Mekan

Türkiye’de Lahmacunu En İyi Yapan 10 Mekan!

Eşsiz lezzetlerden biri olan ve bir çok kişi tarafından lezzeti hiç bir şeye değişilmeyen lahmacun doğru yerde yenilmelidir. Türkiye’de bir çok şehirde köşe başı lahmacun yapan yerle karşılaşmanız mümkün. Fakat hepsinin lezzeti aynı olmayacaktır. Bazı mekanlar vardır ki her gün oraya gidip lahmacun yemek isteyebilirsiniz. İşte biz size Türkiye’de lahmacun yiyeceğiniz ve durmadan yemek isteyeceğiniz en iyi 10 lahmacun mekanı öneriyoruz. Lezzet garantili bu listeye hemen göz atın.

1-Dayı Kürek Lahmacun
Türkiye’de birden fazla şehirde şubesi olan Dayı Kürek Lahmacun, aynı lezzeti yakalayabilen kusursuz lahmacunlar sunuyor. Ankara, Bursa, Ümraniye gibi illerde lahmacun yemeyi planlıyorsanız Dayı Kürek Lahmacundan sipariş edebilir veya restorana gidebilirsiniz.

2-Korköz
İzmir’in Bornova ilçesinde Küçükpark’ta yer alan Korköz yıllar önce Köz ismiyle hizmet sunmaktaydı. Eğer İzmir’de ve Bornova’daysanız gerçek lahmacun yemek istiyorsanız Korköz’ün lahmacunlarını denemelisiniz. Acılı, kaşarlı acılı ve sade hiç farketmez. Tüm lahmacunlar kusursuz lezzete sahiptir.

3-Antepli Ramazan Usta
Bir çok gurme tarafından önerilen Antepli Ramazan Usta’da buuOn ekibi tarafından ziyaret edilen ve lahmacun lezzeti tescillenen mekanlardan biridir. İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan Antepli Ramazan Usta, kusursuz lahmacunlarıyla İzmir’de nam salmıştır.

4-27 Gaziantep Mutfağı
İzmir’de farklı şubeleri bulunan 27 Gaziantep Mutfağı’da lahmacun konusunda fazlasıyla tatmin edici bir lezzet sunmaktadır. Gaziantep’li ustalar bu işin hakiki ustaları desek yanlış olmaz sanırım.

5-Düveroğlu Kebap Salonu
Listede olmazsa olmazlardan biri de Düveroğlu Kebap Salonu. Lahmacun için favori mekan arıyorsanız ve Ankara’daysanız hemen favorilerinize ekleyin. Eşsiz lezzete sahip lahmacun keyfini doyasıya çıkarmanız için fazlasıyla başarılı.

6-Öz Kilis Kebap Salonu
İstanbul’da bulunan Öz Kilis Kebap Salonu İstanbul’da yaşayan ve gerçek lahmacun lezzetini tatmak isteyenler için en başarılı mekanlardan biri. Yolunuz düşerse mutlaka denemenizi önereceğimiz listede yer alması gereken mekanlardan biri.

7-Kadir Usta
Listede yer verdiğimiz Gaziantepli ustalar sadece şehir dışında mı dersiniz? Hayır. Gaziantep’te bulunan Kadir Usta’yı ziyaret edin ve kendinize lahmacun sipariş edin. Tatmin edici lezzetiyle tekrar Kadir Usta’ya gitmek isteyeceksinizdir.

8-Üçler Kebap ve Lahmacun
Eklemediğimiz zaman darılacağını düşündüğümüz lezzeti meşhur yerlerden biri de Üçler Kebap ve Lahmacun restoranı. Gaziantep Şehitkamil’de yer alan Üçler Kebap ve Lahmacun restoranı listemizdeki ilk 10 arasında.

9-Enra Lahmacun
İzmir’de bir başka lahmacun mekanı. Enra, Bayraklı’da ve lahmacun için her gün çok sayıda ziyaret alıyor. Listedeki diğer restoranlar gibi Enra’da lezzetli en iyi lahmacunları yapmaktadır.

10-Urfalı Hacıoğlu
Yolu Bursa’ya düşenler veya Bursa’da yaşayanlar için Urfalı Hacıoğlu, size Bursa’da yiyeceğiniz en iyi lahmacunu sunabilir. Eğer aradığınız sadece lahmacunsa mutlaka deneyebileceğiniz bir mekandır.

Liste yıllardır lahmacuna hayranlık besleyen lahmacun gurmeleri Pelin M., Melike G. A. ve İbrahim T. tarafından oluşturulmuştur.

Listede yer almak istiyorum!
Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu