İzmirMekanŞehir

İzmir’deki En İyi 10 Protez Saç Merkezi!

İzmir protez saç merkezi arayanlar için buuON ekibi olarak sizlere güzel bir tavsiye listesi hazırladık. Eğer siz de protez saç yaptırmayı düşünüyorsanız ve İzmir’de protez saç yapan yerler neresi merak ediyorsanız hazırlamış olduğumuz listeye göz atabilirsiniz. Yazımızın en alt kısmında ise protez saç yorumları yer almaktadır. Protez saç taktıranların deneyimleri neticesinde yapılan yorumları yorumlar bölümünden okuyabilirsiniz. Listemize geçmeden önce protez saç hakkında çok merak edilen bir kaç soruyu yanıtladık.

Protez Saç Nedir?
Saçlarda bölgesel açılma ve kellik yaşayanlar için günümüzde saç ekimine en iyi alternatif olarak bahsedebiliriz. Kişiye uygun renk ve modelin belirlenmesiyle birlikte uygulanır. Sosyal yaşamınızı olumsuz yönde etkilemez. Duş almanıza, denize girmenize veya jole, sprey kullanmanıza engel değildir. Protez saç ile ilgili en önemli detay, %100 insan saçından üretilmesidir. Bu sayede doğal bir görünüm sağlanır.

Protez Saç Nasıl Uygulanır?
Protez saç uygulaması yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kişinin kafa ve kendi saç yapısına uygun olabilecek en iyi tercih yapılır. Ardından uygulanacak alan traş edilerek temizlenir. Daha sonra medikal bantlar vasıtasıyla uygulama alanına yapıştırılır. Oldukça güçlü yapışkan özelliği olan medikal bantlar sayesinde protez saçı çektiğinizde bile yerinden kolay kolay çıkmayacaktır. Yapıştırma işleminin ardından saç istenen uzunluğa gelene kadar kısaltılır, doğal bir görünüm elde edebilmek için yan bölge ile eşitleme yapılarak şekillendirilir.

Protez Saç Ne Kadar Kalıcı?
Protez saçlar, kendi saçlarınız gibi ne kadar özenli bakım yaparsanız dayanıklılığı da o kadar üzün olmaktadır. Protez saçın dayanıklılığı, kalıcılığı kişiden kişiye değişmekte olup, süre 1-2 yıl aralığındadır. Eğer zamanında bakım yapar ve bakımları aksatmazsanız, özenli davranırsanız 2 yıl kullanmanız mümkündür.

Protez Saç Bakımı
Eğer bir protez saça sahipseniz periyodik olarak bakım yaptırmanız gerekmektedir. Ortalama 2-3 haftada bir bakım yapılır. Bakımda protez saç yerinden çıkartılır, uzayan kendi saçlarınız traş edilir ve yeni medikal bantlar ile birlikte yeniden yapıştırılır.

Protez Saçın Avantajları ve Dezavantajları
Protez saçın avantajları oldukça fazladır. Kişinin kendine olan özgüvenini arttırır. Olduğunuzdan daha genç gösterir. Sonuçları kesindir. Herhangi bir hayal kırıklığı yaşamazsınız. Dezavantajları ise birincisi bakımdır. Daimi şekilde bakım ürünleri kullanmanız ve periyodik olarak bakıma gitmeniz gerekmektedir. Bu aynı zamanda size sürekli maliyet oluşturmaktadır. Bakım sırasında protez saçı çıkardıktan sonra gerçeklerle yüzleşmek ise psikolojik olarak sizi kısa süreli olumsuz etkileyebilir.

Protez Saç Fiyatları
Protez saçın kalitesi ve uygulama yapılan yere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Protez saç fiyatı araştırması yaptığınız zaman 1000 lira veya 3000 lira gibi iki farklı rakamla karşılaşmanız mümkündür. Uygulama öncesi farklı yerler ile görüşerek fiyat almanızı tavsiye ederiz. İzmir’deki protez saç merkezleri için aşağıdaki listemize göz atabilir ve görüşme sağlayabilirsiniz.

1- Hair&Me
İzmir’de protez saç uygulaması yapan yerler arasında yer alan Hair&Me, saçlarıyla ilgili problem yaşayanlar için çözüm üretmekte. Uygun renk ve uyum sağlayacak protez saç ile hayal ettiğiniz protez saçı size sunuyor.
Adres: Mimar Sinan, Aktan Apt, Şair Eşref Blv. No:98, Alsancak.
Telefon: 0549 494 90 35

Listede yer almak istiyorum!

Eğer siz de İzmir protez saç merkezi arıyorsanız listemize göz atabilir, listemizde yer alan işletmelerle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 2 Oyunuz: 4.5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu