Güzellik

Güzelliğiniz İçin Etkili En İyi 10 Uygulama!

Güzellik ve bakım hepimiz için mutlaka oldukça önemli. Günümüzde ise çok fazla sayıda güzellik uygulaması bulunmaktadır. İlerleyen teknoloji ile birlikte her geçen gün daha fazlasını sunan güzellik merkezleri, ufak dokunuşlarla sizleri daha güzel kılıyor. Erkek veya kadın farketmeksizin günümüzde güzellik merkezine giden sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Durum böyle olunca güzellik merkezlerinde tercih edilen, etkili en iyi uygulamaları sıralamak istedik. Listemiz, etkili en iyi 10 güzellik uygulamasını sizlere sunmaktadır. Bu listedeki tüm uygulamalar, doğru uygulandığı taktirde fark yaratan güzellik uygulamalarıdır.

1- KİRPİK LİFTİNG
Yıllar önce kim derdi ki kirpikleri kıvırmak için güzellik merkezine gitmek isteyeceğiz. Öylesine büyük bir değişim sağlıyor ki, kendiniz bile inanamayabiliyorsunuz. Eğer kirpikleriniz güçlü değilse veya çok gür değilse kirpik lifting tam size göre. Yukarıya doğru kıvırma ile birlikte aynı zamanda kirpik bakımı yapılan kirpik lifting uygulaması, bakışlarınızda fark yaratan bir uygulamadır. Tecrübeli güzellik merkezlerinde, kaliteli kitlerle güvenilir ellerde mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

2- HIFU
Tarihin belkide en etkili güzellik uygulamalarından biri. Hepimiz yaşlandıkça yüzümüzdeki sarkmalardan, çizgilerden ve kırışıklıklardan şikayet ediyoruz. Hiç birimiz bıçak altına yatıp estetik yaptırmak da istemiyoruz. HIFU ise tam anlamıyla bu konuda çözüm sunuyor. Hem de kusursuz bir çözüm. Bir lazer uygulaması olan HIFU, lazer ile cildin en alt tabakasına ulaşarak orada işlem uygulamakta. Bu işlem sayesinde cildin gençleşmesi, toparlanması ve sıkılaşması sağlanıyor. Yurt dışında bir çok ünlü tarafından da tercih edilen bu uygulama, ameliyatsız fakat biraz maliyetli bir uygulama. Tamamen doğal kolajen üretimi yani yenileme sağlayan bu yöntem, son yıllarda geliştirilmiş en üst düzey güzellik uygulaması diyebiliriz.

3- HYDROGEN FACIAL
Sık şekilde ismini duyduğunuz uygulamalardan biri de Hydrogen Facial. Veya Hydrafacial. Gerçek hydrogen sayesinde cilde parlaklık veren, vakumlama fonksiyonu sayesinde ise siyah noktaları ve ciltteki tüm pislikleri yok eden kusursuz profesyonel cilt bakım uygulamasıdır. Medikal cilt bakımından daha fazla tercih edilmeye başlanan bu uygulama, komple bir bakım olup, güzellik merkezlerinde almak isteyeceğiniz hizmetlerden biridir.

4- ALTIN İĞNE / FRAKSIYONEL RADYOFREKANS
Cildinizdeki yara izi, sivilce, akne ve benzeri tüm cilt problemlerine çözüm üreten, cildinizin prüzsüz olmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Fraksiyonel radyofrekans olarak da ismini duymuş olabileceğiniz altın iğne tedavisi, altın ucu sayesinde cilt üzerinde yeni yaralar oluşturarak cildin kendi kendini yenilemesini sağlamaktadır. Dermapen uygulamasının biraz daha gelişmiş bir versiyonu olarak da bahsedebiliriz.

5- DERMAPEN
Bir üst maddede yer alan altın iğne uygulamasıyla benzer işlevi gören Dermapen, uzun yıllardır güzellik merkezlerinde en fazla tercih edilen uygulamalardan biri konumunda. Her ne kadar altın iğne uygulamasının çıkması ile birlikte ikinci plana düşmüş olsa da hala cilt problemlerinde kesin çözüm sunabilen bir uygulamadır. Ciltteki leke, iz ve benzeri tüm problemleri yok etmektedir.

6- G5 MASAJI
Masaj seviyorsanız ve bu masajın aynı zamanda vücut üzerinde fazlasıyla olumlu etkiler yaratmasını istiyorsanız G5 masajı tam size göre. Kan dolaşımını düzenleyen bu masaj yönteminin en etkili faydası, selülitlere iyi gelmesi. Bu yüzden G5 Masajı yerine selülit masajı ismiyle daha çok bilinmektedir. Sert darbeler eşliğinde uygulanan G5 masajının en büyük dezavantajı ise morluk yaratması. Belirgin morluklara sebebiyet veren bu uygulamanın yarattığı morluk hasarı ise kalıcı değil, geçicidir. Vücuttaki yağların atılmasında da etkili olan G5 Masajı, mutlaka denemeniz gereken güzellik uygulamalarından biri. Özellikle geniş basenlere sahipseniz G5 masajı tavsiye ederiz.

7- KALICI OJE
Her gün oje sürüp çıkarmak ve tazelemek istemiyorsanız kalıcı oje kullanabilirsiniz. Bir çok güzellik merkezinde kalıcı oje uygulaması yapılmakta. İstediğiniz renkte veya istediğiniz desende yaptırmanız mümkün. Kalıcı oje 2-3 hafta kalıcılık sağlamaktadır. Oldukça pratik olan kalıcı oje, her gün yeni sürülmüş gibi dikkat çekici şekilde görünür.

8- MİKROPİGMENTASYON KAŞ
Daha belirgin kaş isteyenler için kusursuz çözüm Mikropigmentasyon kaş uygulamasıdır. Günümüzde birden fazla kaş uygulaması vardır. Genellikle microblading daha ön plana çıkmış olsa da daha iyisi kıl tekniği ile gerçekleştirilen mikropigmentasyon kaş uygulamasıdır. Daha dolgun, belirgin ve çizgiye sahip kaş istiyorsanız tercih edebileceğiniz etki yaratan bir uygulamadır.

9- PASİF JİMNASTİK
Spor yapmaya ve kalori yakmaya vaktiniz yoksa, haftada belirli günler rutin olarak pasif jimnastik uygulaması yaptırmanız halinde, uygulama yapılan bölgelerde incelme sağlar. Elektrik dalgaları ile ilgili bölgedeki yağların yakımını sağlayan pasif jimnastik uygulaması, uzun seanslarda etki göstermektedir. Eğer zayıflama ve incelme hedefindeyseniz tercih edeceğiniz kusursuz bir yöntemdir. Tabi uygulama ile birlikte beslenme programınızı da düzene sokmanız gerekmektedir.

10- İPEK KİRPİK
Yazımıza bir kirpik uygulaması ile başlamıştık. Kapanışı da yine bir kirpik uygulaması ile kapatıyoruz. İpek kirpik, yeterli kirpiklere sahip olmayanlar için tercih edilebilecek bir uygulamadır. Kirpiklerinize ekleme yapılır ve doğal bir görünüm elde edilir. Kullanılan malzeme kalitesi çok önemlidir. İyi malzemeler kullanılmaması halinde hüsran yaratabilir. Fakat kaliteli malzemelerle doğal bir görünüm elde etmek mümkün. Günümüzün popüler güzellik uygulamaları arasında yer almaktadır.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hydrogen facial yaptırmıştım İzmir’de. Yaptırdıktan sonra cildime gerçekten iyilik yaptığımı hissettim 🙂 Tavsiye edeceğim bir uygulama.

  2. Yüz bölgesine hifu yaptırdım. Ameliyatsız bir işlem olmasına rağmemln bazı bölgelerdeki çizgileri direkt azaltıp yok etti diyebilirim. Bence günümüzün en değerli uygulamalarından biri hifu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu