TvYaşam

Keyifle İzleyeceğiniz En İyi 10 Kore Filmleri!

Seneler geçtikçe film yapımı konusunda Kore Filmleri oldukça popüler bir hal aldı. Film denildiğinde akıllara ilk gelen Hollywood filmleri olsa da, günümüzde Hint filmleri, Fransız filmleri ve son dönemde Kore filmleri oldukça dikkat çekmeye başladı. buuON ekibi olarak sizlere en iyi Kore filmleri listesi hazırladık. Listemizde Kore Sineması’nda yer edinmiş ve dünyaya ismini duyurmuş Romantik Kore Filmleri, Kore Aşk Filmleri, Kore Dram Filmleri, Gerilim, Aksiyon ve bir çok tür yer alıyor.

1- Old Boy (2003)
Tarihin kült filmlerinden biri olan Old Boy (İhtiyar Delikanlı) filmi, 2003 yılında vizyona girmiş ve o günden bu yana hala en beğenilen Kore filmleri arasında. Uzun yıllar hapishanede olan bir kişinin hapishaneden çıktıktan sonraki hayatında intikam arayışını konu alan film, mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.

2- Parazit (2019)
Yakın tarihte vizyona girmesine rağmen Güney Kore filmleri arasında bir anda listelerin zirvesine yükselen film, Kore filmlerinin de popülerleşmesine yüksek katkı sağladığını söylemek mümkün. Oldukça sürükleyici bir film olan Parazit, Kore Dram Filmleri ve Gerilim filmleri arasında yerini alıyor.

3- Train To Busan (2016)
Zombi Ekspresi olarak da bahsedeceğimiz Train To Busan, Kore Korku Filmleri ve Aksiyon filmleri arasında yer alıyor. Gerilimi fazlasıyla hissedeceğiniz film, 2016 yılında vizyona girdiğinde oldukça sükse yapmıştı. Sıradan Zombi filmlerinden farklılaştıran konusu ile izleme listenize alabilirsiniz.

4- A Moment to Remember (2004)
Hatırlanacak Bir Anı ismiyle 2000’li yılların başında vizyona giren Kore yapımı Aşk Filmi, bir çok kişiye göre ölmeden izlenmesi gereken 100 film arasında yer alıyor. Kore Aşk Filmleri arasında yer alan ve aynı zamanda bir dram içeren film, Güney Kore’nin sinema dünyasına kazandırdığı güzel filmlerden biridir.

5- Pieta (2012)
Listelerde nadir rastlayacağınız fakat buuON listelerinde yer vermek istediğimiz filmlerden biri de Pieta (Acı). Suç, gerilim ve dram içeren film, durağan şekilde ilerlese de bir çok kişi tarafından beğeni almış durumda. Film, hayata karşı acıması olmayan bir karakter üzerine ilerliyor.

6- Bin Jip (2004)
Romantik Kore Filmleri sevenler için oldukça güzel bir film olan Bin Jip (Boş Ev), aynı zamanda içerisinde suç ve dramı da barındırıyor. Yüksek puana sahip film, tüm zamanların en iyi Kore filmleri arasında yer alıyor. Filmin konusuna gelirsek tatile giden insanların evini kullanan bir adam ve konaklama karşılığında kendi yöntemleriyle borcunu ödeyen bir adamın hikayesi olarak bahsedebiliriz.

7- Hope (2013)
Hope (Umut) ismiyle Kore Filmi severlerin gönlüne taht kurmuş filmlerden biri daha. İzleyenlerin büyük çoğunluğu filmi tekrar izliyor. Küçük bir kız çocuğuyla başlayan hikaye, izleyicileri sürükleyici bir şekilde filmin içerisine çekiyor. IMDB listelerinde tam 8.3 puana sahip, duygusallık ve dramı göreceğiniz bir film.

8- My Sassy Girl (2001)
IMDB’de yüksek puan alan bir diğer Kore filmi. Sakın ABD yapımı ile karıştırmayın. My Sassy Girl, tam bir aşk filmi. Oldukça eğlenceli olmasına rağmen dram ve duygusallığı da içinde barındırıyor. Kore Komedi Filmleri arasında yer alsa da filmin akışı içerisinde farklı duygular yaşayabilirsiniz.

buuON tarafından hazırlanan en iyi Kore filmleri tavsiye listesi için öneride bulunmak isterseniz yorum alanına mesaj bırakabilirsiniz.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu