Güzellik

Kirpikleri Gürleştiren 10 Bitkisel Yağ!

Kirpikler güzellik için gerçekten önemli bir faktör. Kimilerinde seyrek ve hacimsiz olurken, kimilerinde ise daha gür bir yapıda olmakta. Kirpikler yaşlanmaya bağlı veya anatomik olarak seyrek olabilir. Buna rağmen kirpiklerin daha güçlü olması ya da gürleşmesi için yapabileceğiniz şeyler mevcuttur. Bunların başında iki farklı seçenek gelmektedir. Birincisi kirpik lifting. Keratin bakımı ve kirpik kıvırma olarak da geçmektedir. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlar. Ayrıca daha güçlü olması için kullanılan bakım serumları ile onarım sağlayan bir uygulamadır. Diğer yöntem ise bitkisel yağlar. Vücudumuz, saçlarımız ve kirpiklerimiz için etki gösteren doğal bitkisel yağlar ile kirpiklerinize kusursuz bir bakım yapabilirsiniz. buuON Ekibi daha hacimli kirpikler için mükemmel bir liste hazırladı. Listemizde kirpikleri gürleştiren en iyi 10 bitkisel yağ yer almaktadır. Hazırsanız sıradan okumaya başlayalım.

1- Hint Yağı
Kullanımı asırlar öncesine dayanan Hint Yağı, isminden anlayacağınız gibi anavatanı Hindistan olan Hint Yağı Bitkisi’nden yapılmaktadır. Uzun yıllardır kozmetik ürünlerde sıkça kullanılan Hint yağı, hem saçlar için hem de kirpikler için kaliteli bir bakım sağlamaktadır.

2- Zeytinyağı
Faydası asla es geçilmeyecek bir yağdır. Genellikle saç bakımında kullanılan zeytinyağı kirpiklerde de oldukça etkilidir. Kirpiklerin hem daha canlı hem de daha güçlü olmasını sağlamaktadır. Eğer periyodik olarak uygulamanız halinde etkisini mutlaka göreceksinizdir.

3- Hindistan Cevizi Yağı
Son yıllarda artan organik gıda sektöründe fazlaca öne çıkan Hindistan Cevizi Yağı, yemeklerde de sıkça kullanılıyor. Fakat kozmetik sektörde de fazlaca tercih edilen yağlardan biri. İçeriği oldukça zengindir ve bir çok mineral ve vitamin bulunur. Kirpikleri iyi besleyen yağlardan biridir.

4- Tatlı Badem Yağı
Etkisini göreceğiniz bir diğer yağ da badem yağıdır. Genellikle saçlarda uyguladığınız badem yağını kirpikler için de kullanabilirsiniz. Daha parlak bir görünüm sunan tatlı badem yapı, kirpiklerin daha dikkat çekici olmasında etkili bir fayda sunar.

5- Avokado Yağı
Vitamin bakımından zengin olan avokado yağı, kirpik köklerini besler ve kaliteli bir kirpik elde edilmesinde katkı sağlar. Ayrıca güçsüz ve yıpranmış kirpikler için iyi bir onarım sağlayarak güç kazandırır.

6- Lavanta Yağı
Kirpiklerin sadece bakım ve onarımında değil dökülmesini ve yıpranmasını engelleyen lavanta yağı, uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler için idealdir. Kirpiklerin uzamasını sağlar ve böylece daha çekici kirpikler elde edebilirsiniz. Eğer kirpik yapınız kısaysa ve hızlı bir uzama istiyorsanız belirli periyotlarla lavanta yağı deneyebilirsiniz.

7- Aloe Vera
Son yıllarda fazlaca popülerleşmiş olan Aloe Vera, aslında boşuna popüler olmadı. İçeriğinde çeşitli amino asitler, vitaminler, mineraller bulunmakta. Hem de hiç azımsanmayacak oranda. Hal böyle olunca kirpikler için etkili bir bakım sağlamaması içten bile değil.

8- E Vitamini Yağı
Genellikle onarımda etkili olan E vitamini yapı, kirpiklerin onarımını sağlar ve dökülmeye karşı korur. Daha güçlü bir kirpik yapısı sunan E vitamini yağı ile kirpiklerinizin kök hücrelerine iyi bir bakım yapar. Ayrıca kirpiklerin gelişiminde de etkilidir.

9- Jojoba Yağı
Listemizde farklı olarak algılanabilecek yağlardan biri olan Jojoba Yağı, kirpiklerinizin daha canlı olmasında etki gösterir. Ayrıca yıpranmış kirpikler için iyi bir yenileme sağlayan jojoba yağı, kirpiklerin uzamasında ve güç kazanımında da başarılı bir performans sunar.

10- Kuşburnu Yağı
Belki de listede en az dikkat çeken yağ olacaktır fakat etkisi oldukça iyi performans sunar. Kirpik dökülmelerini engeller, yenileme sağlar, parlaklık ve canlılık kazandırır.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu