Mekan

Long Short Yapacak Kripto Paralar 2023 2024

Kripto paralarda Vadeli işlem yapan kullanıcıların Long Yapacak coinler araştırması ve aynı zamanda para kazandıran short yapacak coinler araştırması ile kazanç elde etmek için bazı girişimlere ve bilgilere ihtiyaç duyuyor. Bir coinin yükselişe geçmesi long anlamına geldiğinden bu pozisyona giren yatırımcılar yükseldiğinde kazanırken , short pozisyonuna giren yatırımcılar ise coin değer kaybettiğinde kazanmaya devam eder. Aksi bir durum ile işlem yapanlar ise zarar ederek yatırımlarına devam eder. Binance futures ile yapacağınız long short işlemleri hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte sadece bilgi amaçlıdır.

Long Yapacak Kripto Paralar

Long pozisyonunda kazanç getirecek bazı kripto paraların porje bakımından yükselişe geçmesi muhtemel coinleri listeledik. Sizlerde long yapacak kripto paraları proje bazlı inceleyerek ne zaman yükselişe geçeceğini tahmin ederek buna göre pozisyon olabilirsiniz.

DogeSHIBALUNAXRPEOS
TRXLINKXMLADADASH
ZILKNCALGOMINAZEC
KAVASXPZRXOMGENJ
MANACHRATABAKEFTM
Long yapabilecek coinler listesi

Short Yapacak Kripto Paralar Listesi

Short yapacak coinleri bulmak ise long pozisyonlarına göre daha kolaydır. Bu pozisyonları bulmak için olumsuz haberlerin çıkması veya kar satışlarını takip etmek short yakalamak için en iyi andır. Short pozisyonları için balinaların yükseltmesini beklemek ve takip etmek gerekiyor. Bir çok balina bu pozisyonları önce longa götürür ve ardından satış yaparak short pozisyonlarını yakalamaya çalışır. Bu arada kalan küçük yatırımcılarda paralarını kayıp edebilir.

ACAACHADAADXAGLD
AVAAXSBADGERATOMBNX
CTKCVCDEXEDENTBTS
FTMGALEOSEPXCELO
JOEGFTGLMGASCAKE
JSTMASKMAVCOTICOS
Short pozisyonları için araştırma yapılabilir.

Burada Yer alan bilgiler Yatırım Tavsiyesi Değildir.

buuon.com

Long short coinler nasıl bulunur?

Long veya short yapacak coinleri bulmak için bir taktik olmadığından sadece araştırma yaparak ve projelerin işlemlerini takip ederek bir yol izleyebilirsiniz. Grafik yada farklı formasyonlar gibi araştırma yapan kişilerin bu durumda bir etkisi olmadığı bilinmelidir. Zira grafik okumak veya farklı bir ivme yakalamak mümkün olmadığı gibi tamamen piyasaya yönelik hareket çizen bu tür pozisyonlar için araştırma her zaman için ilk sırada olmalı.

Vadeli işlemler Kaç X olmalı?

Vadeli işlemlerde yapacağınız pozisyonlar girişlerinde kaç x seçerek daha çok kazanç yakalayabilirsiniz bunu yatırdığınız miktarlara göre değerlendirebilirsiniz. Bu tür işlemlerde paranızı korumak ve uzun vadeli bir işleme girecekseniz en fazla 10X – 20x aralığında bir pozisyon açmanız tavsiye edilir. Zira yüksek açılan X’ler tamamen kumar amaçlı olduğundan liq pozisyonunuzda ona göre daha kısa olacaktır. Olacak bir iğne tüm paranızı kaybetmeye neden olacaktır.

Vadeli işlemler için Taktikler

Vadeli işlemlerde yapacağınız yatırımlar ve kaldıraçlı pozisyonlar için bazı taktikler bulunuyor. Bunlar şu şekilde;

  • Yükselmiş bir kripto paraya long veya short pozisyonu açmak mantıklı değildir. Hızlı işlem yaptığından hangi yöne gideceği tamamen spekülasyonlar sonucu ortaya çıkmıştır.
  • Long pozisyonları için stabil giden bir kripto paraya düşük değerlerde X açılabilir.
  • Short pozisyonları için ise projeyi takip etmek ve neden değer kaybettiği bilinmeli ve buna göre işlem açılmalıdır.
  • Hızlı işlem yapan , tahtası hızlı ilerleyen bir kripto paraya giriş yaparken dikkat edilmeli ve buna göre pozisyon alınmalıdır. Mümkün ise uzak durulması gereken vadeli pozisyonlardan olmalıdır.

Bugün yükselmesi beklenen kripto paralar inceleyin.

2x yapacak coinlere yatırım yapmadan önce yazımıza göz atın.

Binance yeni girecek coinler ile yatırımlarınızı daha kontrollü yapın.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 2 Oyunuz: 3]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu