EğitimKıbrıs

Kıbrıs’taki En iyi 10 Üniversite Tavsiyesi!

Kıbrıs’taki Üniversiteler hakkında bilgi edinmek isteyenler için buuON ekibi Kıbrıs’taki en iyi üniversiteler tavsiye listesi hazırladı. Bildiğiniz gibi üniversite ve meslek seçimi bir öğrencinin hayatının geri kalan kısmını şekillendirmesinde ve istediği hayat profilini oluşturmasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Özel üniversiteler hem burslu hem burssuz olan olarak hukuk, tıp gibi güzel meslek alanlarından başlayarak bir çok meslek dalına dair eğitim olanağı sunmakta. Kıbrıs’taki özel üniversite fiyatları uygunluğu ve eğitimlerinin kalitesi ile öğrencilere geleceklerini inşa etme şansı sunmakla beraber ailelerinin de çocukları için endişelerini gidermelerini sağlıyor. Eğitim kalitesi ve özel üniversite denildiğinde mesafe yakınlığı olarak da akla ilk gelen yerlerden biri olan Kıbrıs’taki üniversiteleri sizler için yakından inceledik.

1- Lefkoşa Üniversitesi
Eşsiz kampüsü ile beraber Kıbrıs’ın en büyük üniversitesi olma özelliğini taşıyan Lefkoşa Üniversitesi diğer uluslararası üniversitelerle de işbirliği içinde olup eğitim fakültelerinden tutun hukuk fakültesi ve daha bir sürü meslek dalına ev sahipliği yaparak kalitesini ortaya koymakta. Kıbrıs’ın önde gelen üniversiteleri arasında parlamaktadır.

2- Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ)
Kuzey Kıbrıs’ın en büyük kampüs üniversitesi olma sıfatını taşıyan Yakın Doğu Üniversitesi çok fazla sayıdaki fakülte, eğitim olanakları, kampüsteki sanat, spor ve sosyal faaliyetleri ile Kuzey Kıbrıs’ın göz bebeği eğitim kurumudur. Lisans programlarının yanı sıra yüksek lisans programları ile de adından sıkça söz ettirmektedir.

3- Girne Üniversitesi
Kıbrıs’ın en genç üniversitelerinden biri olma özelliğini taşıyan Girne Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ayıran yanı denizcilik alanında yoğun bir faaliyet içinde olup meslek yüksek okullarının da bu yönde geliştirmeleridir. Öğrencilerin mezun olduktan sonra uluslararası alanda aldıkları güzel teklifler sebebi ile tercih sebebi üniversiteler arasında yerini almıştır.

4- Kıbrıs Teknoloji Üniversitesi
Kıbrıs’ın en seçkin üniversitelerinden biri olma özelliği taşıyan Kıbrıs Teknoloji Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ayıran en önemli özelliklerden biri devlet üniversitesi olmasıdır. Bu sebeple her yıl olan öğrenci kabulleri diğer üniversitelere göre daha az bir yüzdeye sahip olmakla beraber öğrenci kabulünde oldukça seçici davranan bir teknik üniversitedir.

5- Kıbrıs Üniversitesi
Bu üniversiteyi tercih etmenizdeki en büyük sebeplerden biri şüphesiz uluslararası öğrenciler için kabul oranının %100 olmasıdır. Dilinin Türkçe ve Yunanca olması da bu üniversiteye başlayacak öğrenciler için büyük bir avantajdır. Bir devlet üniversitesi olma özelliği taşıyan Kıbrıs Üniversitesi mühendislik fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır.

6- University of Central Lancashire
İngiltere merkezli bir üniversite olan Kıbrıs Lancashire Üniversitesi yüksek oranlı uluslararası öğrenci kabulü sebebi ile tercih sıralarında önlerde yer alan bir özel üniversitedir. Kampüs ortamı ve kaliteli eğitim olanakları ile tercih edilebilir üniversiteler arasındaki yerini alıyor.

7- Frederick University
Kıbrıs’taki özel üniversiteler arasında yer alan Frederick Üniversitesi işletme fakültesi ve enstitüleri ile ön plana çıkan üniversitelerden biridir. Aynı zamanda özel üniversiteler arasında Kıbrıs’ta ücreti biraz daha uygun olduğu için tercih edilebilecek üniversiteler arasında yer almaktadır.

8- Casa Koleji
Düşük maliyet ile kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Casa Koleji Kıbrıs’ta uluslararası öğrencilere kendilerini özel hissettiren, eğitimlerinin her aşamasında akademik ve sosyal yönden onları destekleyen güzide bir kurum olarak yerini almaktadır.

9- Girne Amerikan Üniversitesi
Adından da anlaşılacağı üzere Amerikan tarzda eğitim veren Girne Amerikan Üniversitesi yüksek kabul oranı ile her kesimden uluslararası öğrenciye kapılarını açmıştır. Mühendislik alanında büyük bir araştırma merkezine sahip olan bu Girne Amerikan Üniversitesi tercih sıralarında önlerde yer alması gereken üniversitelerden biridir.

10- Lefke Avrupa Üniversitesi
Kuzey Kıbrıs’ta yer alan Lefke Avrupa Üniversitesi yüksek lisans tercihi için olabilecek en iyi üniversitelerden biri olma yolundadır. Türkiye’den gidecek öğrenciler için YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) tarafından tanınan bir üniversite olması en büyük avantajlarından biridir.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu