Tv

En iyi aksiyon film serileri 10 Tavsiye

Sinemalarda bugüne kadar en iyi aksiyon film serileri en çok izlenen filmler olarak tarihe geçmiş durumda. İlk film sinemalara girdikten sonra büyük bir izleyici kitlesine ulaşan bu tür filmlerin konuları genellikle aksiyon olmanın yanı sıra en çok hasılat yapan sinemalardaki filmler olarak karşımıza çıkıyor. En iyi seri aksiyon filmleri serimizde ünlü oyuncuların holywood yıldızlarının yer aldığı büyük oranda gişe rekorları kıran bu tür filmlere yer verdik. En iyi aksiyon film serileri 10 tavsiye olarak listemizin başında yer alan isim MATRIX olacak. Seri filmler genel olarak aksiyon türünde yapılması ve en çok izlenen film türlerinin de başında aksiyon türü gelmekte. Bu tür filmler izleyiciyi ekran başına kitlerken , iyi bir yapım olmasındaki en büyük etken oyuncu kadrosunun da kalitesinden kaynaklanıyor. Oyuncuların dünyanın en çok tanınan ve kaliteli yapımcılar ile sinema teknolojilerinin buluşması ile ortaya çıkan bir serüvenle izleyici ile buluşuyor.

Filmlerin aksiyon türünde olması her kesime hitap etmesinden dolayı sinemalar ve televizyonlarda genel olarak aksiyon türü filmlere yer veriliyor. Bütçe bakımından da bu tür filmlerin dudak uçuklatacak bir oran ile karşımıza çıkması aslında ne kadar çok izlenmesi gerektiğini gösteriyor. Tabi bazı durumlarda beklenen izlenmeyi karşılamayan filmlerde yer alıyor.

IMDB sıralamasında en çok izlenen ve en yüksek puana sahip olan filmler aksiyon ve seri filmleri olduğu dikkat çekiyor. 20 yıl süre ile çekilen bu seri filmlerin en iyilerini 10 tavsiye olarak hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Liste tamamen izlediğimiz ve en çok beğenilen yorumlara sahip olan yapıtlardan oluşuyor.

İşte buuon listemizde en iyi aksiyon film serileri ;


1- Yüzüklerin Efendisi 1 – 2 – 3

Yüzüklerin efendisi sinema tarihinin en büyük yapımı olmanın yanı sıra 3 seri bölümden oluşmakta ve birbirleri ile bağlantılı şekilde ilerlemektedir. Aksiyon ve macera anlamında izleyiciyi ekranlara kitleyen ve günümüzde hala izlenmeye devam eden tarihini yitirmeyecek bir film olarak karşımıza çıkıyor. Hikayesi ve her kesime hitap etmesi bakımından uzun yıllar izlenmiş ve izlenmeye devam eden filmler listemizde ilk sırada yer alıyor.

2- Matrix 1-2-3-4

Teknoloji ve sinemanın buluştuğu bir başyapıt olan matrix sinema kültürünü insanlara tanıtan bir film olarak hafızalara kazınmış durumda. 1999 yılında ilk film ile karşımıza çıkan matrix serisinin 4. ve son filmi 2023 yılında yayınlandı. Beklenen etkiyi göstermemiş olsa da filmin ilk serisi ile 3. serisi arasında yaşanan bağlantı ve gelişmeler aksiyon film severleri ekranlara bağladı diyebiliriz. Buuon listemizde 2. sıradan yer alıyor.

3. Testere 1-2-3-4-5

Korku ve aksiyon sevenlerin unutamayacağı bir film olan testere sizi ekranlara kilitleyecek. Sinemada en çok sevilen korku filmi olarak izleyici ile buluşan testere ilk filmini 2004 yılında izleyici ile buluşturdu. Devam filmleri de belirli aralıklar ile sinemalarda yer alırken testere son serisi 2024 yılında sinemalarda yer alacak. Korku ve aksiyon bir arada sevenler için kaçırılmayacak seri filmlerimiz arasında 3 numarada.

4. Hızlı ve Öfkeli 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

İlk filmi 2001 yılında sinemada yer alan hızlı ve öfkeli serisi günümüze kadar 10 seri film çıkartarak en çok seriye sahip film olma özelliğini taşıyor. Araba ve aksiyon sevenlerin en çok izlediği ve beklediği film olan hızlı ve öfkeli son filmi 2023 yılında sinemalarda yer aldı. Oyuncu kadrosu neredeyse ilk filmde yer alan oyuncular ile son film arasında çok büyük bir fark yok. En çok hasılat rekorları kıran film olarak ta bilinen hızlı ve öfkeli büyük bütçeler ve projeler ile geliştirilen teknolojiler sayesinde ilk filmde olduğu gibi ekranlara kitlemeye devam ediyor. Listemizden 4. olarak giriş yapan hızlı ve öfkeli serisinin devam filmleri gelmeye devam edecek.

5. Hobbit 1-2-3

Yüzüklerin efendisi filminin öncesi tarihini anlatan ve yüzüğün nasıl ortaya çıktığına dair bilgilere yer veren filmde macera sevenlerin kaçırmaması gereken seriler arasında. Yüzük ortaya çıkması ve yüzüğün amacına ulaşması için kahramanların aldığı aksiyon ve macera konu alan filmde aynı zamanda aksiyon sahneleri ile izleyicinin dikkatini çekiyor. ilk serisi hobbit – beklenmedik yolculuk olarak karşımıza çıkan ve 2012 yılında sahne alan hobbit film serisi listemizde 5 numara.

6- Örümcek Adam 1-2-3-4-5

Örümcek adam çocukluğumuzun süper kahramanları arasında neredeyse ilk sırada yer alıyor. Farklı oyuncu kadroları ve başrolde yer alan oyuncunun sürekli olarak değişiyor olsa da her yıl farklı bir seri ile karşımıza çıkan örümcek adam izleyicisi de en beğendiği marvel filmi olmayı başarıyor. Çizgi film , animasyon ve gerçek yapımları ile sinemalarda izlenme rekorları kıran örümcek adam serisi en iyi aksiyon film serileri arasında 6 numara.

7- James Bond Serisi

007 James Bond filmimiz aksiyon sevenler için kaçırılmayacak bir film. İlk filmi çok eski zamanlarda beyaz perdede 1962 yılında gösterime girdi. Son filmi ise 2022 yılında izleyici ile buluşması bu seriyi sevenler için izlenmesi gereken kaçırılmayacak aksiyon serisi arasında yer alıyor. Senaryo nitekim aynı işlese de başrol oyuncumuz son 3 filmde aynı isim ile karşımıza çıkıyor.

8- Avangers Serisi

Marvel karakterlerinin avangers serisi filmleri özellikler genç kesimi beyaz perdeye taşıyan bir film olarak karşımızda. Marvel karakterlerinin en çok izlenen filmleri arasında ilk olarak x-man geliyor. Bol aksiyon ve macera içeren film dünyayı kötü insanlardan koruyan ve senaryosu nitekim benzer nitelikler taşıyan büyük bütçeli film olarak görünüyor olsa da dünyanın her noktasından büyük bir izleyici kitlesine sahip.

Marvel en zalim karakteri biliyor musunuz?

marvel en etkileyici karakteri burada

9- Ölümcül Deney Serisi

Dünyayı zombilerin istilasından kurtarmaya çalışan alice kahramanımız her seride aksiyonu iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayacak. ilk serisi 2002 yılında çıkan bu aksiyon filmi biraz korku içeriyor. Zombilerin nasıl ortaya çıktığı ve yok edilmesi gerektiği konusunda çaba gösteren kahramanlarımız için aksiyon ve korku sevelerin kaçırmaması gereken seri filmler arasında.

10- Buz Devri Serisi

Aile ile birlikte izlenecek en iyi aksiyon filmler serisinde buz devri son sıramızda yer alıyor. ilk serisi 2002 yılında çıkan buz devri filmi için animasyon karakterlerinin her kesimden sevilmesi ve biraz komedi , biraz macera içeren senaryoları ile gişe rekorları kıran seri filmler arasında. Devam filmi çekilmeyecek olan buz devri kahramanlarımız senaryoda amaçlarına ulaşarak final yaptı. Uzun süre izlenmeye devam edecek olan buz devri serisi her kesime hitap etmesi ile vazgeçilmez olacak.


En iyi kore yapımı dizi merak ediyorsanız listemize göz atabilirsiniz.

En çok izlenen seri filmlerin devamları proje geliştiricileri tarafından her yıl masaya alınıyor. Uzun yıllar önce çekilen seri aksiyon filmleri 20 yılı aşkın süredir devam ederken bazı filmlerin son olmaması ve her an yeni bir proje ile devam edeceği tahmin ediliyor. Bunlar arasında örnek olarak 15 yıl önce biten matrix serisi 2023 yılında 4. filmini çıkardı. Bazı seriler kendi içlerinde son film olduğunu duyuruyor olsa da , bazı serilerin böyle bir açıklama yapmadığı görülüyor. Buda filmin devam edebileceği potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu