İzmirKonaklamaŞehir

Eski Foça’daki En İyi 10 Pansiyon!

Eski Foça’da çok sayıda pansiyon bulmak mümkün. Dolaşması keyifli ara sokakların her birinde çok sayıda pansiyon bulunmaktadır. Bu listemiz sizin için rehber niteliğine olup Eski Foça’daki en iyi pansiyonlar hangileri olduğunu sizlere aktarmaktadır. Küçük bir ilçe olması sebebiyle bir çok pansiyon doğrudan sahile yakın bölgededir. Bu sebeple konaklayacağınız tüm pansiyonlar ile çarşı ve sahil arasında çok kısa bir mesafe olacaktır. Eski Foça’daki pansiyon fiyatları ise hala oldukça uygun. Konfor ise fazlasıyla memnun edici. Hijyene ise fazlasıyla önem verildiğini söyleyebiliriz. Nitekim bu liste hazırlanırken bir çok kriter ele alınmış olup bu kriterler içerisinde hijyen de yer almaktadır. Eski Foça sakinliği, şirin taş evleri, dar ve çiçek kokan sokakları, salaş balıkçıları ve enfes deniziyle İzmir’in kuzeyinde yer alan şirin mi şirin, sıcak mı sıcak bir ilçesidir. İzmir’deyseniz hem tatil yapıp hem kafa dinlemek hem de huzurun kokusunu içinize çekmek için oldukça ideal. Ayrıca eski adıyla Phokaia çok uzağınızda da değil. Eskiden kayalıklarında fokların yaşadığı, korsanlardan duyulan deniz kızı efsaneleriyle nam salmış Foça’da rivayet odur ki bir kara taş vardır. Eğer bu kara taşı bulup üzerine basılırsa dönüp dolaşıp yine bu cennet yere gelineceğine inanılır. Siz böyle güzel bir yerleşkede bir kaç gün geçirmek istemez misiniz? Yapacağınız şey oldukça basit. Güzel bir pansiyon ve biraz deniz her şeyi halleder. Eski Foça’nın bilinen en güzel 10 pansiyonunu sizin için inceledik.

1- İYON PANSİYON
Eğer salaş, taş duvarlardan oluşan,mangalınızı yakıp denize sıfır odadan manzarayı izleyebileceğiniz bir pansiyon arıyorsanız iyon pansiyon tam size göre bir yer olacaktır.

2- KÜÇÜK DENİZ PANSİYON
Sabah kalktığınızda Ege denizinin kokusu eşliğinde müthiş bir kahvaltı yapmak isterseniz küçük deniz pansiyon tam size göre demektir. Şirin mavi dekorları sayesinde kendinizi tam anlamıyla Ege’nin ortasında hisedeceksiniz. Ayrıca park sorununu düşünmenize hiç gerek yok.

3- ZEKİ PANSİYON
Hem hesaplı hem temiz hem de limana yakın bir yer arıyorsanız limanın bir arka sokağında taş evlerin arasına gizlenmiş şirin bir pansiyon göreceksiniz. Adını sahibinden alan Zeki pansiyona gittiğinizde samimi, şirin Zeki dede ve torunları sizi bir aile samimiyetiyle karşılayacaklardır.

4- HUZUR PANSİYON
O kadar Foça’ya geldik. Mehtapsız ve dalga sesi olmadan uyuyamam diyenler için Huzur pansiyon size oldukça hitap ediyor. Begonvillerin dolandığı balkonunda içkinizi yudumlayıp mehtabın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

5- PALAS PANSİYON
Limana akşam da giderim fakat beachler olmazsa olmaz diyenler için beachlere oldukça yakın olan Palas pansiyon uygun bir yer. Renkli duvar çizimleriyle içinizi ısıtacak bir o kadar da salaş ve hoş bir pansiyon.

6- LİMON PANSİYON
Adından da anlaşılacağı üzere limon rengi ağırlıklı, yaz meyvelerinin kokusunu burnunuza getiren limon pansiyon gerek misafirperverlik gerekse oldukça şık ve elit görüntüsüyle sizi cezbedecek. Diğer bir yandan temizlik konusunda oldukça hassas olan bu pansiyonu görünce hayallerinizin sarı panjurlu evinin gerçek olduğunu göreceksiniz.

7- SİREN PANSİYON
Adını Foça’daki meşhur siren kayalıklarından alan siren pansiyon yine Foça’nın merkezinde çok şık beyaz bir görünüme sahip, Ege’nin o tatlı havasını yansıtmakta hiç zorlanmayan, denize 2 dakikalık yürüme mesafesinde şirin mi şirin aynı zamanda uygun fiyatlı bir pansiyondur.

8- PANSİYON MAVİSU
Adından da anlaşılacağı üzere pansiyon mavisu mavi görünümlü tatlı salaş bir binaya sahip olup içi de bir o kadar temiz, eski Foça’nın tam ortasında, balıkçılara oldukça yakın mevkide bulunan butik bir pansiyondur.

9- FOKAİ PANSİYON
Adını Foça’nın eski adından alan Fokai pansiyon Foça’nın dar, taş, şirin sokaklarının arasında yer alan sokağın sonunun denizle birleştiği bir noktada yer almaktadır. Fiyatları uygun olmakla beraber çocuklu ailelerin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek yapıda bir pansiyondur.

10- AYSHE PANSİYON
Ayshe pansiyon yine eski Foça’nın merkezinde bulunan, harika bir deniz manzarası izlemek isteyenlerin bir numaralı adresi olmaya devam ediyor. Rahat yatakları, temiz olmaları, vintage tarzı ikramları ve güler yüzleriyle Foça’da geçireceğiniz bir kaç günde size keyifli anlar yaşatabilecek bir pansiyondur.

Eğer Eski Foça’da konaklama yapılacak yerler arıyorsanız Eski Foça’daki pansiyonlar yazımız sizin için rehber olacaktır.

Listede yer almak istiyorum!
Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Eşimle ne zaman Eski Foça’ya gitsek Zeki Pansiyon’da kalıyoruz. Hem hijyenik hem de uygun fiyatlı gerçekten. Bahsettiğiniz gibi Zeki dede kapıda karşılıyor. 10 defa kaldıysak hiç birinde de bizi tanımaması ise üzücü oluyor:) Kendisiyle pazarlık yapabiliyorsunuz bu arada. İndirim yapıyor sağolsun.

  2. Eski foçada pansiyonların fiyatları çok arttı. azın 2 kişi tek gece 500 istediler genellikle. Daha 2 sene önce 2 kişi 120 den kalıyorduk.

  3. Otel fiyatları uçmuş pansiyonlardan yer ayırttık aracılığınızla teşekkürler. Ama fiyatlar pansiyonlara göre de oldukça fazla olmuş. Foça’nın daha fazla ilgi görmesinden mi yoksa piyasa koşullarından mı bilmem ama böyle giderse 2-3 sene sonra tatil yapamayacağız gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu