Tv

Marvel’ın En Zalim 10 Karakteri!

Sinema tarihin en ilgi uyandıran serilerinin sahibi olan Marvel, birbirinden fantastik öykü ve karakterlere sahip. İzlemesi fazlasıyla keyif veren Marvel filmlerinin bazı karakterleri ise oldukça zalim. Bazıları zalim sever dedik ve en zalim 10 Marvel karakterini sizler için hazırladık. Listeye baktıkça yeniden Marvel filmlerini açıp izlemek isteyebilirsiniz. Listedeki karakterleri bilmeyenler ise bu zalim karakterlerin nasıl katı yüreklere sahip olduğunu görmek için açıp izlemek isteyeceklerdir.

1- Thanos
Listemizin girişini Thanos ile yapıyoruz. Kötülüğün simgesi ve ölümün en yakın arkadaşı olan Thanos, tam bir zalimdir. Onun için kötülük sınır tanımıyor. Bazen bu kadar kötü olmayı nasıl başarabildiğini bile sorgulayabilirsiniz. Thanos’un aynı zamanda en güçlü karakterlerden de biridir.

———

2- Kingpin
Kendisinden Wilson Fisk olarak da bahsedebileceğimiz Kingpin, küçük suçlarla başlayarak bir anda über suçlu listeye girmeyi başarmış bir zalimdir. Onu kötü yapan yetiştiği yer ve bulunduğu ortamlar. Küçük yaşta karşılaştığı zorbalıklar daha kötü bir hale sokmuştur. Aklını ve fiziğini iyi şekilde kullanabilen Kingpin, listede olmayı fazlasıyla hakediyor.

———

3- Magneto
Güçlü ve kötü karakterlerden biri de Magneto. X Men karakterlerinin düşmanı olarak da bahsedeceğimiz Magneto, bir dönem gücünü kullanarak X Men karakterlerini maymun etmişti. Hayvani güçleri bulunan Magneto isminden anlayacağınız üzere metallere hükmedebiliyor. Marvel’ın has kötü karakterlerinden birisi olduğuna şüphemiz olmasa da için de iyi yanlarını ara ara gösteren bir karakterdir. Fakat bu onu listenin asla aşağısına çekmeye yetecek derecede değil.

———

4- Loki
Laufey’nin oğlu olan Loki, Asgard’da Thor’un kendisinden daha fazla sevildiğine ve güvenildiğine kanaat getirir. Bu düşünce onu önce ihanete ardından kötülüğe sevk eder. Hatta ona kötülük tanrısı ismi bile verildi. Thor’u ortadan kaldırma düşüncesi onu her geçen gün daha da kötü yaptı fakat bu düşüncesi onun cezalandırılmasına sebebiyet verdi.

———

5- Dr. Doom
Marvel’in yarım asırı devirmiş karakteri olan Dr. Doom en beğenilen kötü karakterlerden biri. Kesinlikle hiç bir acıma duygusu bulunmayan Dr. Doom, üstün zekaya ve yeteneklere sahip. İnsandan çok daha üstün gücü bulunan Dr. Doom, tek eliyle tonlarca ağırlığı kaldırabilir. Mistik anlamda da etkisi olan Doom, zaman yolculuğu konusunda da ustadır.

———

6- Ultron
Kötülerin ortak bir özelliği üstün zekaya sahip olmaları. Marvel’in Ultron karakteri de üstün zekaya sahip. Hatta ona bir deha diyebiliriz. Avcunun içerisinde bulunan ışın sayesinde karşısındakini felç edebilme kabiliyetine sahip olan Ultron, adamantium metalden yapılmış gövdesi, oluşan hasarlarda kendini yenileyebiliyor.

———

7- Apocalypse
Ona sabahın ilk ışığı da diyebilirsiniz. Marvel’daki ilk mutant olma özelliğini elinde bulunduran Apocalypse ölümsüzlüğe sahiptir. Mavrel evreninin başına ciddi işler açmayı başaracak kadar kötü olan Apocalypse, gelmiş geçmiş en kötü karakterler arasında her daim kendine yer bulmuştur.

———

8- Red Skull
Kendi kimliğini gizleyerek kötülük yapan Red Skull, düşmanlarına karşı özel planlar yaparak onları ortadan kaldırmayı planlar. Çok sayıda karakter için suikast planı yapmış olan Red Skull, sadece karakterleri değil aynı zamanda dünyanın güçlü ve söz sahibi ülkeleri için de kötülükler planlamaktadır. Bilimsel güçlerinin yanı sıra doğa üstü bilgileri, onu kötülükte etkili kılıyor.

———

9- Dark Phoenix
Telekinezi gücüne sahip olan Dark Phoenix, maddeleri değişime uğratabilme gücüne sahip. Bu güç kötülükle birlikte kullanıldığı zaman evrenin en büyük güçlerinden birini oluşturuyor. Aynı zamanda ölümcül yaraları da iyileştirebilmesi, onu ölümsüzlük konusunda da etkili bir karakter yapıyor.

———

10- Carnage
Ona Kandöken deniliyor. Carnage karakteri vücudundan parçalar atabilen ve bunu silah olarak kullanan bir karakterdir. Örümcek adamın düşmanlarından biri olan Carnage, Venom karakterinin yakın dostudur. Her daim katliam planı içerisinde olan Carnage, listemizin son kötü karakteridir.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu