Yaşam

Garanti BBVA Kripto Parası Nereden Nasıl Alınır?

Garanti Bankası BBVA Türkiye’de ilk kez kripto paralar ile ilgili büyük bir adım atarak bu sektöre giriş yapmaya hazırlanıyor. Kendi borsasına kurarak bir çok kripto para yatırımcısına destek olmak ve gerekli olan alım-satım işlemlerini yapmak için bir platform oluşturuyor. Garanti Bankası Kripto parası henüz borsalarda yer almazken , sadece BTC ve ETH alanında kullanıcılarına alım satım imkanı sunacak.

İştirak şirketlerinden olan Garanti BBVA Finansal Teknolojiler A.Ş alanında kurulacak olan bu platform ile kripto para saklamak isteyen Türk kullanıcılar güvenli bir şekilde banka güvenliği ile kripto paralarını koruyabilecek. İlk etapta sanal bir cüzdan olarak geliştirilmesi beklenen platformun daha sonra alım-satım işlemlerine de açılması söz konusu.

Pilot uygulama olarak çalışanları arasında kullanıma açılan “Kripto Birikim Cüzdanı” olarak adlandırılan bu teknoloji ile BTC ve ETH gibi coinleri saklamak ve alım satım işlemlerinde kullanılmak üzere geliştirilecek.

Garanti Bankası Kripto Para mı Çıkarıyor?

Garanti BBVA kendi adında bir kripto parası piyasada işlem görmediği gibi bu şekilde açılan kripto paralara itibar edilmemesi gerekmektedir. Garanti bankası kripto para çıkartmanın yerine sadece sahip olduğunuz kripto paraların işlem görmesi için birikim cüzdanı oluşturuyor. Bu cüzdan ile banka güvencesi şeklinde kripto paralarınızı koruyabileceksiniz. İlerleyen süreçlerde alım satım işlemlerine de açılacak olan bu sistem ile kolay bir şekilde alım satım yapabileceksiniz.

Garanti Bankası Kripto Parası yoktur

buuon.com

Garanti BBVA Kripto Uygulaması

Henüz gelişim aşamasında olan bu uygulama sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz noktalarda kripto alım satım işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. Şimdilik sadece garanti bankası çalışanları tarafından kullanılan bu uygulama pilot olarak deneme aşamasında. Deneme bittikten sonra tüm kullanıcılara sunulacak olan uygulama ile ilk etapta BTC ve ETH alım satım işlemlerini yapabileceksiniz. Kripto paralarınızı güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz cüzdan sayesinde farklı bir çok borsaya da gönderim yapabileceksiniz.

Bankadan Kripto Para Alınır mı?

Bir çok türk bankasından kripto varlık satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat sadece Türkiye’de faaliyet gösteren borsalardan alım yapabileceğiniz gibi bir çok bankanın mobil uygulamasında hızlı işlemler menüsünde yer alan borsalar ile hızlı para gönderme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu borsalar şimdilik btcturk , paribu ve bitci olmaktadır.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu