ElektronikTeknolojiÜrün

En İyi 10 Robot Süpürge Tavsiyesi!

Son yıllarda fazlaca revaçta olan akıllı süpürge almayı düşünüyorsanız en iyi robot süpürge hangisi? sorusuna yanıt arıyor olabilirsiniz. Bu doğrultuda bir çok kişi bu günlerde robot süpürge tavsiyesi edinmek istemekte. buuON ekibi olarak sizler için en iyi robot süpürge modelleri hangileri olduğuna dair araştırma yaptık. Araştırmamız kapsamında bir çok kriter baz alınmıştır. Fiyat, süpürme performansı, dayanıklılık, çekiş gücü gibi. Hazırsanız en iyi robot süpürgeler için hazırladığımız yazımızı okuyabilir ve listemize bakabilirsiniz.

Robot süpürgeler, hayatımızda ve evimizde yerini en erken alan akıllı robotlar olduğunu söylesek yanlış olmayacaktır. Bir çoğumuz yoğun iş temposu arasında temizliğe vakit ayıramayabiliyoruz. Bu durumda evi süpüren robot fikri ile evde bir robotun yerleri süpürmesi ilgi uyandırmakta. Akıllı süpürge için hazırladığımız listeye geçmeden önce akıllı süpürge alırken dikkat edilmesi gereken bir kaç detay var. Onlardan bahsedelim.

Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
-Öncelikli olarak nasıl bir zeminde kullanacağınızı ve o zemine uygun olup olmadığını düşünmeniz gerekmektedir. Robot süpürgeler daha çok parke, mermer, lamine gibi düz zeminler için daha uygundur. Halı için ise her robot süpürge sizin için yeterli derecede tatmin edici olmayabilir. Dün zeminden halı zemine geçiş sırasında aşılabilir engel de önem arz eder. Aşılabilir yükseklik robot için standartların üzerindeyse, bu konuda sıkıntılar yaşanabilir. Yani aşılabilir engel ve kullanım alanına uygun olup olmadığı kararlaştırılmalıdır.
-Sensörü ne kadar başarılı ise kullanım alanında o kadar az çarpma yaşayacaktır. Bu da eşyalarınızın korunmasına katkı sağlar. Bu yüzden sensör kavramı büyük önem taşır.
-Tabiki de süpürgeler için en fazla dikkat çekilen konu emiş gücü. Eğer yüksek emiş gücüne sahip olmayan bir robot süpürge alırsanız, sizi tatmin etmeyebilir. Bu yüzden emiş gücü kuvvetli robot süpürgeler arasından tercih yapmanız önemlidir.
-Siz yokken de evdeki akıllı robot süpürge cihazına müdahale edebilmek için wifi bağlantı özelliğine sahip cihazları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri

1- Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop
Listemizin ilk sırasında robot süpürge modelleri arasında sivrilen markalardan biri olan Xiaomi’nin bir modeli yer alıyor. Eğer fiyat performans ürünü arıyorsanız tercih edebileceğiniz modellerden biri olan Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop, beklentilerinizin bir çoğunu karşılayabilen bir robot süpürge olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim tüm ihtiyaçların uygun fiyat ile karşılanmasına olanak tanıması, bu modeli ilk sıraya yazmamızdaki en büyük nedenlerden biri. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Özellikleri 15 mm aşılabilir engel mesafesinin yeterli ölçülerde olması, ıslak ve kuru zemin temizliği yapabilmesi, 0.6 lt gibi yüksek toz saklama kapasitesi, tüm zeminlere uyumluluk gösterebilmesi, navigasyon ve wifi özelliğinin bulunması avantaj sağlıyor.

2- Roborock S6 MaxV Vacuum Cleaner
Robot süpürge markaları ve robot süpürge modelleri arasında öne çıkan tavsiye ürünlerden biri de Roborock S6 modelidir. Sıralanabilecek çok fazla ayırt edici özelliği olan Roborock S6 özellikleri başında hem ıslak hem de kuru zeminde kullanılabilir olması dikkat çekiyor. Akıllı navigasyon, 180 dakikalık çalışma süresi, 0.46 lt toz kapasitesi, 0,3 lt su tankı kapasitesi ve 20 mm aşılabilir engel özelliği bulunmaktadır.

3- iRobot Roomba I7
Öne çıkan marka ve modellerden biri de Robot Roomba I7+ robot süpürge diyebiliriz. Opsiyonel olarak otomatik boşaltma sistemi özelliğiyle de farklılık yaratan Robot Roomba I7+, 10 mm aşılabilir engel mesafesine sahip. Emiş gücü oldukça yüksek olduğunu söyleyebileceğimiz evi süpüren robot için en büyük dezavantaj ise fiyatı. Biraz tuzlu olduğunu söylemek gerekir fakat akıllı süpürge için ayıracağınız bütçe bu cihazı almak için yeterliyse gözünüzün arkada kalmayacağı cihazlardan biri. i Robot süpürge kesinlikle tatmin edici özelliklere sahiptir. Bu modeli alırken wifi özellikli olanı almanızı tavsiye ederiz. (Wifi olmayan modeli de mevcut).

4- Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid
Türkiye pazarına yeni giriş yapması sebebiyle fazla bilinmese de Anker, dünyanın önde gelen teknoloji üreticileri firmalarından biri. Anker robot süpürge modelleriyle ismini fazlaca duyuran Anker’in Anker Eufy RoboVac L70 robot süpürgesi fazlaca dikkat çekiyor. Anker Eufy RoboVac L7 Özellikleri 18 mm aşılabilir engel mesafesi, 150 dakika çalışma süresi, bir çok zemin için uygun olması, hem ıslak hem kuru zeminde temizleme yapabilmesi, akıllı mop teknolojisi, wifi, sesli komut ile kontrol, 2200PA emiş gücü, BoostIQ teknolojisi ile zeminden halıya kolay geçiş sağlayan farklı özellikleri bulunuyor.

5- Roborock S5 Max Vacuum Cleaner
Roborock markası altında fiyat olarak S6 modeline göre daha uygun olan Roborock S5, Türkiye’de ve satışı gerçekleştirilen ülkeler arasında en fazla tercih edilen modellerden biri. Roborock S5 Özellikleri incelendiğinde 150 dakika gibi uzun süre çalışabilir olması en dikkat çekici özelliklerinden. 20 mm aşılabilir engel mesafesi, aşılması zor yüksekliklere de ulaşmasını sağlıyor.

6- Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro
Listemizde yer alan Xiaomi robot süpürge modellerinden bir diğeri olan Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, diğer modeline göre daha yüksek aşılabilir engel mesafesi ile dikkat çekiyor. 20 mm aşılabilir engel, akıllı navigasyon, düşük maliyet, HEPA filtre (Yüksek Verimli Partikül Filtresi) gibi özelliklerle kullanıcılar tarafından beğeni alan cihazlar arasında. Eğer robot süpürge almayı düşünüyorsanız Xiaomi robot süpürge modelleri mutlaka listenizde yer almalı diyebiliriz.

7- Dyson 360 Heurist Robot Süpürge
Elektrikli süpürge ve yüksek emiş gücü denildiğinde akıllara ilk gelen markalardan biri olan Dyson’ın robot süpürgesini de listemize aldık. 3 Farklı modda çalışabilen Dyson 360 Heurist akıllı telefon ile kontrol edilebiliyor. Tatmin edici çekiş gücüne sahip olan Dyson robot süpürge için en büyük dezavantaj, robotun yükseklik mesafesinin standartların biraz üzerinde olması. Bu yüzden bazı koltuk altı gibi noktalara yüksek boyu sebebiyle giremeyebilir.

8- Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge
Xiaomi çatısı altında yer alan Vioami, Xiaomi Vacuum Mop’un ciddi benzerlik gösterdiği muadili olarak da bahsedebiliriz. 20 mm aşılabilir engel mesafesi oldukça tatmin edici. Halı ve sert zeminler için de uygun olan Viomi V2 Pro robot süpürge özellikleri arasında istediğiniz alanı seçerek o bölgeyi temizlemesini sağlayabiliyorsunuz. Viomi V2 Pro modeli Xiaomi markası altında olduğu için robot Xiaomi uygulaması ile çalışmaktadır. Kendi kendine süpürge yapan robotlar arasında kesinlikle es geçilmeyecek ve detaylı incelenmesi gereken modellerden biridir.

9- Roborock S50 Robot Süpürge
Es geçmememiz gereken süpürge robotlardan biri de Roborock S50. Navigasyonlu robot süpürge olan Roborock S50, akıllı telefon ile kontrol özelliği, 20 mm aşılabilir engel, 150 dakika çalışma süresi, halılar için iyi performans sağlaması gibi detayları Roborock S50 özellikleri arasında sıralayabiliriz.

10- iRobot Roomba 671 Robot Süpürge
Listemizde iRobot markasına ait ikinci model olan iRobot Roomba 671 Wi-fi’li robot süpürge, listemizdeki fiyat performans ürünlerinden biri. 20 mm aşılabilir engel, 0.5 lt toz haznesi kapasitesi, wi-fi özelliği, 3 aşamalı temizleme sistemi gibi özellikleriyle listemizde yer almayı hakeden robotlerdan bir tanesi. Ayrıca evcil hayvan tüyü, ince toz ve döküntüler için AeroVac filtresi sayesinden tüyler verimli şekilde çekilebilmektedir.

Listelediğimiz en iyi robot süpürge modelleri belli bir kritere göre ya da en iyiden iyiye doğru gibi bir sıralamayla listelenmemiştir. Kullandığınız robot süpürge yorumları için sayfamızın altından yorum bırakabilir ve robot süpürge almak isteyenlere o model hakkında fikrinizi sunabilirsiniz.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Xaomi ile 360 arasında kaldım. Kimden 360’ı duysam çok memnun fakat fiyatları kısa sürede çok yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu