Ürün

2023’ün En İyi 10 Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi!

En iyi su arıtma cihazı hangisi? Evine veya işyerine su arıtma cihazı taktırmayı planlayanlar, en iyi su arıtma cihazı hangisi merak etmektedir. buuON ekibi olarak sağlıklı suya ulaşmanız için yüksek müşteri memnuniyeti sağlamış ve aynı zamanda cebinizi düşünen tasarruflu ev tipi su arıtma cihazları tavsiye listesi hazırladık.

Listemizde en çok tercih edilen su arıtma cihazları, özellikleri ve su arıtma cihazı yorumları yer almaktadır. Eğer siz de su arıtma cihazı tavsiyesi arıyorsanız listemize göz atabilir, beğendiğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

1- Thomas Su Arıtma Cihazı

8 Litrelik metal tankı ve günlük 285 litrelik su tüketim miktarı sağlayan Thomas su arıtma cihazı, sağladığı yüksek müşteri memnuniyeti ve performans ile dikkat çeken ürünler arasında. pH 8 alkali filtreye sahip ürün aynı zamanda şık bir tasarıma da sahiptir.


2- Sumosu Tezgâh Altı Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazları arasında memnuniyet oranı en yüksek markalardan biri olan Sumosu, müşteri memnuniyeti konusunda oldukça iddialı. Sumosu, müşterilerinin memnun kalacağından o kadar emin ki, “100 gün dene beğenmezsen paran iade” diyebiliyor.

Sumosu arıtma öne çıkan özellikleri

-Günlük 300 lt arıtma kapasitesi.
-Antibakteriyel metal tank ile anlık 8 lt depolama kapasitesi.
-Uzun ömürlü filtreleri sayesinde yılda sadece 1 kez filtre değişimi.
-Elektriksiz seçeneği ile daha tasarruflu ve daha çevreci.
-304 Kodlu endüstriyel çelik musluğu ile krom kaplama plastik musluklara göre 10 kat daha uzun ömürlü.
-8 Aşamalı Multi Mineral filtresi sayesinde mineralleri suya geri kazandırır.


3- Lg Chem Membranlı 

Öne çıkan diğer su arıtma cihazı Lg Chem. Tezgah altı ev tipi ürünlerden biri olan Lg Chem Membranlı Su Arıtma Cihazı, kötü koku ve kötü tat içermeyen, klor kokmayan, dengeli mineral yapısıyla mikroplardan arındırılmış, ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayan berrak bir su sunuyor.


4- İhlas Cebilon Aura Silver

İhlas markası su arıtma cihazı, içindeki blok karbon filtre, sediment filtre, granül aktif karbon filtre ve membran filtre ile şebeke suyunu içme suyuna dönüştüren bir sisteme sahip. Pompasız olarak çalışan İhlas Cebilon Auro Silver, şebeke suyu basıncıyla çalışmaktadır. 253 Litrelik günlük su kullanımı sunan su arıtma cihazı İhlas tarafından ücretsiz kurulum ile satılmaktadır.


5- A.O. Smith Daisy

Amerikan ürünü olan AO Smith Daisy, 1874 yılında ABD’de kuruldu. Uzun yıllardır sektörde yerini alan ve en yeni teknolojilere sahip su arıtma sistemleriyle dikkat çeken AO Smith Daisy, ev tipi, ticari su arıtma, kafe ve restoranlar için su arıtma gibi farklı modeller sunuyor. Daisy modeli ise en çok tutulan modellerden biri. Daisy su arıtma cihazında kaçak sensör alarmı, led ekranı ve yetersiz su giriş uyarısı gibi özellikler mevcut.


6- Hidrotek Water

Hidrotek Water, mükemmel su arıtma performansıyla öne çıkan lider markalardan biridir. Son teknoloji filtreleri sayesinde suyunuzu en yüksek standartlarda arıtarak size temiz ve berrak içme suyu sunar.


7- Suzuki Su Arıtma Cihazı

Suzuki Technology, yenilikçi tasarımları ve üstün teknolojisiyle bilinen bir markadır. Yüksek filtrasyon verimliliği sayesinde suyunuzda bulunan zararlı maddeleri etkili bir şekilde giderir ve size sağlıklı su sunar.


8- Hyundai Su Arıtma Cihazı

Hyundai, kaliteli su arıtma çözümleri sunan bir markadır. Yüksek performanslı filtreleriyle suyu temizler ve içme suyu kalitesini en üst seviyeye çıkarır. Güvenilirlikleri ve dayanıklılıklarıyla bilinen Hyundai su arıtma cihazları, uzun vadeli kullanım için ideal bir seçenektir.

Bu içerik, sadece En İyiler ve Tavsiyeleri konu alan eniyi.blog sitesinin https://eniyi.blog/en-iyi-su-aritma-cihazi/ sayfasından derlenerek hazırlanmıştır. Bu site, uzmanların titizlikle seçtiği en iyi su arıtma cihazlarını bir araya getirerek, kullanıcılara güvenilir bir kaynak sunmaktadır. Bu nedenle, listede yer alan su arıtma cihazı markalarının kalitesine, performansına güvenebilir ve sağlıklı içme suyu elde etmek için tercih edebilirsiniz.


Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su arıtma cihazı almayı planlayan kişiler genellikle su arıtma cihazı alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt aramaktadır. Sebebi ise akılları kurcalayan çok fazla detayın yer alması. Bilindiği üzere içme suyu arıtma cihazları, musluktan akan suyu sağlıklı ve güvenilir hale getirmek için tercih edilmektedir. Bu sayede evlerde ve ofislerde sağlıklı içilebilir suya kolayca ulaşmanız ve sudan tasarruf etmeniz sağlanır. Araştırma yaparken bir çok fiyat ile karşılaşmanız mümkün. Akılları karıştıran ilk konulardan biri tartışmasız fiyatlar olmaktadır. Farklı fiyatlar olmasının sebebi, su arıtma cihazlarının sağladığı performans, özellikler ve markalardır. Satın alırken genellikle belirlenen bütçe çerçevesinde modellere bakılır. Seçilen modelin uygun fiyatlı olması avantaj gibi görünebilir fakat tercih aşamasında fiyata göre tercih yapmak, su arıtma cihazından elde edeceğiniz verimliliği olumsuz etkileyebilir.

Su arıtma cihazı alırken en iyi su arıtma cihazı olsun istiyorsanız mutlaka Water Quality Association Gold Seal belgesine ve NSF onayına sahip olmalıdır. Uluslararası geçerliliğe sahip bu sertifikalar, su arıtma cihazının kalite göstergeleridir. Ayrıca kalite standart sertifikasına sahip olması, güvenilir bir satıcı veya marka olması, teknik destek ekiplerinin olması, cihaza ait müşteri geri dönüşlerinin olumlu olması gibi detaylar mutlaka su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır.


Su Arıtma Cihazı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
1- Tezgah Altı ve tezgah Üstü Modeller
Su arıtma cihazı çeşitleri tezgah altı ve tezgah üstü olarak ikiye ayrılmaktadır. Cihazının konumu, doğru tercih yapmanızı etkileyen faktörlerden biridir. Kullanım alanının su arıtma cihazına uygun olması gerekir. Ve tabi prize yakın olması da önem arz eder. Tercihinizi mutlaka kulllanım alanını daraltmayacak şekilde yapmalısınız. Eğer kısıtlı bir alana sahipseniz, tezgah üstü tercih yapmak sizin için pek iyi olmayabilir.

2- Pompalı ve Pompasız Modeller
Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken çok önemli detaylardan biri de pompalı ve pompasız konusudur. Eğer montaj yapılacak yerde suyun basıncı düşükse pompalı model kullanmanız gerekmektedir. Eğer su basıncı yüksekse, pompalı model satın almanıza gerek yoktur.

3- Filtre Değişimi
Su arıtma cihazlarının belirlenen süreler çerçevesinde bakım yapılması gerekmektedir. Bu bakım, büyük ölçüde filtre değişimini kapsar. Genellikle ortalama 6 aylık sürelerde su arıtma cihazının filtre değişiminin yapılması önerilir.

4- Aşama Sayısı
Su arıtma cihazı kaç aşamalı olmalı? Bu konu da yine bilmeniz gereken detaylar arasında. Arıtma cihazlarında tüp olarak da bahsettiğimiz aşamalar mevcuttur. Ev ortamlarında genellikle 5 aşamalı su arıtma cihazı tercih edilmektedir.

5- Uygun pH Değerleri
Her su arıtma cihazı, doğru pH değerlerini size sunmaz. Bu yüzden su arıtma cihazının sunduğu içme suyunun pH değerleri standart değerlere eşdeğer olması gerekir. Satın almadan önce mutlaka cihazın pH değerlerini öğrenmenizi tavsiye ederiz.


Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?


Su Arıtma Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Piyasada çok uygun fiyatlara veya çok yüksek fiyatlara su arıtma cihazı görebilirsiniz. Kaliteli, teknik servisi olan, güvenilir sağlıklı su temin edecek iyi bir su arıtma cihazı arıyorsanız su arıtma cihazı fiyatları 2.500 TL ile 35.000 TL aralığındadır.

Eğer siz de en iyi su arıtma cihazı hangisi merak ediyorsanız, hazırlamış olduğumuz tavsiye listesine göz atabilirsiniz. En uygun fiyatla satın almak için satın al butonlarını kullanarak doğrudan yetkili bayiden satın alabilirsiniz.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Ucuz ürün almak yerine iyisinden alın başınız ağrımasın. İyi su arıtma cihazları damacana sulardan katbekat daha sağlıklı su sağlıyor.

  2. Lg chem aldık memnunuz. Montaj biraz geç oldu sadece. Tam bir fiyat performans ürünü.

  3. Sumosu arıtma cihazından çok memnun kaldık. Suyun lezzeti, kalitesi çok iyi. Filtreler orijinal. Firma müşteri hizmetleri çok ilgili, servis çok hızlı gelip montajı yapıyor ücretsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu