EğitimİzmirŞehir

İzmir’deki En İyi 10 Dil Kursu Tavsiyesi!

Yabancı dil çoğu kişide olduğu gibi çağımızın vazgeçilmezidir. Bu yazı İzmir yabancı dil kursları için hazırlanmıştır. İş yaşamında özgeçmişimizde fazlasıyla önem taşıyan yabancı dili öğrenmek hiç de zor değil. ‘Bir lisan bir insandır.’ özdeyişi o kadar doğrudur ki anadiliniz dışında öğrendiğiniz ve iyi derecede bildiğiniz bir yabancı dil sizi bir adım öne geçirir. Özellikle İngilizce, Almanca, İspanyolca tüm dünyada en çok konuşulan diller arasında yer alır. Peki derdinizi anlatacak kadar değil de iyi derece dil bilmenin sırrı nedir? İyi bir dil kursu size bu konuda çok faydalı olacaktır. Sadece günlük konuşma dilinde değil IELTS, TOEFL, YÖK DİL, YDS gibi iş yaşamımızda da geçerliliğini koruyan ve bizi bir adım öne geçiren yabancı dil sınavlarından yüksek puanlar elde etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Biz de sizler için İzmir dil kursları tavsiyesi hazırladık.

1- Akademik Yabancı Dil Kursları
Akademik Yabancı Dil Okulları yetişkinlere özgün oluşturulmuş yayın ve müfredatı ile hitap eden Türkiye’de ilk dil okuludur. Alanında uzman native speakers eğitmenleri ile yılları aşkın birikimiyle günümüze kadar oluşturmuş olduğu zengin aktüel konu içeriklerini ele alan Londra merkezli The Academic Publising yayınevlerine ait özgün yayınları ve terminolojik alan bilgisine sahip akademik kökenli hocaları ile Alsancak’taki kampüsünde nitelikli İngilizce öğretiminde İzmir İngilizce kursları arasında öne çıkmaktadır. Türkiye’de İlk Kez yurtdışında dil okulu olan Akademik Yabancı Dil Kursları öğrencilerine Londra’daki okulunda iki haftalık konuşmaya dayalı eğitimlerini ücretsiz olarak sunmaktadır. Kurumun derslerini yüz yüze deneyimlemeniz açısından ücretsiz demo ders talep etmek için kurumla iletişime geçebilirsiniz. İzmir dil kursları listemizin ilk sırasını bu kurum alıyor…
Adres: Talatpaşa Bulvarı 1439. Sk. No:24 K:3-4 Alsancak.
Telefon: 0232 400 28 28
Web: www.akademikdilkursu.com

2- Oydem Dil Okulları
İzmir İngilizce Kursu ve Yabancı Dil Kursu OYDEM, ODTÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezunların kurmuş oldukları bir yabancı dil kursudur. Eğitim kalitesi, OYDEM Yabancı Dil Okulları’nda her şeyden önce gelmektedir. İzmir’de İngilizce kursu, Çocuklar İçin İngilizce kursu, Almanca kursu ve İspanyolca kursları vermekteyiz. IELTS, TOEFL ve YDS kurslarında uzman eğitmenlerle başarı odaklı çalışıyoruz. Önce kaliteli eğitim anlayışı ile hizmet vermekteyiz. Bu düşünce ile İzmir’deki İngilizce ve Yabancı dil kursları arasında uzun yıllar boyunca kalitemizi koruduk, güven sağladık ve büyüdük. OYDEM’in açılımı “Ortadoğulular Yabancı Dil Eğitim Merkezi”dir. İsmimiz ODTÜ – Ortadoğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu kurucularımızdan ileri gelmektedir. Alsancak, Karşıyaka ve Bornova’da şubelerimiz bulunmaktadır.
Alsancak Şubesi: Kıbrıs Şehitleri Cad. No: 39 Kat:3
Karşıyaka Şubesi: Yalı Cad. No:142/A
Bornova Şubesi: Erzene Mah. 85 sok. No:12/A
Telefon: 0232 463 43 51
Web: www.oydem.com.tr

3- Amerikan Kültür
Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları oldukça deneyimli ve işinin ehli bir uzman kadroya sahip dil okullarıdır. İzmir’in Alsancak, Bornova, Karşıyaka, Buca, Balçova, Şirinyer, Çiğli gibi bir çok yerinde şubeleri bulunan Amerikan Kültür genel İngilizce, mesleki İngilizce, hazırlık atlama, TOEFL gibi akademik sınav İngilizcesi, çocuklar için Junior İngilizce, kurumsal İngilizce ve bunun yanında birebir derslerle çok yönlü bir eğitim imkanı sunmaktadır. İngilizcenin yanı sıra Almanca, Fransızca, Rusça, İtalyanca, İspanyolca gibi dillerde de ileri düzeyde eğitim veren kurum oldukça uzman bir öğretmen kadrosuna da sahiptir. Dil eğitimi konusunda Türkiye’nin her yerinde adından söz ettiren Amerikan Kültür tercih edilmesi gereken kurumların başında gelmektedir. İzmir dil kursları açısından harika bir yerdir.
Adres: 1690 Sokak No: 25 Karşıyaka.
Telefon: 0232 374 05 53

4- Berlin Akademi
Berlin Akademi İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan Almanca ağırlıklı eğitim veren ,deneyimli bir eğitimci kadrosu ve uzun yılların verdiği tecrübeye sahip bir dil okuludur. Tüm sınıfları 8 veya 14 öğrenci arasında değişen Berlin Akademi’de daha az sayıda 1 veya 6 kişi arası mevcuttan oluşan elit sınıflar da bulunmaktadır. İzmir dil kursları listemizde yer alan Berlin Akademi, Uluslararası geçerlilik sertifikasına sahiptir ve isteğe göre yoğunluğu değişen haftalık ders programlarına sahip bir program sunar. Almanca günümüzde İngilizce kadar önemli bir konumda bulunan bir dildir. Öyle ki Almanya ile olan uluslararası ticari ve sosyal ilişkilerden kaynaklı çoğu şirket için Almanca biliyor olmak çok önemli bir kriterdir. Almancayı en iyi öğrenebileceğiniz kurumlar arasında olan Berlin Akademi, sahip olduğu kaliteli kadroyla bu işi ne kadar iyi yaptıklarını kanıtlamaktadır.
Adres: İsmet Kaptan, 1371 Sokak, Mahallesi Alkan İşhanı No:5 D:402, 35210 Konak.
Telefon: 0232 445 10 08

5- British Culture
British Culture Dil okullarının merkezi Konak’ta olmak üzere Bornova’da da şubesi bulunmaktadır. Yabancı eğitmenler eşliğinde İngilizce eğitimini en kaliteli şekilde veren British Culture ingiliz kültürüne olabildiğince iyi yansıtan kurumların başında gelmektedir. Hazırlık atlama;Toefl,yds,ıelts gibi akademik sınavlar, VIP eğitim,iş İngilizcesi, erken yaş grupları için ingilizce ve en önemlisi uluslararası konuşma sınıfları ile konuşma düzeyiniz her zamankinden çok daha iyi olacak. Birebir yabancı öğretmenler eşliğinde verilen eğitim ile pratiğinizin arttığını göreceksiniz. Oldukça kurumsal bir dil okulu olan British Culture Alsancak, Buca, Bornova, Karşıyaka, Gaziemir ve Aliağa’da şubeleri bulunmaktadır.
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Yüzb. Şerafettin Bey Sok. No2 KAT:5, Konak.
Telefon: 0232 422 55 70

6- Çağdaş Akademi
Çağdaş Akademi akademik düzeyde dil okulunun bir numaralı adresi olmaya aday dil okullarından biridir. Merkezi Çankaya’da yer alan okul kendine has metotları ile akademik İngilizce konusunda püf noktaları ve akademik sınavlara hazırlanma konusundaki pratik yöntemleri gösteren kurumlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hazırlık atlama, genel İngilizce, YDS ,YÖK Dil, TOEFL, IELTS, YKS sınavlarına hazırlık kursunun yanında havacılık ve gemicilik alanlarında da İngilizce kursu bulunan Çağdaş Akademi öğrencileriyle özel olarak ilgilenerek bire bir İngilizce alanında da kendini geliştirmiş önemli bir dil okuludur. Akademik İngilizce konusunda uzmanlaşmış bir kadroyu elinde bulunduran Çağdaş Akademi akademik İngilizce sınavına girecek adaylar için oldukça iyi bir dil okuludur.
Adres: İsmet Kaptan Mahallesi Nükhet Hanım İş Merkezi 1372. Sokak No:15 D:503-504, Konak.
Telefon: 0533 020 08 90

7- Perfect English
Perfect English Ankara’da da şubeleri bulunan Konak’ta bulunan dil eğitimi veren önemli bir dil okuludur. Genel İngilizce konusunda oldukça uzmanlaşmış bir kadroya sahip olan Perfect English dil olulları genel İngilizce ve akademik ingilizce seviyesinde eğitimler vermektedir. İlköğretim, ortaöğretim ve,lise ve üniversite düzeyinde eğitim vermekte olan dil okulu akademik sınavlara hazırlama konusunda da deneyim sahibidir. İlkokul yaz okulu açan kurum anaokulu öğrencilerine de İngilizce dersi vermektedir. Bunun yanında birebir özel derslerine de yoğun şekilde talep bulunan Perfect Dil Okulu tercih edilmesi gereken kurumlar arasında yer almaktadır.
Adres: Hürriyet Bulvarı Tezol İş Hanı No:5 K:3 Çankaya, Konak.
Telefon: 0232 489 70 70

8- International House
International House çeşitli ülkelerde şubeleri bulunan ve İzmir’de Çankaya’da hizmet veren uluslararası bir dil okuludur. 60 yıllık bir geçmişe sahip olan International House 52 ülkede 156 dil okuluna sahip olan uluslararası bir kurumdur. 52 ülkede geçerli olan dil sertifikası bulunan International House ingilizce’nin haricinde sekiz dilde yabancı dil eğitimi vermektedir. Cambridge English Assesment bünyesinde bulunan yurtdışı eğitiminin yanında profesyonel anlamda dil eğitimi konusunda koçluk hizmeti vermektedir. Yoğun bir İngilizce eğitimi veren International House dil okulunun online speaking paketi de bulunmaktadır.
Adres: Akdeniz, Necati Bey Blv. No:19 Kat:5, Konak.
Telefon: 0232 484 24 90

9- Akın Dil Eğitim Merkezi
Akın Dil Eğitim’i bilmeyen yoktur. Toefl, YDS, IELTS, YÖL DİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken vazgeçilmez yayınların başında gelen Akın Yayınları aynı zamanda dil okuluna da sahiptir. Merkezi Konak’ta yer alan Akın Dil Eğitim Merkezi özellikle akademik sınavlara hazırlanırken tercih edilmesi gereken alanında uzmanlaşmış kurumların başında gelmektedir. Yayınlarının kalitesinin yanında yurtdışı eğitim fırsatlarına da öncelik tanıyan Akın Dil Eğitim Okulları genel düzey İngilizce eğitimde de oldukça uzman bir ekibe sahip olmasının yanında online olarak da İngilizce eğitimi vererek hizmeti ayağınıza getirmektedir. Kendini İngilizce sınavlarına hazırlama konusunda ispatlamış olan Akın gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz bir eğitim kurumudur.
Alsancak, Kıbrıs Şehitleri Cd. No: 138/1 D:Kat:4-5, Konak.
Telefon: 0232 404 00 55

10- Çok Yakında!
Listemizin 10. sırasında yer alacak dil okulu çok kısa süre içerisinde eklenecektir.

Not: Liste alfabetik olarak sıralanmış olup, buuON.com platformuna özel tavsiyedir. İzmir dil kursları listemizden faydalanmanız dileğiyle…

Listede yer almak istiyorum!
Tıkla Oy ver
[Toplam: 1 Oyunuz: 5]

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Bundan bir ay önce bu listeyle karşılaşmıştım. Sayenizde dil kursu için iyi bir tercih yaptığımı farkettim. Gelip teşekkür etmek istedim.

  2. Merhaba, ielts sınavına hazırlık için araştırma yapmıştım. Dokuz Eylül’deki hocamın tavsiyesiyle akademik batı dillerine gitmiştim. Overall da 7 aldım. Yanılmıyorsam İzmir’de sınav merkeziler. Listede yok ama tavsiye ederim.

  3. Merhaba, bende Aliağa İngiliz Kültür’de 1 sene eğitim aldım inanılmaz memnun kaldım. Tavsiye ederim

  4. Bu listede göremediğim bir dil okulu mevcut. Ben Wimbledon Yabancı Dil Okulu Bornova şubesine gittim. Özellikle öğretmen tercihleri ile 1 numara. Yöneticisinden öğretmenine derdinizi anlatabileceğiniz ve çözüm bulabileceğiniz bir kurum. Kesinlikle öneririm.

  5. Merhabalar ben wımbledon bornova dil okulundan ielts eğitimi alıyorum ve aşırı memnunum daha önce başka kurumlaradan eğitim almıştım memnun kalmadım google yorumlardan wımbledon kursunu buldum ve şu an ı memnunum herkese tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu