Eğitim

Problemler Kitabı Öneri Listesi ! En iyi 10 Tavsiye

Problemler kitabı öneri listemiz, özellikle üniversiteye hazırlanan genç arkadaşlarımız için hazırlanmıştır. Sınav maratonuna hazırlanırken genellikle kolaydan başlayarak zor sorulara doğru geçilmesi de bazı öğrenciler tarafından uygulanmaktadır. Daha çok matematiği temelden alıp gelişerek ilerleyenler için uygulanan bu yöntem, kolay problemler kitabı öneri ve zor problemler kitabı öneri olmak üzere kademeli şekilde ilerlemektedir. Bu listemizde sizler için matematik problemler konusunu geliştirebileceğiniz tavsiyeler verilecektir. Başarılar dileriz.

1- Kolay Problemler Kitabı Öneri

Listelememizin bu bölümünde, konuya temelden başlamak isteyenler için kolay kitap önerileri yapılacaktır.

A- Karekök Yayınlar – Matematik 0

Karekök yayınlarının şanını duymayan yoktur. Profesyonel öğretmen kadrosu ile sektörde yıllardır öğrenci hazırlayan Karekök, Matematik 0 kitabıyla kolay problemler kitabı öneri listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Kitap oldukça iyi temele oturtulmuş ve buna göre dizayn edilmiştir. Matematiği temelden almak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bilgiler içermektedir.

Kolay problemler kitabı öneri listemizin ilk sırasında Karekök yer alıyor.

B- Antrenmanlarla Matematik

Antrenmanlarla matematik kitabı da yıllardır üniversiteye hazırlanan öğrenciler için temel başucu kaynaklarından biri olmuştur. Yalnızca üniversiteye hazırlanan değil, liseye yeni başlayan ve hatta ilk okul öğrencilerine dahi hitap etmektedir. 

Kitabın en iyi özelliklerinden biri de bütün konuları tahliliyle sunmasıdır. Öğrencilere düşündürücü sorular sunmakla beraber matematiğin sevilmesinde de büyük rol oynamaktadır. Temeli olmayanlar için bu kitabı önerebiliriz.

Problemler kitabı öneri listemizde kolay olan bir diğer seçenekte Antrenmanlarla Matematiktir.

C- Birey Yayınları Matematik A

İçerisinde oldukça öğretici pratik matematik bilgileri yer alan Birey yayınlarının bu kitabı, öğrenciler için vazgeçilmez kaynakların başında gelmektedir. Kolay olmasının yanı sıra öğrenciler için matematik zor algısını da yenebilecek bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz.

Konulara göre tek tek ayrılan ve baştan sona temel sağlayan kitaplardan biri olan bu yayın, liseden üniversite hazırlığa kadar her grubun rahatlıkla tercih edebileceği seçeneklerden biridir.

Kolay problemler kitabı öneri listesi


2- Zor Problemler Kitabı Öneri 

A- Endemik Yayınları

Endemik yayınlarının TYT ve AYT grubu için hazırlanan bu serisi, orta ve ileri seviye öğrenciler için ideal bir seçenektir. Özellikle sınav türünün değiştiği yeni sisteme uygun hazırlanan Endemik yayınları, kaliteli öğretmen kadrosuyla iddialıdır. Zor problemler kitabı öneri listemizin ilk sırasında yer alan bu kitap, öğrencilere çalışmalarında fayda sağlayacaktır.

Zor problemler kitabı öneri listemizde Endemik yayınları yer almaktadır.

B- Bilfen Yayınları

Bilfen Yayınları ileri seviye çalışmalar yapan öğrenciler için hazırlanan kitaplardan bir diğeridir. Özellikle bu yayın da sektörde adını başarılarıyla duyurmuş ve sınavda derece yapmak isteyenlere yönelik hazırlanmıştır. 

Kitabın en önemli özelliklerinden biri de zaman zaman müfredatta yer alan içeriklerden uzaklaşarak öğrenciyi, bilinçli bir şekilde zorlamasıdır. Bu zorluğa alıştırma sayesinde öğrencilerde özellikle sınav soruları bakımından büyük bir motivasyon oluşmaktadır.

C- Karekök TYT Problemler

Karekök yayınlarının her ne kadar kolay bir serisi bulunsa da zor serisi ile ünlü olan bir kitaptır. TYT problemler kitabı ile öğrencileri zaman zaman zorlayan bu kitap, listemizde yer alan diğer bir yayın grubudur.


3- KPSS Problemler Kitabı Öneri

A- Akıllı Adam Yayınevi

Yayınevinin bu kitabı, KPSS öğrencileri için hazırlanan bir kitaptır. ÖSYM soru tarzına uygun sorularla nokta atış yapmayı hedefleyen Akıllı Adam, sunduğu cazip fiyat avantajlarıyla da dikkat çekmektedir. Soruları genellikleri çözüm yoluyla aktaran ve kitapta çözüme çok fazla yer veren bu yayında, yeteri kadar soru olmadığını da ifade edelim. 

B- Yediiklim Yayıncılık

KPSS, Ales gruplarına hazırlıkta Yediiklimi duymayan yoktur herhalde… Yayın bu serisinde, özellikle matematikten sıkılanlar için hazırlık yapmış diyebiliriz. Keyifli sloganıyla dikkat çeken bu kitap, soruları özenle hazırlanmış ve öğrenciyi sıkmadan çözüme ulaştırmaktadır.

 

İPUCU

Atanmanızı sağlayacak 10 KPSS yayını tavsiyemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu