İzmirMekanŞehir

İzmir’deki En İyi 10 Dış Çekim Mekanı!

İzmir’de dış çekim mekanı arıyorsanız ve en iyi yerler neresi diye merak ediyorsanız buuON, albümünüz için mükemmel mekanları listeliyor. Düğününüz İzmir’de olsun veya olmasın İzmir’de dış çekim yaptırmak isteyebilirsiniz. Nitekim bir çok İzmir aşığı, dış fotoğraf çekimi için İzmir’i tercih ediyor. Fotoğrafçıların uğrak yerleri dışında bilinmeyen bazı noktaların da olduğunu hatırlatacak dış çekim mekanlarını sizin için listeledik. Hazırsanız listemize göz atmaya ve dış çekim mekanı listenizi genişletmeye başlayabilirsiniz. İşte İzmir’deki dış çekim mekanları.

1- KARAGÖL / KARŞIYAKA
İzmir’de hala bir çok kişi Karagöl’e gitmiş değil. Hatta bir çok kişi Karagöl’ün varlığından bile habersiz. Fakat eşsiz bir güzelliğe sahip olan Karagöl, dış çekim fotoğrafçılarının da uğrak yeri haline gelmiş durumda. Karşıyaka’ya bağlı, dağın zirvesinde bulunan müthiş gölün çevresinde çok sayıda mükemmel pozlar vermek için doğal alanlar bulunmakta. Ayrıca Karagöl’e doğru çıkarken asırlık dev ağaçların altında da çekim yapabilirsiniz. Karagöl’de dış çekim için en güzel zamanın sonbahar olduğunu da ekleyelim.

2- ALAÇATI
Aslında listemize alıp almamakta kararsız kaldık fakat yer almaması halinde listede bir şeyler eksik olacaktı. Yaz aylarında günde neredeyse 20 çiftin çekim yapmak için geldiğini Alaçatı’da görmek mümkün. Dar, beyaz evlerin kapladığı sokakların neredeyse tamamı ticarethaneye dönüştürülmesi ise doğallıktan uzaklaşması anlamına geliyor. Ve bu sebeple listemizde yer verip vermemek arasında kaldık. Fakat tüm bu düşüncemize rağmen Alaçatı’nın hala doğal kalmayı başarabilmiş sokağı var. Eğer siz de Alaçatı hayranıysanız çekim için hala şansınız var demektir.

3- DARİO MORENO SOKAĞI
İzmir’in tarihi Asansörü’nün bulunduğu Mithatpaşa caddesi üzerindeki Dario Moreno sokağı, dış çekim için ideal noktalardan biri. Fakat çok kısıtlı bir alanın olması çok fazla çeşitlilik sağlanmasının önüne geçiyor. Eğer çok fazla fotoğraf istemiyorsanız, az ve öz fotoğrafların kendinize yeterli geleceğini düşünüyorsanız Asansör’de ve Dario Moreno sokağında çekim sizin için ideal olabilir.

4- İNCİRALTI KENT ORMANI
Ormanı ve ağaçlık mekanları seviyorsanız, aynı zamanda konum olarak şehir merkezinden çok uzak olmasın diyorsanız İnciraltı Kent Ormanı tam aradığınız şartları sağlıyor. Farklı konseptler oluşturabileceğiniz farklı alanları bulunan İnciraltı, çok sayıda poz sağlanabilecek mekanlardan biri olarak listede yer alıyor.

5- EDWARD KÖŞKÜ
Bornova’da bulunan tarihi Edward Köşkü, bir çok dış çekim fotoğrafçının uğrak noktası. Hatta bazı çiftler özellikle Edward Kçşkü’nde çekim yaptırmak istiyor diyebiliriz. Sadelikten yanaysanız ve köşk mekanı hoşunuza gidiyorsa Edward Köşkü, dış çekim için tercih edebileceğiniz bir mekan olabilir.

6- DELİKLİ KOY
Eğer biraz iddialı biriyseniz ve sıradanlıktan hoşlanmıyorsanız Delikli Koy’da dış çekim yapmak isteyebilirsiniz. Fakat en başından belirtelim orada çekim yapmak biraz cesaret istiyor. Çünkü yazın en sıcak günlerinde insanlar denizde yüzerken, fotoğrafçınız size birden ayakkabılarınızı çıkarın ve denize girin diyebilir. Genellikle çekimi tamamladıktan sonra son pozlar Delikli Koy’da bu şekilde biter. Islanmaktan korkmayan ve cesur çiftler için unutulmaz bir noktadır.

7- EFES ANTİK KENTİ
Antik kentler çekim yapmak için oldukça ideal yerlerdir. Efes Antik Kenti gibi bulunmaz bir nimet ise hemen yanı başımızda. Her gün çok sayıda çift Efes Antik Kenti’ne çekim yapmaya gidiyor. Geniş bir alana sahip olan antik kent, çok sayıda dış çekim noktasına sahip. Antik tiyatroları, ağaçlı yolları ve daha fazlasıyla dış çekimde sizi tatmin edecektir.

8- ALSANCAK TREN GARI
Tren, çiftler için farklı anlamlar ifade edebilir. Fotoğrafçılar için ise tren bulunan bir mekanda poz almak oldukça kolaydır. Eğer tren konseptli bir dış çekim hayal ediyorsanız Alsancak Gar’ını tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde bulunması ve aktif olarak kullanılıyor olması ise işinizi biraz zorlaştırabilir. Ayrıca özel izin almanız gerekebilir.

9- DOĞAL YAŞAM PARKI
Türkiye’nin en büyük hayvan parklarından biri olan İzmir’deki Doğal Yaşam Parkı, dış çekim için oldukça güzel noktaları bünyesinde barındırıyor. Küçük asma halatlı köprüler, ağaçlık alanlar, yeşilin farklı tonlarını bulabileceğiniz noktalar, düğün fotoğrafı arşivinize renk katacaktır.

10- BOZDAĞ GÖLCÜK YAYLASI
Dış çekimde listemizin son sırasında Bozdağ yer alıyor. Kışı, yazı, sonbaharı ve ilkbaharı ayrı güzel olan Bozdağ’da mükemmel pozlar yakalayabileceğiniz alanlar mevcut. Eğer bol ağaçlı bir dış çekimimiz olsun diyorsanız Bozdağ’ı tercih edebilirsiniz. Zira son yıllarda dış çekim fotoğrafçılarının gittiği noktalardan biri de burası.

İzmir’deki dış çekim mekanları listesine katkıda bulunmak isterseniz listeye eklenmesini istediğiniz mekanı iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçerek ulaştırabilirsiniz.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu