Yaşam

En Yüksek Mevduat Faizi Veren 10 Banka!

Eğer nakit Türk lirası paranız varsa en iyi ve risksiz yatırım yöntemlerinden biri mevduat hesabı üzerinden faiz usulü kazanç elde etme yöntemidir. Bu aşamada yatırımcıların en çok sorduğu ve yanıt aradığı soru ise en yüksek faiz veren banka hangisi sorusu olmaktadır. buuON ekibi, sizler için en yüksek faiz veren bankalar listesi hazırlayarak, mevduat hesabından en fazla getiri sağlamanıza yardımcı oluyor. Liste hazırlarken göz önünde bulundurduğumuz ilk kriter, mevduat faiz oranının sağladığı net kârdır.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

1- Fibabanka Mevduat Faiz Oranları
2010 Yılında Fiba Holding tarafından satın alınan Fibabanka, daha önce Millennium Bank ismiyle yer alıyordu. Günümüzde çok yaygın şubeleri olmasa da Türkiye’nin son yıllarda öne çıkan bankalarından biri. Müşteri sayısını her geçen gün arttıran Fibabanka, kiraz hesap çatısı altında Türkiye’de en yüksek faiz veren bankalar arasında son dönemde devamlı ilk sıralarda kendine yer buluyor. Şuan Fibabanka’da mevduat faiz oranı %13.

2- Burgan Bank Mevduat Faiz Oranları
Burgan Bank, yine faizi yüksek bankalardan biri. Kuveyt merkezli olan Burgan Bank, daha çok Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde etkin olsa da Türkiye’de de uzun yıllardır faaliyetlerini sürdürmekte. 1975 Yılında kurulan Burgan Bank, şuan Türkiye’de en çok faiz veren bankalar arasında yer alıyor. Güncel mevduat faiz oranı %13.

3- ING Bank Mevduat Faiz Oranları
Hollanda merkezli, Türkiye’de de aktif olarak hizmet veren ING bank, 40 farklı ülkede hizmet veren, güvenilir bankalardan biri. Yüksek mevduat faiz oranına sahip bankalardan biri olan ING Bank, turuncu hesap çatısı altında %13 mevduat faiz oranı ile listemizde yer alıyor.

4- Alternatif Bank Mevduat Faiz Oranları
Katar menşeli bir banka olan Alternatif Bank, aynı zamanda ABank olarak da bilinmektedir. Üst kuruluşu Katar Ticaret Bankası olan Alternatif Bank, 1991 yılında kurulmuş ve uzun yıllardır Türkiye’de de hizmet vermektedir. Listemizde en yüksek mevduat faizi veren bankalardan biri olarak yer almış durumda. Şuan Alternatif Bank mevduat faiz oranı %12.75.

5- Odeabank Mevduat Faiz Oranları
Yüksek mevduat faizi olan bankalar arasında yer alan Odeabank, Bank Audi kuruluşu olarak 2012 yılından bu yana Türkiye’de hizmet vermektedir. İnternet/Mobil şube kanalı ile nakit değerinizi vadeli mevduat hesabına yatırdığınızda daha yüksek faiz vermekte. Odeabank mevduat faiz oranı %12.50.

6- ICBC Turkey Bank Mevduat Faiz Oranları
Çin Endüstri ve Ticaret Bankası’nın alt kuruluşu olan ICBC Turkey Bank, 2014 yılından bu yana Türkiye’de aktif bankacılık hizmeti sağlamaktadır. Cazip faiz oranlarıyla dikkat çeken ICBC Turkey, mobil/internet şubelerine özel yüksek mevduat faiz oranı imkanı tanıyor. ICBC Turkey mevduat faiz oranı %12.45.

7- QNB Finansbank Mevduat Faiz Oranları
Dönem dönem en yüksek mevduat faiz oranları sunan QNB Finansbank, aktif olarak hala en iyi faiz oranına sahip bankalardan biri olarak listemizde yer alıyor. Enpara hesabı ile bir çok avantaj sağlayan QNB Finansbank, tanışma faizi olarak yatırımcılarına %12.40 mevduat faiz oranı sunuyor.

8- Denizbank Mevduat Faiz Oranları
Rus menşeli olarak hizmet vermeye başlayan Denizbank, 2018 yılında Emirates NBD’a satışı gerçekleştirilerek devredildi. 1997 Yılında kurulan Denizbank, Türkiye’deki uzun soluklu faaliyet gösteren bankalardan biri olarak dikkat çekiyor. Özellikle esnaflara ve bazı sektörlere yönelik avantajlarıyla dönem dönem sıkça isminden bahsettiren Denizbank, mevduat faiz oranı yüksek bankalardan biri. Denizbank’da mevduat yatırımlarına verilen faiz oranı %11.50.

9- HSBC Bank Mevduat Faiz Oranları
Londra merkezli HSBC Bank, 80’den fazla ülkede hizmet veren, çok uluslu bankalar arasında yer almaktadır. Türkiye’de de uzun yıllar bankacılık hizmeti veren banka, tüm zamanlar ele alındığında ortalama faiz oranlarının daima üzerinde oranlar sunarak cazip olmuştur. HSBC Bank mevduat faiz oranı %11.50.

10- Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranları
Yüksek faiz oranına sahip bir diğer banka da Ziraat Bankası. Bankalar arası rekabette daima ciddi rol oynayan Ziraat Bankası, güncel mevduat faiz oranları rekabetinde %11 oranıyla tercih edilen bankalar arasında.

Not: buuON tarafından oluşturulan en yüksek faiz veren bankalar listesi, tüm bankalar incelenerek oluşturulan bir listedir. Listede yer alan bankalar, en yüksek mevduat faiz oranları sunan bankalar olarak yer almaktadır. Eğer siz de günlük, aylık veya yıllık olarak mevduat hesabı üzerinden faiz ile kazanç elde etmek istiyorsanız listemizde en yüksek faizi veren bankalara göz atabilirsiniz. Yatırımcılar, mevduat hesaplarını genellikle 32 günlük en yüksek faiz veren banka tercihinde bulunmaktadır.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bildiğimiz, köşe başı bankamatiği ve şubesi olan bankalar yerine daha az şubesi olan bankalar daha cazip bu aralar. Listeye baktığımda da bunu görüyorum. Özellikle yüksek miktarlı yatırımlarda iyi araştırmak lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu