Yaşam

Kendinize Kalmasını İsteyeceğiniz 10 Fantastik Miras!

Bir gün bir haber geliyor ve size miras kaldığı söyleniyor. Eğer böyle şeyler kalmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Günümüzde Türkiye’de ve bir çok ülkede bir çok kişi her gün bu durumu yaşıyor. Ufak ya da büyük miraslar sürpriz şekilde yeni sahiplerine devrediliyor. Tabi miras beklentisi olanlar da yok değil. Bir çok kişi hayatının bir döneminde kendine miras kalsa nasıl güzel olur diye düşünmüştür. Eğer düşünmediyseniz bile buuON etkileyici 10 miras listesi sizin bunu düşünmenizi sağlayabilir. Günümüzde ne tür bir miras kalsa sizin için etkileyici olurdu? İşte buuON ekibinin beklentilerinden derlenmiş en etkileyici 10 miras.

1- KLASİK OTOMOBİL
Günümüzün en değerli varlıklarından biri de geçmişin izlerini taşıyan klasik otomobiller. Öyle değerliler ki bazıları için değer bile biçilemiyor. Kimileri dünyada sadece bir tane. Bazıları ise ne kadar yüksek teklifler yapılsa da o araçları satmak istemiyor. Günümüzde bazı klasik otomobillere 5 milyon dolar kadar değer biçildiğini biliyor muydunuz? Ederi 5 milyon dolar olmasa da Türkiye’de de milyon liralık klasik otomobiller satılıyor. Eğer şanslıysanız bir gün size de bir klasik otomobil miras kalabilir.

———

2- HAVUZLU VİLLA
Kim hayatı boyunca bahçeli ve havuzlu bir villaya sahip olmak istemez ki? Aslında bir villanın miras kalma ihtimali klasik otomobilden çok daha kuvvetli bir ihtimal. Değerleri oldukça yüksek olan havuzlu villalar eğer iyi bir yerlerdeyse değeri 1 milyon liradan başlıyor. Hayal etmesi bile mutluluk verici.

———

3- 500 BİN BİTCOİN
Günümüzde popüler hal almaya başlayan ve çok sayıda kişinin kısa sürede dünyalar kadar para kazandığı bitcoin furyası gelecekte daha aktif şekilde kullanılacağı aşikar. Elektronik para birimi olan bitcoin mutlaka birilerine miras olarak kalacak. Şu günlerde birilerine bitcoin mirası kalmayacağı muhtemel fakat ileride bu durum farklı olacaktır. 500 Bin bitcoin miras kaldığını öğrenseniz ne yapardınız? 1 Bitcoin’in 2019 yılı ortalaması baz alındığında 5 bin dolar olduğunu düşünürseniz gayet iyi bir para yapıyor. 50 yıl daha ömrünüz olduğunu varsayarsak bu parayı 50 yılın sonunda tüketmek isterseniz günde 136 bin dolar harcamanız gerekiyor.

———

4- ZEKİ BİR KÖPEK
buuON Ekibi oldukça mütevazi. Çünkü bu listede maddiyat kadar manevi değerler taşıyan şeyler de yer alıyor. Bunlardan biri de zeki bir köpek. Köpekler duygusal ve hisli hayvanlardır. Sadakat duyguları çok gelişmiştir. Ve aynı zamanda bir çoğu gerçekten çok zekidir. Tüm bu iyilikleri fazlasıyla bünyesinde barındıran bir köpeği kim sahiplenmek istemez ki?

———

5- MONACO’DA BİR EV
Durun bir dakika neden Monaco? Neden Paris ya da New York değil? Hemen yanıt verelim. Dünya’nın en pahalı ve en değerli evleri Monaco’da bulunuyor. Ortalama ev fiyatları 2-3 milyon euro aralığında olup, lüks bir ev fiyatı 5 milyon euro fiyata kadar çıkabiliyor. Ve aynı zamanda tüm komşularınız dünyanın en zenginleri oluyor. Eğer Monaco’da bir ev miras kalırsa o lüks şehirde dilerseniz mütevazi bir yaşam da sürebilirsiniz.

———

6- BUTİK OTEL
İşletmesi devam eden bir butik otelin size kalması sizi ne kadar sevindirirdi? Butik kelimesi çok samimi ve sıcak karşılanıyor. Sizin öyle midir bilinmez fakat günümüzde bir çok kişi butik cafe veya butik otel işletmeye sıcak bakıyor. Eğer bir gün butik bir otel size miras olarak kalırsa oradan hem iyi gelir elde edebilir hem de iyi bir işin başında olabilirsiniz.

———

7- İNTERNET ÜZERİNDE ALAN ADI
Bugün bir ev veya bir araba neyse internet üzerinde de alan adı O’dur. Dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğu günümüzde interneti kullanmakta ve internet sitelerinin ziyaretleri ciddi kazançlar sağlamakta. Bunu sağlamak ve iyi bir web markası olabilmek için ise alan adı oldukça önemli bir kriterdir. Ve değerli alan adlarının geçmiş dönemlerde satın alındığını göz önünde bulundurursak bekleyen bu alan adlarının her geçen gün değeri biraz daha artmaktadır. Türkçe iyi bir alan adı günümüzde 1 milyon liradan satılabilir. Geçmiş yıllarda benzer yüksek rakamlı satışların gerçekleştiği de görülmüştür. Yani alan adı deyip geçmeyin. Etkileyici bir miras olarak listemizde yer verdiğimiz alana adı sektörünü görmezden gelemeyiz.

———

8- LÜKS YAT
Eğer denizi seviyorsanız lüks yat sizin için mükemmel bir miras olurdu. Eğer vakit de varsa yaz aylarında Türkiye’nin ya da dünyanın eşsiz güzelliklerine sahip koyları tek tek dolaşabilirsiniz. Lüks yatlar günümüzde 200 Bin euro gibi bir rakamdan başlıyor ve bu rakam çok daha üzerine çıkabiliyor. Günümüzde 20-25 milyon euro değere sahip lüks yatlar olduğunu biliyoruz.

———

9- TV KANALI
Bir TV kanalının miras kalması da en fazla istenen ve hayal edilen miraslardan biri olarak listemizde yer alıyor. Tv kanalları bir çok marka için en iyi reklam aracıdır. Bu sayede yüksek gelirler elde etmek mümkün. Günümüzde TV kanalı yönetimleri saniyesi 5-10 bin TL gibi rakamlardan reklam alabilmektedirler. Sadece 5 dakikalık bir reklamın geliri ise 3 milyon lira gibi bir rakama tekabül edebilir. Oldukça fantastik bir gelir miras değil mi?

———

10- HAYVAN ÇİFTLİĞİ
Türkiye’de hayvan yetiştiriciliği oldukça popüler. Özellikle doğu illerinde ön planda olsa da yurdun her köşesinde hayvan çiftliği görmek mümkün. Peki bir hayvan çiftliği miras kalsa ne yapardınız? Türkiye şartlarında listedeki bir çok ihtimalden daha kuvvetli diyebiliriz.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu