Yaşam

Metaverse Nedir? Sorusuna Verilmiş En İyi 10 Cevap!

Metaverse nedir? ve Metaverse Coin nedir? Son günlerde hatta son aylarda sıkça ismini duyduğumuz Metaverse hakkında bilgi edinebileceğiniz harika bir yazı hazırladık. Gün geçtikçe daha fazla aşina olduğumuz Metaverse, bu yazımızdan sonra daha fazla ilginizi çekebilir. Sebebi ise, bir çok firma ve dev teknoloji şirketleri, geleceğe yönelik Metaverse yatırımları yapmakta. Dünya devi Facebook bile radikal bir karar alarak ismini Meta olarak değiştirdi. Peki nedir bu Metaverse?

Metaverse Nedir?

Metaverse, dijital gerçeklik alanı veya sanal paylaşım alanı olarak tanımlanmaktadır. İçerisinde kurgulanmış dünyalar yer alan evrene verilen bir isimdir. İnsanların sanal olarak etkileşimde bulunmasını sağlayan bir dünya olarak bahsedebileceğimiz Metaverse, şuan için emekleme dönemini yaşıyor diyebiliriz. Metaverse, içerisinde normal hayatımızda olduğu gibi evleri, arabaları, dükkanları, mağazaları barındırıyor. Ve orada siz de bir arsa, ev, mağaza ve benzeri varlıklara sahip olabilirsiniz. Geleceğin teknoloji alanı olarak görülen Metaverse, aynı zamanda yeni bir reklam platformu olarak da görülüyor. Metaverse kadar Metaverse Coin nedir? sorusu da yine merak edilen konulardan bir diğeri.

Metaverse Coin Nedir?

Metaverse projesine yatırım yapan şirketlerin Metaverse için geliştirdikleri kripto para birimleridir. Metaverse Coinler için örnek verecek olursak, Sand, Mana, Ceek, Waxp gibi coinleri sıralayabiliriz.

Şimdi ise, Metaverse nedir sorusuna verilen popüler yanıtları sıralama zamanı. Siz de Metaverse hakkında söylenenleri duymak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin. Zira gelecek Metaverse üzerine inşa edilebilir.

Metaverse Hakkında En İyi 10 Yorum!
Jim Cramer – Popüler Borsacı
“Gençler bundan bir parça isteyecek mi? emin olamıyorum. Ben onlardan biri değilim ama para yöneticilerinin bunu sevdiğini biliyorum ve belki de bu daha önemli.”

Bill Gates
“Önümüzdeki yıllarda metaverse etkileşimi için daha fazla insanın avatar kullanacağını söyledi. Bu avatarlar, başka insanlarla sanal ortamda buluşmak ve toplantı yapmak için kullanılacak. Gates, toplantıları sürekli mail ve görüntülü konuşma üzerinden yapanların, ifade etmek istediklerini bu şekilde gerçeğe en yakın haliyle karşı taraf aktarabileceğini de söyledi.”

Elon Musk
“1990’ların ilk günlerinde birçok kişinin interneti reddetmesi gibi Metavers’i reddediyor olarak görülebileceğini kabul etti. Durumun böyle olması tehlikesi var. Ancak şu anda zorlayıcı bir Metaverse durumu göremiyorum dedi. Anlamıyorum. Belki anlarım, ama henüz anlamadım.”

Eric Schmidt
“Metaverse kapsamından bahseden tüm insanlar şu anki dünyadan daha tatmin edici dünyalardan bahsediyor: daha zengin, daha yakışıklı, daha güzel, daha güçlü, daha hızlı. İnsanlar metaverse’de gözlükleriyle daha fazla zaman geçirmeyi seçecekler. Ancak kuralları kim koyacak? Dünya fiziksel olmaktan çok dijital hale gelecek. Ve bu, insan toplumu için iyi bir şey değil”.

Chris Cox
Metaverse fikri sayesinde internetin yataylığının azalacağını ve teknolojinin genellikle, sonradan olacağı şeyin daha düşük çözünürlüklü versiyonları olarak başladığını söyledi. Cox ayrıca, şirketin sanal gerçeklik denemelerinden aldıkları geri dönütlere göre Metaverse evreninin son derece eğlenceli olabildiğini ifade etti.

Rui Chen
Bilibili CEO’su, “Bence birisi Metaverse kavramını duyar ve bu işe girmeye karar verirse, muhtemelen biraz geç olur,” dedi. “Metaverse’den bahsettiğimizde bunun tek bir şirketin yapabileceği bir şey olmadığını düşünüyoruz. Başka bir dünya yaratmak için çok büyük içerik üretim kapasitesine sahip olmanız gerekiyor.”

Dolby
“CEO Kevin Yeman, Dolby teknolojileriyle entegre etmeyi umduğunu belirterek, “Metaverse’in birçok biçim alabileceğini düşünüyorum, ancak sonuçta bu görsel-işitsel bir deneyim” dedi. “Bence bazı geliştiricilerimiz kendilerini sanal ortamlar ve belki de uzantı olarak meta veri deposu olarak tanımlıyorlar.”

Sharmistha Dubey
Match Group CEO’su Dubey, “Bu, insanların bir buluşma veya sosyal keşif platformunda nasıl tanıştıklarını ve birbirlerini tanıdıklarını değiştiren ve insanların gerçek dünyada nasıl etkileşime girdiğine çok benzeyen bir şekilde hayat bulan Metaverse deneyimlerdir.”

CEO John Riccitiello
Unity CEO’su John Riccitiello, “Bu, dünyanın daha fazla yaratıcıyla daha iyi bir yer olduğu fikri etrafında Metaverse’i çıkarmamıza ve inşa etmemize gerçekten yardımcı olacak” dedi. “Bu, platformumuzun altına gerçekten, en azından sanatçı bakış açısıyla, gerçekten sihir olan bir şey koyuyor ve onlar evrenimizde sahip olduğumuz en büyük dokunulabilir izleyici kitlesi.”

Warner
CEO Stephen Cooper, “Küresel erişime, bu yeni dünyalarda anlamlı miktarda zaman harcayan insan sayısına bakmaya başladığınızda, bunun bir fırsatlar evreni sağladığını düşünüyorum” dedi.

İlginizi çekebilir:
Hemen Oku: 2022’de Yükselmesi Beklenen 10 Kripto Para Birimi!

Bu yazımızda Metaverse nedir? sorusuna yanıt aradık. Peki siz Metaverse hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum alanına Metaverse hakkında düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu