Yaşam

Gezginlere İlham Veren En İyi 10 Seyahat Dövmesi!

Gezginseniz veya seyahat itemlerini seviyorsanız buuON ekibi sizler için en iyi 10 seyahat dövmesi travel tattoo hazırladı. Günümüzde gezgin ve dövme yaptıranların sayısı artıyor. Gezginler ve seyahat etmeyi sevenler, özgür ruha sahip olanlar daha çok seyahatleri anımsatacak dövmeleri tercih ediyor. Bir çok ünlü gezgin dikkat çekici dövmelere sahip. Buradan yola çıkarak sizler için fikir olabilecek en iyi 10 seyahat dövmesi listemizde yer alıyor. Eğer siz de dövme yaptırmayı planlıyorsanız bu dövmeler sizin için ilham kaynağı olabilir.

1- Dünya Haritası
Danielle Dunkley, anavatanı Afrika olan hayvanların desenleriyle dünya haritasını sırtına işleterek oldukça cesur ve iddialı bir dövme yaptırmış. Listemizin ilk sırasında yer alan bu dövme, iki farklı düşüncenin güzel bir şekilde kombine edilmesiyle ortaya çıkarılmış. Eminiz ki farklı kombinasyonlarda aynı düşünceyi kullanmak isteyenler çıkacaktır.

2- Renkli Küçük Dünya Haritası
Eğer dünya haritasını büyük değil de küçük ve renkli olarak vücudunuzda konumlandırmak istiyorsanız en iyi örneklerinden biri de listemizin ikinci sırasındaki dünya haritası dövme olacaktır. Seyahat eden gezginlerin ayak bastığı her noktayı ayağınızın üzerinde işaretlemek mümkün.

3- Mottosu “Go” Olanlar İçin!
Eğer mottonuz “Go” ise sizin için ideal olabilecek dövmelerden biri de “GO” dövmesi olacaktır. O harfinin dünyaya evrilmesi ile renkli çalışmalar ortaya çıkabilir. Ayrıca vücunuzda istediğiniz her bölgeye kolaylıkla uygulanabilecek ve hiç de sırıtmayacak bir çalışma olacaktır.

4- Pusula Dövmesi
Pusula çok klasik olsa da farklı tasarımlar eşliğinde hala oldukça fazla tercih edilen dövmeler arasında. Gezginler için ciddi bir anlam ifade etmesi de cabası diyebiliriz. Ha lböyle olunca pusula dövmesi, gezginler için en iyi alternatiflerden biri. Biz de onlar arasından bir tanesini seçerek listemize aldık.

5- Uçak!
Uçaklar gezginler için önemli sembollerden biri. Haliyle tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. Eğer minimal yaklaşımı seviyorsanız vücudunuzda büyük bir alan kaplasın istemiyorsanız mini bir uçak dövmesi, sizi fazlasıyla mutlu edecektir.

6- Uçak ve Harita!
Hem uçak hem haritanın yer almasını istediğiniz bir tasarım arıyorsanız, aynı zamanda sadelikten yanaysanız bu seçenek de fazlasıyla hoşunuza gidecektir. Oldukça sade bir şekilde çizgilerden oluşturulmuş dünya haritası içerisinde uçak yer alıyor. Belki çok iddialı bir model değil fakat büyük çoğunluğun burun kıvıramayacağı kadar hoş.

7- Çift Gezginlere Özel
Eğer çift olarak birbiri ile bağlantılı, seyahat itemlerine vücudunuzda yer vermek istiyorsanız ilham kaynağı olacak tasarımlardan biri de harita ve uçak olacaktır. Bu ikiliyi çok farklı kombinasyonlarda kullanabilirsiniz.

8- Let’s Go!
Bu slogan eminiz bir çok kişinin vücudunda bir yerlerde yer bulmuştur. Eğer minimallikten hoşlanıyorsanız sizin için kesinlikle alternatiflerden biri olabilecek veya farklı düşüneler uyandıracak tasarımlardan biri de Let’s Go sloganının işlendiği dövme.

9- Uçak Penceresi!
Çok akıllara gelmeyecek tasarımlardan biri de uçak penceresi. Gökyüzünde uçağın bulutlara dokunduğu o anı vücudunuza işletmek oldukça hoş bir fikir. O pencerenin gördüğü alana ise bambaşka düşünceleri yerleştirmek ise hiç de zor olmasa gerek.

10- Kendinizi Yansıtan Yazılar!
Tasarımlar her ne kadar ilgi uyandırsa da her zaman yazılı dövmeler daha fazla merak edilmiştir. Hangi dilde yazıldığı önemli değil. Kendinizi yansıtan ya da seyahatlerin size katmış olduğu tecrübelerden yola çıkarak oluşturulacak bir kaç satır yazı, eminiz ki en iyi tercihlerden biri olacaktır.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu