grupları

Reddit üzerinden toplulukların habercisi pump grupları ile discord ve telegram üzerinden paylaşılan coin isimleri ile yükseliş ve düşüş gösteren coinler ile işlem yapılıyor. Yükselmiş coinleri almak ne kadar mantıksız ise bu tür pump gruplarında verilen coin isimlerine de yatırım yapmak bir o kadar mantıksız. Hacimsiz coinler zarar edebilecek düzeyde ve dolandırma riskinizin olduğu kripto paralardır. 

Kripto paralara yatırım yapanların kısa yoldan kazanç elde etmek için giriştiği pump gruplarında henüz kar eden olmadığı bilinse de bu tür işlemlere katılmak içinde kendilerini geri çekemiyor. Pump gruplarında verilen coin isimlerine önceden yatırım yapıldığından aslında yükseldikten sonra sizin aldığınız fiyatlara coin isimlerini verenler satmış oluyor. Çünkü onlar önceden satış emirlerini vermiş ve size yüksek fiyatlardan satmış oluyor. 

Kripto paralara yatırım yapacaklar tamamen kendi iradesi ile yatırımlarını yapabilir unutmayın her yatırım kendi içinde bir risk içermektedir. Bu yazıda verilen bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 2 Oyunuz: 1]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tüm bu gruplar dolandırıcıdır. Sakın inanmayın. Belki şans eseri az bir miktar elde edersiniz ama muhakkak bir pumpta paranız yarılanır, zarara geçersiniz. Hele vip kanallarına asla girmeyin. Hem girişte para alıyorlar hem de ilk işleminizde size sahte bir coinle swap işlemi yaptırıp tüm paranızı kilitliyorlar. Sonra da engelliyorlar. Arayın ki bulasınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu