FitnessÜrün

Kas Gelişiminde Etkili En iyi 10 BCAA Tavsiyesi!

Eğer vücut geliştirmeyle ilgileniyorsanız zaman içerisinde mutlaka supplementlere ilgi duymaya başlayacaksınız demektir. Kas gelişimini etkileyen çok fazla unsur bulunmakta. Protein ve amino asitler bu açıdan oldukça önem taşır. BCAA’da gelişimde iyi bir rol üstlenir. Peki BCAA Nedir? En iyi BCAA hangisidir? Hangi BCAA markaları güvenle alınabilir? Bu konuda buuON Ekibi olarak sizlere çok iyi bir tavsiye liste hazırladık. Tabi listeye göz atmadan önce BCAA hakkında bir takım bilgileri sizlere aktaralım.

BCAA Nedir?
BCAA Açılımı Branch Chain Amino Acid şeklindedir. 3 Farklı aminoasit bir araya getirilerek oluşturulmuş olan aminoasit zinciridir. Bu üç amino asit, lösin, izolösin ve valin şeklindedir. Zincirdeki her bir amoniasit, farklı görev üstlenmektedir. Saymış olduğumuz bu aminoasitleri vücut üretemediği için dışarıdan alınması gerekmektedir. Bu da BCAA’nın önemini arttıran unsurdur. Bu aminoasitlerin bütününe bakıldığında protein sentezini aktive etmek, kas gelişimini ve performansı arttırmak, doku iyileşmesinde katkıda bulunmak gibi görevleri üstlenir.

1- Scivation Xtend BCAA
Kalitesinden şüphe duymadan satın alabileceğiniz en iyi BCAA ürünler arasında listemizin ilk sırasına Scivation Xtend BCAA yer alıyor. Onu ön plana çıkaran özellikler olsa da dezavantajları da yok değil. Bir kutusunda 369 Gram ile toplam 30 servis edilebiliyor. Fiyatı ise yüksek olması sebebiyle servis başı maliyeti yüksek. İçerdiği aminoasit oranları oldukça yüksek. Tadı ise piyasadaki ürünler arasında parmakla gösterilecek kadar lezzetli. Bu da onun tercih edilme oranını arttıran önemli sebeplerden biri. Toplam artı farklı aromaya sahip olan Scivation Xtend’in karpuz, ananas, mango, ahududu, yeşil elma ve karışık meyve gibi seveceğiniz tatları bulunuyor.

2- Scitec BCAA Xpress 500 Gr
Fiyat performans ürünlerinden biri olan Scitex BCAA Xpress, bir kutusunda 500 gram bcaa sunuyor. Marka olarak kendini kanıtlamış bir marka olan Scitec, Amerikan Menşeine sahiptir. 100 Servis sayısı ile uzunca bir süre kullanabileceğiniz bu ürünün fiyatı da oldukça makul. İçeriğindeki aminoasit miktarları da makul seviyelerde. Olumsuz yönlerine baktığımızda ise tadı diyebiliriz. Çok lezzetli bulmayacağınız bu BCAA’yı antrenman sırasında tüketmek isterseniz, saf suyla tüketmeniz pek mümkün olmayabilir.

3- Weider Premium BCAA
Marka anlamında baktığımızda bu iş içerisinde kendini kanıtlamış, tüm zamanlar daima listenin en üstlerinde olmayı başarabilmiş bir marka olan Weider, listemizde yer almayı hakediyor. Professional ve Powder olarak iki farklı versiyonu olan BCAA’nın ikisi arasında farklılıklar bulunuyor. Professional kutu 450 gram içerirken servis sayısı sadece 30. Powder olarak satışta olan ürün ise 500 gram ve 50 servis. Weider Premium BCAA’nın en büyük dezavantajı ise servis başına düşen yüksek maliyet. Listemizdeki en pahalı BCAA ürünleridir.

4- Grenade Defend BCAA
Son yıllarda fazlaca adından söz ettiren markalardan biri olan Grenade’nin BCAA ürünleri de oldukça tatmin edici. Listemizdeki bazı ürünlerde olduğu gibi bu üründe de yüksek servis başı maliyet düşündürüyor. Fakat performans anlamında tatmin edici ürün olduğunu söylemek mümkün. Yeşil elma, çilek & mango ve tropikal meyve aromalarıyla üç farklı seçeneğe sahip. Bir kutu 390 grama sahip. Toplam servis sayısı ise 30.

5- Multipower BCAA Powder
Listemiz’deki bir diğer ürün Multipower’dan geliyor. Alman markası olan Multipower’ın BCAA ürünü, seveceğiniz, fiyat olarak da memnun kalabileceğiniz türden. 400 gramlık ürün kutusu toplam 40 servis içeriyor. İçerdiği BCAA oranları da fazlasıyla memnun edici. Marka, yıllardır bir çok gıda takviye ürününde müşteri memnuniyetini yakalamış bir marka diyebiliriz.

6- Olimp BCAA Xplode
Güvenle alabileceğiniz bir başka BCAA ise Olimp’e ait. Polonya’dan dünyaya uzanan marka, son yıllarda fazlaca tercih edilen markalar arasına girmeyi başardı. 500 gramlık kutu toplam 50 servis içeriyor. Servis başı maliyetin düşük olduğu bu ürün hiç azımsanmayacak aminoasit oranları sunuyor. Ananas ve kola aroma seçenekleriyle satılan Olimp BCAA Xplode, deneyebileceğiniz ve tercih edebileceğiniz, lezzetli güzel BCAA ürünlerden biri durumunda.

7- Big Joy BCAA Pro
Tam bir fiyat performans ürünü olan Big Joy BCAA Pro, listemizde olmayı kesinlikle hak eden markalardan biri. Big Joy, üretimde hammadde tedariğini tek bir ülke üzerinden sağlamıyor. Almanya, Hollanda, Danimarka, İngiltere gibi ülkelerden hammadde temini sağlayan Big Joy, üretimini de tek bir ülke üzerinden gerçekleştirmiyor. 400 Gram bulunan kutu 40 servis içeriyor. Fiyat anlamında listemizde en uygun ürünlerden biri. Buna rağmen total BCAA oranı oldukça yüksek. Ev limonatası, limon, karpuz ve yeşil elma lezzetleriyle satın alabilirsiniz.

8- Nutrend Compress BCAA
Çek Cumhuriyeti’nde üretilerek bir çok ülkeye ihracatı yapılan Nutrend ürünleri, güvenilir ve performans anlamında tatmin edici noktada. Listemizde yer alan fiyat performans ürünlerinden biri olan Nutrend Compress BCAA, 500 gramlık kutu içeriğinde 50 servis imkanı sunuyor. Portakal aromasına sahip olan BCAA, içerdiği yüksek ve tatmin edici aminoasit oranlarıyla da ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde.

9- Gaspari Aminolast
Türkiye’de fazlaca ismini görmeseniz de bazı firmalardan tedarik edebileceğiniz Gaspari marka BCAA, sizi tatmin edecek içeriğe ve fiyata sahip. İçinde üçlü aminoasit dışında taurin ve ornitin de bulunması, ekstra avantaj oluşturuyor. 420 Gramlık kutu içeriği 30 servis olarak tüketiliyor. Karpuz aroması sayesinde lezzetli ve içimi kolay kılıyor.

10- MuscleTech MyoBuild
Türkiye’de faaliyet gösteren distribütörler arasında satışını yapan firma olmasa da internet üzerinden yurt dışından sipariş vererek alabileceğiniz bir ürün. Satın almanın pek kolay olmaması, iyi bir ürünün bu listede olmasına engel değil. Bu sebeple yer verdiğimiz MuscleTech MyoBuild, 332 gram ile listemizde bir kutuda en az BCAA tozu bulunduran ürün. Lezzet bakımından da tercih edilebilecek ürün olan MuscleTech MyoBuild, meyve suyu aromalı olarak satılıyor.

Not: Listemiz, vücut geliştirme, powerlifting ve fitness ile ilgilenen sporcu kişiler ile yapılan görüşmelerde alınan tavsiyeler üzerine oluşturulmuştur. Liste, maksimum fayda, fiyat/performans, markaya olan güven gibi çok fazla kriter ele alınarak oluşturulmuştur.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu