İnternet

instagram notlara müzik nasıl eklenir? Yeni Özellik

İnstagram özelliği olan notlara şarkı nasıl eklenir? Mesajlar kısmına geldiğinde not bırak özelliğini açtıktan sonra ekle butonu ile dilediğiniz şarkının ilk 30 saniyelik kısmını not olarak ekledikten sonra arkadaşlarınızın etkileşime açabilirsiniz. Oldukça basit ve eğlenceli bu özelliği kullanmanız için notlar özelliğinin de açık olması gerekiyor.

instagram kullanıcılarına yeni özellik olan notlara müzik nasıl eklenir? detaylarını ve yeni gelen özelliği ile notlar kısmına artık dinlediğiniz müzikleri ekleyerek profilinizi özelleştirebileceksiniz. Aynı şekilde takip ettiğiniz kişilerinde notlarında dinlenen ve eklenen müzikleri görebilir etkileşiminizi artırabilirsiniz. 

Meta tarafından duyurulan bu özellik ile artık dinlediğiniz müziklerin 30 saniyelik kısımlarını notlar bölümünde paylaşabilirsiniz. Sadece bununla kalmayıp notlar kısmına yazılan farklı dillerdeki yazıları da çeviri özelliği sayesinde istediğiniz dile çevirerek anlayabilirsiniz.

En Yaratıcı Not Sözlerini Buradan inceleyebilirsiniz 

Notlara müzik nasıl eklenir?

Notlar özelliğinin açık olması gerektiğinden öncelikle bu sorunu gidermeniz gerekiyor. Bazı kullanıcılar da not özelliği açık olmadığından müzik ekleme gibi özelliği de kullanamayabilirsiniz. 

Mesajlar kısmına geldikten sonra not bırak özelliğine tıklayarak karşınıza çıkan ekranda notlara müzik ekle butonu yer alıyor. Bu buton ile istediğiniz müziği ekleyerek arkadaşlarınıza not bırakabilirsiniz. Aynı zamanda çeviri kısmı da aktif. 

Notlar kısmına geldikten sonra ekle butonu ile kayıtlı olan müziklerden ekleme yaptıktan sonra 30 saniyelik kısmı notlar kısmınız da görünecek. 

Notlar kısmı görünmüyorsa bunu instagram iletişim ekibine bildirerek açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu özelliğin eski hesaplarda açılmadığı sadece yeni kayıt olan kullanıcılarda göründüğü bildiriliyor. 

Notlar kısmı görünmüyor 

  • Uygulamayı güncellemek 
  • Hesabınızdan çıkış yaparak tekrar giriş yapmak
  • Profesyonel hesaba geçiş yapmak 
  • Ayarlar kısmında bulunan gizlilik hesabınızı herkese açık yaptıktan sonra tekrar gizlemek

Sorunlarınızı giderebilir. Bu şekilde bir sonuç alamaz iseniz iletişim kısmına bu durumu bildiren bir yazı yazmanız ve ardından tekrar kontrol etmeniz gerekebilir. 

Eklenen müzikler Telif Alır mı?

Notlar kısmına eklenen müziklerin meta telif ile korunması sebebi ile herhangi bir telif cezası almazsınız. İlk 30 saniye ekleme yapıldığından telif cezasına girmiş sayılmaz.

istediğim müziği ekleyebilir miyim?

istediğiniz müzikleri ekleyebilir instagramın size önerdiği veya telefonunuzda kayıtlı olan müziklerden ekleme yapabilirsiniz. 

Son zamanlarda instagram kullanıcılarına getirdiği yeni özellikler ile dikkat çekiyor. Daha önce profillere eklenen müzikler telif sorunları nedeniyle kaldırılmış ve bu durumu kötüye kullanıma açık olması sebebi ile özelliği devre dışı bırakmıştı. Son özelliği notlar kısmında istediğiniz kullanıcıya not bırakabilme gibi yeni özellik gelmesinin yanı sıra bu durumu daha eğlenceli bir hale getirmek için müzik ekleme özelliğini de getirdi. Takip ettiğiniz arkadaşlarınıza not bırakma özelliğinin yanı sıra artık 30 saniyeyi geçmeyen müzikler ile etkileşiminizi artırmanın yeni yollarını keşfedebilirsiniz. 

Aynı zamanda farklı dillerde yazılan notları Türkçe’ye çevirmekte çok kolay. Çevirme özelliği sayesinde bir çok dilden Türkçe’ye tek bir tık ile çeviri yapmanız mümkün olacak. 

 

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 2 Oyunuz: 5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu