GeziMuğla

Muğla Kamp Alanları ! 2023 Yazı Huzur Tatili Listeniz

Muğla kamp alanları konusunda bizlere birçok fırsat sunmaktadır. Muğla bölgesinde hem ücretli hem de ücretsiz olarak kamp yapılacak birçok farklı alan bulunmaktadır. Sahil kenarında ya da dağ eteklerinde kamp yapmak isteyenler için farklı imkanlar sunulmuştur.

Bazı imkanların içerisinde ultra lüks seçenekler yer alır. Bazı imkanlar ise sadece doğayla baş başa kalınmasını sağlar. Bu listemizde sizler için Muğla’da yer alan en iyi kamp alanlarını sıralıyoruz. Keyifli tatiller dileriz…

1- Akyaka Orman Kampı

Fethiye’nin ünlü kamp alanları arasında bulunan bu alanda birbirinden farklı kişilerle karşılaşmak mümkündür. Hem imkanları gelişmiş olan hem de doğa içerisinde eşsiz manzaralar eşliğinde konaklama yapmak isteyenler için uygun bir seçenektir. Sadece yerli halkı değil aynı zamanda yerli turistlere ve yabancı turistlere de ev sahipliği yapar. Yıl içerisinde onlarca kişinin geldiği ve kamp yaptığı özel alanlardan biridir.

Akyaka Orman Kampına eşlik eden Azmak Nehri de daha rahat ve serin bir kamp alanı olmasını sağlamıştır. Özellikle yaz aylarında serinlemek için birçok kişi Azmak Nehri’nde yüzmeyi tercih eder. Bu bölgeye ulaşmak isteyenler Muğla’dan Akyaka’ya ulaşmalıdır. Çadırı olmayan kişiler bölgede sunulan çadır imkanlarından da yararlanabilir ve güzel bir tatil geçirebilir…

  • 2023 yılı Akyaka Orman Kampı Fiyatları ve Çadır Ücretleri Ne Kadar?

Taş Ev Fiyatları: 1500 – 1700 TL 

Küçük Çadır Yeri: 250 – 300 TL

Küçük Çadır Kişi Başı: 60 TL

Akyaka Orman Kampı bölgesi


2- Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı

Zorlu bir yolculuğun ardından ulaşılan Yeşilvadi doğa apart ve kamp alanı günümüzde özellikle tatil için tercih edilir. Özel imkanlar sunması nedeniyle ücretli şekilde gezilmesi mümkündür. Otopark giriş ücreti çıldır ve birbirinden farklı hizmetler için ücret alınmaktadır.

Dolayısıyla ücretsiz gezi isteyen ya da ücretsiz kamp yapmak isteyen kişiler bu bölgeyi tercih etmez. Ancak imkanların gelişmiş olması ve doğası nedeni ile ücretli kullanım yapan kişilerin sayısı da son derece yüksektir. Yeşilvadi Doğa park ve Kamp Alanı, Fethiye’nin Yanıklar bölgesinde yer alır. Dağ yolculuğu yapılarak bu alana ulaşmak mümkün.

  • 2023 yılı Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı Fiyatları Ne Kadar?

Otopark : 25 TL

Giriş Ücreti: 50 TL

Çadır Kişi Başı: 150 TL


3- Katrancı Orman Parkı

Muğla kamp alanları konusunda kampçıların vazgeçilmez destinasyonlarının başında gelir… Katrancı’da Muğla’da yer alan kamp alanlarının vazgeçilmezlerindendir. Yanıklar bölgesinde bulunan orman parkında kamp yapmak isteyen kişilerin ücret ödemesi gerekir. İndirimli şekilde ücret ödenmesi de mümkündür. Genellikle yaşa, araca kalma süresine ve konaklama türüne bağlı olarak ücret alınmaktadır. Burada yer alan imkanlardan yararlanmak için de yine kişilerin belirli ücretler ödemesi gerekir. Sadece doğa içerisinde kalmak değil aynı zamanda belirli imkanlara ulaşmak isteyenler tarafından tercih edilir.

Katrancı orman parkı genellikle karavan kampı içinde kullanılan özel alanlardan biridir. Karavan ile seyahat eden kişiler karavan alanı için ücret ödemek zorundadır. Bunun yanı sıra çadır olmayan kişilere çadır kiralama hizmeti de verilmektedir. Mahalleye ulaşıldığı andan itibaren kısa süre içerisinde orman parkına gidilebilir. Koruma altında olduğu için çoğunlukla ateş yakılmasına izin verilmez. Muğla kış kamp yerleri arasında da yer alır.

  • 2023 yılı Katrancı Koyu Fiyatları Ne Kadar? 

Çadır Yeri: 195 TL

Karavan: 245 TL

Fiyatlar güncellenebilir. Lütfen Katrancı’nın sitesinden kontrol ediniz.

Katrancı kamp alanı listemizdedir...


4- Kabak Vadisi

Sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda dünyada da ünlü olan yerlerden biridir. Kabak vadisi Fethiye’nin önemli alanlarından birini oluşturur. Farklı koylara ev sahipliği yapması bunun yanı sıra bungalov evlerde konaklama seçenekleri sunulması nedeniyle de birçok kişi tarafından kullanılan bir alandır. Burada yapılan konaklamalarda ücret alındığı gibi ücret alınmayan yerlerde vardır.

Birçok genç tarafından yaz aylarında sık sık tercih edilir. Bu bölgede yer alan kamp alanları ve işletmelerde çalışmak aynı zamanda tatil yapmak için de birçok kişi bölgeyi ziyaret eder. Her sene hem Türklere hem de yabancı turistlere ev sahipliği yapan ve birbirinden farklı kültürlerin bir arada yaşamasına izin veren alanlardan biridir. Kabak Vadisi kamp alanı dünya çapında ünlüdür.

Kabak Koyu ülkemizin en değerli destinasyonlarından biridir...


5- Azmakbaşı Kamping

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yer alan bu kamping hem yemek hem de duş gibi imkanlar sunmaktadır… Rahatından ödün vermeden kamp yapmak isteyenler tarafından tercih edilen bir yerdir. Bu kampa gidildiği takdirde ücret ödenmesi gerekir. Çadır kiralamak isteyenler için de farklı çadır seçenekleri bulunur ve genellikle karavan sahiplerinin tercih ettiği bir alandır. Azmakbaşı Kamping’e ulaşmak için Sarnıç bölgesine ulaşmanız gerekiyor tabii. Muğla karavan kamp alanları arasında popülerdir ve her sene büyük bir yoğunluk ile karşılaşmaktadır. Bunun en büyük etkisinden biri de, üzerinde bulunduğu alanın tam 26 kilometre olması diyebiliriz…

 


6- Çubucak Orman Kampı

Marmaris’in en gözde yerlerinden biri olan Çubucak Orman Kampı sizlere birçok imkan sunmaktadır. Buraya ulaşmak isteyenlerin Datça Yoluna çıkması ve ardından Jandarma Karakolu yoluna girmesi gerekmektedir. Muğla’dan seyahat eden kişiler için özel yönlendirmeler de yol üzerinde bulunur. Marmaris kamp alanlarını merak eden kişiler bu bölgeyi ziyaret ederek ücretli ve ücretsiz kamp tercihi yapabilir.


7- Doğa Kamp Yanıklar

Muğla’nın en meşhur kamp alanlarından biridir. Yanıklar bölgesinde birbirinden farklı kamp ve kamping alanları vardır. Yeni nesil kamp alanlarına da ev sahipliği yapan Doğa Kamp Yanıklar, ziyaretçilerine farklı seçenekler sunar. Kendi çadırı olmayanlar için çadır kiralama, elektrik, su, duş, tuvalet ve birçok özellik ile hizmet verilir. Muğla’daki en iyi kamp alanları arasında Yanıklar bölgesinde çoğu kamping bulunur.


8- Ölüdeniz Kamp Alanı

Ölüdeniz Kamp Alanı, Muğla’nın en popüler yeridir. Dünya çapında ünlü olması, korunması ve Kültür Bakanlığı tarafından önemsenmesi gibi sebeplerden dolayı her sene bir önceki senenin ziyaretçi sayısını aşmaktadır. Kafe, market, konaklama, gezi gibi imkanların yanı sıra tekne turu aktiviteleri için de sık sık ziyaret edilmektedir. Muğla’daki en iyi kamp alanları neresi diye merak ederseniz, biz hiç şüphesiz Ölüdeniz’den bahsederiz. Ölüdeniz, sadece Fethiye ve Muğla için değil turizm açısı nedeni ile Türkiye ekonomisi için de önem taşır. Ücretsiz konaklama imkanlarının yanı sıra ücretli kampinglerin sayısı da fazladır.

Sezon açılışından kapanışına kadar büyük bir yoğunluğun söz konusu olduğu bölgede market, yeme – içme mekanları, deniz taşıtları, seyahat ve güvenlik imkanları da yer almaktadır. Muğla karavan kamp alanları fiyatlarına göre uygun seçenekler sunması nedeni ile karavancılar tarafında da kullanılabilir…


9- Kargı Koyu Kamp Alanı

Datça’da nerede kamp yapılır diye düşünüyorsanız, durun! Kargı Koyu kamp alanına geldik şimdi… Ücretsiz şekilde kamp yapmak ve aynı zamanda farklı imkanlara ulaşmak istiyorsanız Kargı Koyu’nu tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Datça şehir merkezine çok yakın olması sebebiyle de özellikle alışveriş, yeme, içme gibi ihtiyaçlar kısa süre içerisinde giderebilirsiniz…

Yine de burada kamp yapmak isteyenlere kendi araçlarıyla gitmesi tavsiye ederiz. Kendi aracı ile giden kişiler hem ulaşım hem de güvenlik açısından daha rahat hareket edebilirsiniz. Her ne kadar merkeze mesafesi kısa sürse de ani durumlarda ihtiyaçları gidermek için toplu taşıma araçlarına ulaşmak zor olacaktır. Muğla kamp alanları denince Kargı Koyu mutlaka denenmelidir.


10- Aksazlar Koyu Kamp Alanı

Koyda kamp yapmak ve şehirden uzaklaşmak isteyenler genellikle bahar aylarında burayı tercih eder. Fethiye ilçe merkezine 4 km’lik mesafede yer alan bu bölge ücretsiz kullanıma açıktır. İster halk plajında ister koy da ücretsiz konaklama yapılabilirsiniz. Sadece çadır kampı için değil Muğla karavan kampı için de tercih edilen bir bölgedir.

 

Ekstra: Dilerseniz ülkemizin en iyi kamp alanları listemize de göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Muğla kamp alanları ücretsiz mi?

Muğla ilinde ücretli ve ücretsiz hizmet veren kamp alanları mevcuttur.

Kamp yerleri ve fiyatları nedir?

Muğla’da kamp yerleri birden fazladır ve ücretli/ücretsiz seçenekler sunmaktadır. Listemizden kontrol edebilirsiniz.


Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu