Teknoloji

iPhone 14’ün En Ucuz Olduğu 10 Ülke! Yurtdışı iPhone 14 Fiyatları…

iPhone 14 yurtdışı fiyatları çok merak edilmektedir. Aynı zamanda en ucuz iphone 14 hangi ülkede sorusu da sık sorulan sorular arasında. Özellikle Türkiye’de yüksek fiyattan satılıyor olması, bir çok kişiyi yurt dışından almaya yönlendiriyor. Son zamanlarda Gürcistan’a gidip gelenlerin sayısında bu yüzden artış olduğunu da duymuşsunuzdur. Peki Gürcistan’da iphone 14 fiyatı ne kadar? Kıbrıs’ta iphone 14 fiyatı ne kadar? Türkiye’ye en yakın en ucuz hangi ülkeden iphone 14 alınır? Aradığınız tüm sorulara yanıt bulacağınız konumuz sayesinde siz de ucuz fiyata iphone akıllı telefon satın alabilirsiniz.

En Ucuz iPhone 14 Hangi Ülkede?

1- Amerika’de iPhone Ne Kadar?
Birinci sırada tabiki de Amerika var. iPhone fiyatlarının en ucuz olduğu ülke Amerika’dır. Sebebi ise tamamen Amerikan markası olmasından kaynaklı. Hiç bir ulaştırma maliyeti olmadan satılmakta. Eğer Amerika’ya gidiyorsanız iPhone telefon sizin için oldukça cazip olacaktır. Amerika’da iphone 14 128 GB 799 Dolar. 512 GB olan model ise 1099 Dolar. iPhone 14 Plus modeline baktığımızda bu fiyat 899-1199 Dolar aralığında. iPhone 14 Pro ise 999-1499 Dolar, Pro Max modeli ise 1099-1599 dolar aralığında satılmaktadır.

2- Kanada’de iPhone Fiyatı!
iPhone 14’e en uygun fiyatla sahip olabileceğiniz ülkelerden biri de Kanada’dır. Kuzey Amerika ülkesi olan Kanada, Amerika’daki satış fiyatlarına çok yakın bir fiyatla iPhone modellerini satabilmekte. iPhone 14 modellerinde Amerika fiyatı ile arasında sadece 20-25 dolar fark bulunuyor. iPhone 14 Pro Max modellerde ise Amerika fiyatı ile yaklaşık 80-90 dolar civarında fark mevcut.

3- Uzak Doğu Ülkeleri!
Amerika’dan sonra iPhone 14’ü en uygun fiyatla alabileceğiniz diğer ülkeler Uzak Doğu ülkeleri. Çin, Hong Kong, Japonya, Tayvan, Tayland, Malezya, Singapur, Hindistan, Güney Kore. Bu ülkelerdeki iPhone 14 fiyatı yine bir çok dünya ülkesine göre daha uygun. Amerika fiyatlarına çok yakın olan fiyatlar dolar bazında sadece 20 ile 200 dolar fark mevcut. Bu fark özelliklere göre değişiyor. Uzak doğu ülkelerinde iPhone 14 fiyatı en uygun Çin’de olsa da diğer ülkelerdeki rakamlar ile arasında çok büyük farklar bulunmuyor.

4- İsviçre’de iPhone 14 Fiyatı!
İsviçre’de iPhone 14 fiyatı oldukça uygundur. Avrupa’da en ucuz iPhone 14 satın alabileceğiniz ülke olan İsviçre’de iPhone 14 256 GB modeli 1049 İsviçre Frangı. Bu rakam TL cinsinden 21 Bin 400 TL yapıyor. TL karşılığı kura göre farklılık gösterebilir. İsviçre’de iPhone 14 Pro fiyatı ise 1179 İsviçre Frangı’ndan başlıyor. Pro Max model ise 1270 İsviçre Frangı.

5- Yeni Zelanda!
Büyük Okyanus’ta bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda, iPhone 14 fiyatının en ucuz olduğu ülkeler arasındadır. iPhone 14 fiyatı Amerika fiyatına göre yaklaşık 100 dolar farkla satılıyor. Özellikleri iyileştirdiğinizde veya Pro Max modellere baktığınızda aradaki fark biraz daha yükselecektir.

6- İngiltere – İskoçya – Galler!
Birleşik Krallık’ta da iPhone 14 fiyatları oldukça uygun. İsviçre’den sonra Avrupa’da en ucuz iPhone satılan ülkeler arasında yer alıyor. Birleşik Krallık’ta ve İngiltere’de iPhone 14 fiyatı sadece 849 Sterlin. Bu rakam özelliklere ve Pro Max modellerine göre daha yüksek olmaktadır.

7- Birleşik Arap Emirlikleri
Arap ülkelerinde iPhone 14 fiyatı yine bir çok ülkeye göre daha uygundur. Birleşik Arap Emirlikleri’nde 926 Dolar ödeyerek iphone 14 sahibi olabilirsiniz. iPhone 14’ün en çok satıldığı ülkelerden biri olarak da öne çıkan Birleşik Arap Emirlikleri, iPhone satın almak için en cazip ülkelerden biri.

8- Avrupa’da iPhone 14 Fiyatları!
Avrupa, iPhone 14 satın almak için en cazip olan yerler arasında. Türkiye’den Avrupa’ya gitmenin de kolay olduğunu düşünürsek, bir çok vatandaşımız Avrupa’dan iPhone 14 almak istemekte. Maliyet açısından da oldukça avantajlı. Avrupa’da iPhone 14 fiyatı 1100 Euro’dan başlıyor. Pro Max modelleri ise tahmin edeceğiniz üzere biraz daha yüksek. Özellikle Almanya’da iPhone 14 fiyatı ne kadar? Fransa’da iPhone 14 fiyatı ne kadar diye soracak olursanız, Avrupa genelinde rakamlar 1100 Euro civarındadır.

9- Özbekistan
Orta Asya ülkesi olan Özbekistan’da da iPhone fiyatları oldukça uygun. Yaklaşık olarak Avrupa’daki iPhone fiyatlarına yakın bir fiyat sunan Özbekistan’da iPhone 14 fiyatları 1100 Euro civarında. Özellikle yolunuz Orta Asya’ya düşerse oradaki iPhone fiyatlarının da uygun olduğunu söyleyebiliriz.

10- Gürcistan’da iPhone 14 Fiyatı Ne Kadar?
Gürcistan iPhone 14 fiyatları, Avrupa’daki fiyatların biraz daha üzerindedir. Fakat Türkiye’den kolayca Gürcistan’a ve Batum’a gidilmesi, vizesiz geçiş olması, günübirlik gidilecek kadar yakın olması Gürcistan’ı iPhone 14 satın almak için cazip kılıyor. Gürcistan’da iPhone 14 fiyatı 4349 Gürcistan Lari’sinden başlıyor.

Türkiye’den yurt dışına iPhone almaya gitmek istediğinizde en cazip ülkelere Bulgaristan ve Kıbrıs’ı da ekleyebiliriz. Bulgaristan’da iPhone 14 fiyatı 1112 Euro. Kıbrıs’ta iPhone 14 fiyatı 1119 Euro. Bu rakamlar bir çok ülkeye göre oldukça uygundur. Uygun fiyata iPhone 14 satın alabileceğiniz diğer ülkelerden bazıları; Katar, Mısır, Fas, Kuveyt, Kolombiye, Endonezya, Letonya, Güney Afrika, Rusya olarak sıralayabiliriz.

Siz de yurtdışı iPhone fiyatları hakkında bilgi edinmek ve iphone 14 en ucuz hangi ülkede merak ediyorsanız yazımızı okuyabilir ve yakınlarınıza gönderebilirsiniz.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu