İzmirMekanŞehir

İzmir’in En İyi 10 Dönercisi!

Türkiye’nin meşhur lezzetlerinden biri olan döner, bir çoğumuz tarafından fazlaca sevilmekte. Tabi doğru mekan tercih edilmesi halinde. buuON Ekibi olarak İzmir’in en iyi dönercisi hangisi konusunda da güzel bir listesi hazırladık. İzmir’de neredeyse köşe başı görebileceğiniz döner mekanları arasında bazıları ön plana çıkmaktadır. Liste oluşturulurken birden fazla kriter baz alınmıştır. Lezzet, etin kalitesi, kullanılan sos gibi farklı kriterler fazlaca önem taşımakta.

İzmir’in En İyi 10 Dönercisi

1- Antakya Döner
Bornova Küçükpark’ta bulunan Antakya Döner, uzun yıllardır hizmet veriyor. Lezzet kalitesini uzun yıllardır koruyabilen Antakya Döner Bornova’da tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor. Eğer Bornova civarında iyi bir dönerci arıyorsanız Ankatya Döner sizi fazlasıyla memnun edecektir.

2- Chicky Döner
İzmir’de beş farklı noktada bulunan Chicky Döner, tercih edebileceğiniz bir diğer döner mekanlarından biri. Alsancak, Gaziemir, Buca, Gıda Çarşısı ve Bornova’da şubeleri olan Chicky Döner için özellikle Gaziemir şubesindeki lezzet, kusursuz nitelikte diyebiliriz. Döner başında kadın girişimcileri görebileceğiniz Gaziemir Chicky Döner mekanında özellikle “Chicky Cheese” yemenizi tavsiye ediyoruz.

3- Katık Döner
Yıllardır İzmir’de farklı noktalarda hizmet veren bir başka döner zinciri Katık Döner, yine tavsiyelerimiz arasında. Son yıllarda her ne kadar lezzet konusunda eskiden daha iyiydi denilse de en iyi 10 arasında yer vermeden geçmek istemeyeceğimiz markalardan biri.

4- Akbıyık Döner
Sadece döneriyle değil farklı lezzetleriyle de tavsiye edeceğimiz bir diğer döner mekanı “Akbıyık Döner”. Ayaküstü değil aynı zamanda gidip güzel bir döner ziyafeti çekelim diyebileceğiniz, misafir ağırlayabilecek geniş bir mekan olan Akbıyık Döner, tavuk döner, et döner ve farklı et menü seçeneklerine sahip.

5- Esen Döner
Gaziemir’de bulunan Esen Döner, uzun yıllardır Gaziemir’in sembol döner mekanlarından biri haline gelmiş. Belki farklı soslar kullanılmıyor fakat döner etinin lezzetini fazlasıyla hissedebileceğiniz bir mekandır.

6- Çeşnili Döner
İzmir’in en iyi dönercileri listemizde yine bir restoran zinciri bulunuyor. Bostanlı, Bornova, Alsancak, Alaçatı’da şubeeleri bulunan Çeşnili Döner, doyurucu, lezzetli ve ekonomik döner seçenekleri sunan mekanlardan biri diğeri olarak dikkat çekiyor.

7- Gül Kebap
En fazla dönerciyi görebileceğiniz yerlerden biri Kemeraltı. Hatta en uygun fiyatlı dönerleri de burada bulabilirsiniz. Tabi hal böyle olunca kalite daha fazla farklılık gösteriyor. Kemeraltı’nda lezzetli, sağlıklı ve iyi bir döner yemek istiyorsanız Gül Kebap tercih edebilirsiniz. Uzun yıllardır Kemeraltı’nda bulunan Gül Kebap, Kemeraltı esnafı tarafından da uzun yıllardır tercih edilen mekanlardan biri.

8- Dönerci Vedat Usta
İzmir’de döner nerede yenir sorusuna verilecek yanıtlardan biri de Dönerci Vedat Usta’dır. Geniş mekan, lezzetli dönerler ve iyi hizmet. Listemizde olmazsa olmaz diyebileceğimiz Vedat Usta, Bornova’da yer alıyor.

9- Öncü Döner
İzmir’de üç farklı noktada bulunan Öncü Döner, yine lezzetli dönerler sunan bir başka mekan. Buca, Bornova ve Alsancak’ta şubeleri bulunan Öncü Döner, lezzetli lavaş arasında sağlıklı et döner ve tavuk döner sunuyor.

10- Altın Kapı Restoran
40 Yıllık ustaları tarafından hazırlanmakta olan dönerleri lezzetli şekilde uzun yıllardır servis ediliyor. Eğer Alsancak’ta iyi bir dönerci arıyorsanız Altın Kapı Restoran’ı listenize ekleyebilir ve deneyebilirsiniz.

buuON Ekibi olarak sizlere İzmir’in en iyi dönercileri ve İzmir’deki en iyi döner mekanları hangileri sorusuna yanıt verdik.

Listede yer almak istiyorum!
Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu