Geziİzmir

İzmir’deki En İyi 10 Tatil Yeri!

Eğer İzmir’de tatil yeri araştırıyorsanız buuON ekibi sizleri unutmadı. Özellikle yaz aylarının yaklaşması İzmir’deki en iyi tatil yerleri araştırma sayısını arttırıyor. Biz de bu araştırmalardan yola çıkarak İzmir’de tatil planı yapacaklar için tatil yapılabilecek en iyi 10 yeri listeledik. Herkesin tatilden beklentisinin aynı olmayacağını da düşünerek farklı seçenekler listemize girdi. Eğer İzmir’de tatil planlaması yapıyorsanız bu liste tatili en iyi geçirebileceğiniz yerleri kapsıyor diyebiliriz. Başka hiç bir liste ve araştırma yapmanıza gerek kalmayacak, buuON ekibinin İzmir’deki en iyi 10 tatil yeri önerisi için hazırsanız başlayalım.

1- Çeşme
Listemizin ilk sırasında yerli ve yabancı turistler için Türkiye’nin en uğrak yerlerinden biri olan Çeşme yer alıyor. Çeşme, güzel sahilleri ve plajları bulunan bir tatil beldesidir. Çok sayıda plaja ve koya sahiptir. Kusursuz temizlikte denizi ve çok sayıda konaklama noktası bulunmaktadır. Uygun fiyatlı pansiyonlarda, butik otellerde ya da 5 yıldız otellerde de konaklamak mümkün. Çeşme aynı zamanda Alaçatı, Ilıca, Çiftlikköy, Ildır, Delikli koy gibi birden fazla bölgeyi de kapsadığı için günlerinizi farklı bölgelerde farklı etkinliklerle geçirebilmenize olanak tanıyor. Ayrıca gece hayatının da oldukça aktif olduğunu söyleyebiliriz.

2- Eski Foça
İzmir’de her geçen gün daha fazla rağbet gören yerlerden biri de Eski Foça. Değeri son yıllarda daha iyi biliniyor da diyebiliriz. Eski Foça’nın merkezinde çok sayıda cafe ve restoran bulunmakta. Aynı zamanda küçük bir çarşısı da vardır. Eski Foça’nın merkezinde denize girilebiliyor olsa da merkeze 5 KM uzaklıkta bulunan plajlar daha fazla rağbet görmekte. Ayrıca günübirlik tekne turları ile mükemmel koyları gezme imkanına sahipsiniz.

3- Seferihisar
Cittaslow kategoride olan Seferihisar, Yavaş şehir akımında yer alan bölgelerden biridir. Turistik tarihi yapıların olduğu bölgeleri de barındıran Seferihisar, çok güzel koylara ve plajlara sahip yerlerden biridir. Seferihisar aynı zamanda pazarıyla da ünlüdür. Yılın bazı dönemlerinde festivallerin de düzenlendiği Seferihisar sakinliği sevenler için ideal noktalardan biridir.

4- Karaburun
Sık ormanlarının yanı sıra güzel denizi ile ünlü olan yerlerden biri de Karaburun. Yaz ve kış için tercih edebileceğiniz Karaburun, sadece denizi ile değil aynı zamanda temiz havasıyla da tatili tam anlamıyla kusursuz kılıyor. Mordoğan gibi önemli bir mevki de mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Aynı zamanda çok sayıda balık çiftliğini de Karaburun’da görmek mümkün.

5- Urla
Şehir merkezine yakın, güzel plajları bulunan noktalardan biri de Urla’dır. Çeşme’ye de yakın olan Urla, aynı zamanda çok sayıda cafe ve restoran ile de fazlasıyla revaçta. Gece hayatı çok fazla aktif olmasa da geceyi eğlenerek geçirebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. İzmir’de tatil için ideal noktalardan biridir.

6- Özdere
Menderes’e bağlı olan Özdere, İzmir’in merkezine yakın konumlanan noktalardan biridir. Çukuraltı halk plajının da yer aldığı bölge yazın fazlaca rağbet görmekte. İzmir’in en aktif yazlık bölgelerinden biri olan Özdere’de çok sayıda pansiyon ve otel bulunmakta.

7- Dikili
Tatil için ideal noktalardan biri de Dikili’dir. Bergama’ya yakın olması, aynı zamanda tarihi bir gezi yapmanıza da olanak tanır. Ayrıca Çandarlı, Kalem Adası gibi güzel bir mevkilere de sahiptir. Şehir merkezine biraz uzak bir noktada konumlanması ise en büyük handikaptır. Buna rağmen farklı etkinliklerde bulunabileceğiniz önemli bir tatil yeridir.

8- Şakran
Aliağa ilçesine bağlı olan Şakran, İzmirliler tarafından daha az tercih edilen bir bölge olsa da İzmir’in en güzel noktalarından biridir. Yeşil doğası ve Şakran plajı tatilinizi geçirebileceğiniz güzel bir yer sunuyor. Ayrıca uygun fiyatlarla konaklama imkanının olması, tatil planlarının daha uygun maliyetlerle gerçekleşmesini sağlayabiliyor.

9- Şirince
Eğer tatil konseptiniz içerisinde deniz yoksa tarih ve köy havasını tercih etmek isterseniz İzmir Selçuk’a bağlı Şirince köyünü tercih edebilirsiniz. Meryem Ana, Efes Antik Kenti gibi bölgeleri görebilirsiniz. Her ne kadar deniz konseptinin dışında bir gezi olarak yorumlamış olsak da Selçuk’ta da denize girebileceğiniz noktalar bulunmaktadır.

Eğer İzmir’de şehir merkezinde olmak ve şehir gezisi kapsamında bir tatil planlıyorsanız şehir merkezinde bulunan ilçelerde konaklamanız ve tatilinizi geçirmeniz daha uygun olacaktır. Listede belirtmiş olduğumuz yerler şehir merkezine 50-100 KM aralığında uzaklığa sahiptir. Şehir merkezinde bulunmak istiyorsanız Bornova, Gaziemir, Karşıyaka, Bayraklı, Balçova gibi ilçeleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu