Eğitim

İzmir’deki En İyi 10 Kolej Tavsiyesi!

İzmir Türkiye’nin en gelişmiş 3 büyük şehrinden biridir. Burada diğer illere göre eğitim öğretim ve kendini gerçekleştirme seviyesi bir tık daha yüksek olduğu için veliler de böyle bir ortamda çocuklarını en iyi okula gönderme ve en iyi eğitimi aldırma konusunda oldukça istekli. Peki çocuklarımızın geleceğini güvenle emanet edeceğimiz İzmir’deki kolejler hangileri? Sizler için bir liste oluşturduk. Listemiz, buuON ekibi tarafından İzmir’deki kolejler listesi olarak hazırlanmıştır

1- IŞIKKENT EĞİTİM KAMPÜSÜ
1998 yılında Işıkkent’te kurulan Işıkkent Eğitim Kampüsü akademik olarak IB (Uluslararası Bakalorya) programlarına sahip olan ayrıcalıklı bir kolejdir. Okul öncesi, ilokul, ortaokul ve lise olarak ayrı departmanlara sahip olan Işıkkent oldukça nezih bir kampüs ortamına sahiptir. Ayrıca yatılı kısma sahip olan okul öğrencilere iyi hizmet vermek amacıyla akademik başarılarının yanı sıra sosyal aktiviteleriyle de göz dolduran bir kolejdir.
Adres: 6240/5 Sokak, No:3, Karacaoğlan Mahallesi, Yeşilova.
Telefon: 0232 462 71 00

2- İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
İzmir’in Alsancak semtinde kurulan Özel Saint Joseph Fransız Lisesi 130 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip İzmir’in iyi okullarından biri olduğu aşikardır. Özellikle kendini dil alanında geliştirmek isteyen öğrenciler için çok geniş çaplı akademik bir programa sahip olan Saint Joseph çok seçkin bir okuldur. Yabancı bir lise olan Saint Joseph özellikle yabancı dil alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerin bir numaralı tercih sebebi olmakla beraber okulun için büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.
Adres: Yzb. Şerafettin Bey Sk. No:39 Alsancak.
Telefon: 0232 463 46 27

3- İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ
İzmir Özel Türk Koleji 1950 yılında İzmir’in Konak iline bağlı elit semti Alsancak’ta kurulmuş oldukça köklü bir kolejdir. Şu an 5 ayrı yerde kampüsü bulunan Özel Türk Koleji’nin her sene bursluluk sınavları olmaktadır. Bunun yanındaki verdikleri PDR hizmetleri ve okul öncesi eğitimle temeli sağlamlaştıran kolej ders dışı etkinliklerle de öğrencilerin sosyalliğini arttırmaktadır. Ayrıca yüzme ve yelkenli kulübüne sahip kurumsallaşmış İzmir Türk Koleji, ortaokul ve lise alanında da bir çok kemik başarıya imza atmıştır.
Adres: Mithatpaşa Cad. No:687 D:689 Konak.
Telefon: 0232 244 05 00

4- ÖZEL ÇAKABEY OKULLARI
Özel Çakabey Okulları İzmir’de Kuş cenneti civarında 1988 yılında kurulan önemli ve kurumsal bir kolejdir. Günümüzde ise anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere ayrı ayrı kısımlarda eğitimlerine devam eden Çakabey Okulları akademik olarak bir çok başarıya imza atmış İzmir’in eski ve en köklü kolejlerinin başında gelmektedir. Merkezi İzmir’in Çiğli ilçesine bağlı bulunan Çakabey Okulları’nın aynı zamanda Sasalı ve Mavişehir’de de şubeleri bulunmaktadır. Öğrencilere İzmir’in en büyük kampüs koleji olma olanağını sağlayan Çakabey sınıflarda akıllı tahta ve apple özellikleriyle donatılmış eğitimle akademik başarılarına devam etmektedir.
Adres: 8 Sokak No:1 Sasalı, Çiğli.
Telefon: 0232 327 31 92

5- ÖZEL EGE LİSESİ
Eğitim sektöründe 1987 yılından bu yana var olan Özel Ege Lisesi, ilk olarak farklı bir isimle eğitim vermeye başlamıştı. Kurulduğu yıldan itibaren çok kez konum değiştiren Özel Ege Lisesi son olarak Bornova’da yer almaktadır. Eğitim kalitesine güvenebileceğimiz İzmir’in başarılı özel okullarındandır.
Adres: 119/1 Sokak No:3 Bornova.
Telefon: 0232 375 28 28

6- ÖZEL İZMİR AMERİKAN KOLEJİ
1878’de Göztepe sahiline Amerikan eğitimciler tarafımdan temeli atılan Özel İzmir Amerikan Koleji bugün çok köklü bir tarih ve deneyimli bir eğitim kadrosuna sahip en önemli kolejlerin başında gelmektedir. Yatılı kısmı da bulunan Amerikan koleji dil eğitiminin yanı sıra Öğrencileri üniversite sınavına hazırlamak ve mezun olduktan sonra da yurt dışında önemli akademik başarılar elde etmelerine büyük olanak sağlayan oldukça önemli bir kurum olmakla beraber sayılı ve seçkin öğrencileri bünyesinde barındırdığı da bilinen bir gerçektir.
Adres: İnonu Caddesi No. 476 Göztepe.
Telefon: 0232 355 05 55

7- BAHÇEŞEHİR KOLEJİ
Bahçeşehir Koleji İstanbul temelli olan fakat Türkiye’nin pek çok yerinde şubesi bulunan önemli, köklü ve bir o kadar da kaliteli bir kolejdir. Bornova, Menemen, Karşıyaka, Torbalı, Foça, Güzelbahçe’de şubeleri bulunan İzmir Bahçeşehir okulları 1968’de Laleli’de kurulmuş önemli bir kurumdur. Aynı zamanda kampüs okulu olan Bahçeşehir Koleji farklı üretken eğitim sistemi ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise alanında deneyimlerini öğrencilerle buluşturmaktadır. Bahçeşehir kolejinin en önemli özelliği oldukça yoğun bir şekilde sosyal aktivite programı yapıyor olmasıdır.
Adres: Bornova, Menemen, Karşıyaka, Torbalı, Foça, Güzelbahçe
Telefon: 444 51 22

8- TEVFİK FİKRET OKULLARI
1998 Yılında eğitim ve öğretime start veren İzmir Özel Tevfik Fikret Okulları çok geçmeden 2003 Yılında Bornova’da bulunan Ege Üniversitesi kampüsü içerisinde yapılan yeni binasına taşınmıştır. Öğrenciler üniversite çağına gelmeden üniversite kampüsünün tadını alarak 1-0 önde başlıyor diyebiliriz. İzmir’in popüler ve tartışmasız öne çıkan özel okullarından biridir.
Adres: Cumhuriyet Bul. No: 154 Alsancak
Telefon: 0232 463 45 92

9- UĞUR OKULLARI
Şu an Türkiye’nin hemen hemen her yerinde kaliteli bir eğitim veren Uğur kolejleri İzmir’de de eğitim anlamında önemli bir yere sahiptir. Kurumsal olarak çok büyük bir deneyime sahip Uğur kolejleri İzmir’de Karşıyaka, Narlıdere, Menemen, Güzelbahçe, Gaziemir, Bornova, Aliağa’da oldukça geniş ve çok amaçlı kampüs okullara sahiptir. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise olarak farklı düzeylerde eğitim veren Uğur Okulları eğitim hayatına 1968’de dershane kökenli olarak başlamıştır. Bu bakımdan sınava öğrenci hazırlamak ve eğitim aşamalarının püf noktaları konusunda engin tecrübelere sahip bir okuldur.
Adres: Karşıyaka, Narlıdere, Menemen, Güzelbahçe, Gaziemir, Bornova, Aliağa
Telefon: 444 48 45

10- SINAV KOLEJİ
Sınav Koleji, 32 yıllık tecrübe ve güven ile daima İzmir’de öne çıkan kolejler arasında yer almaktadır. Bornova, Şirinyer, Mavişehir, Karşıyaka, Aliağa, Tınaztepe’de farklı şubeleri bulunan Sınav Koleji’nde okul öncesi anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde eğitim verilmektedir. Sunulan imkanlar, yüksek başarı oranı ile gözü yükseklerde olanlara hitap eden, yetenekleri geliştiren Sınav Koleji, İzmir’de tercih edebileceğiniz kolejlerden biridir.
Telefon: 0232 364 30 30

Not: Liste alfabetik olarak sıralanmış olup, buuON.com tarafından hazırlanmıştır. Eğer siz de İzmir’deki en iyi kolejler hakkında araştırma yapıyorsanız rehber niteliğindeki listemize göz atabilirsiniz.

Listede yer almak istiyorum!
Tıkla Oy ver
[Toplam: 4 Oyunuz: 2.5]

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. MEF İnternstiomal unutulmuş Akademik olarak Akteditasyon olarak Kampüs olanakları olarak oldukça iyidir Ayrıca milli eğitim bakanlığına aittir

  2. 2016 yılında teog da ful yapan çocuğum için aramıştım. Bana “Uluslararası okulu, Türk öğrenci almıyoruz” yanıtını vermişti telefona çıkan kişi. Yaşadığım şaşkınlığı tarif edemem.

  3. 30 yıllık izlenimimi yazmam gerekirse popularitesi olan ve mezunları itibar gören 3 okul var İzmir’de.amerikan koleji, Tevfik Fikret,St joseph.ilki ingilizce diğerleri Fransızca eğitim verir ve mezunları tercih ederlerse yurtdışındaki üniversitelere ellerini kollarını sallayarak gidebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu