Teknoloji

Ripple XRP Davasında Karar Sonuç Son Durum 2023

SEc tarafından Ripple xrp tarafına açılan 3 yıl önceki davada büyük bir gelişme olarak Mahkeme Ripple lehine bir karar çıkartarak hakladı. Ripple davasında karar mahkeme tarafından sonuçlandırmış olsa da tam olarak XRP davasında sonuç netleşmiş değil. 14 Temmuz 2023 tarihinde mahkemeden Ripple lehine çıkan karar ile ripple davasında son durum gelecek görüşmeler ile devam edeceği söyleniyor.

SEC tarafından usulsüz satış yapıldığına dair açılan dava da Menkul kıymet olarak değerlendirildiğinde bu durumun usulsüz olduğu kanaat getirilsi de mahkeme tarafından ripple XRP için bir menkul kıymet olmadığı ve yatırım sözleşmesi olmadığı yönünde bir karar çıkartarak diğer kripto paralarında bu sınıflandırma için emsal olabileceği yönünde söylemler ortaya çıkardı. Bu durumda bir çok kripto paranın etkilenebileceği gibi aslında merkeziyetsiz olan bu kripto paranın bu tür sınıflandırma da yer almayacağı ile son durum netleşmiş oldu.

14 Temmuz tarihinde açıklanan karar ile RİPPLE fiyatı %80 artış göstererek 37 milyar dolar değerlemeye sahip oldu.

SEC Karara İtiraz Edecek

Sec aleyhine verilen karar sonrasında yaptığı açıklama ile bu davanın sonucuna itiraz edeceği söyleniyor. Yapılan araştırmalar ile Ripple kendi kripto paralarını usulsüz bir şekilde satmış olması yada bu tür bir davranışın bir çok kripto paranın önünü açabileceği yönünde söylemler sonucunda SEC tarafından karara itiraz edilebileceğinin sinyallerini vermiş oldu.

Ripple Davası 14 Temmuz itibariyle Ripple lehine sonuçlandı !

buuon.com

XRP Ripple Davayı Kazandı mı?

Kısmi olarak kazandığı söylensede Sec tarafından bu görülen davaya itiraz edileceği ve temyize gidileceği kulisler arasında dolaşıyor. Zira sec bu davayı kaybetmesi halinde yatırım alanında çok fazla bir söz sahibi olacağı söylenemez.

XRP Son Davası Ne Zaman Olacak?

Dava 14 temmuz tarihi itibariyle sonuca bağlandığı fakat sec tarafından bu görülen davaya itiraz edileceği gündemde. Zira itiraz sonucunda davanın 1 yıl daha devam edeceği yönünde söylentiler yer alıyor.

Ripple Davayı Kazanırsa XRP Ne Olur?

Ripple tarafında davanın kısmen sonuçlanması ile %80 oranında bir değer kazanan XRP için tam anlamı ile bitmiş değil. Bir çok yatırımcı bu davaya güvenerek yaptığı yatırımların bir kısmını almış durumda olduğunu söylenebilir. Nitekim boğa sezonunda ulaştığı değere henüz ulaşmış değil. En alt kısımından alınan fiyatlar ile şu an geldiğimiz nokta arasında çok büyük bir fiyat farkı var. 37 milyon dolar değer kazanan xrp bu davanın kesin sonuçlanması ile 4 – 5 $ gibi seviyelere ulaşması tahmin ediliyor.

XRP Alınır mı?

Ripple başındaki dava ile bir süredir uğraşması nedeniyle istenilen seviyelere gelmediği görülüyor. Bir çok yatırımcının beklediği ripple davasında karar ve sonuçlanma politikası ile alım fırsatlarını değerlendirdi. Bu alımlar yatırım amaçlı olmakla birlikte uzun vadeli düşünülebilecek bir kripto para birimi olma yolunda ilerliyor. Zira en çok hacim değerine sahip ilk 10 kripto para listesinde yer aldığından yatırım yapmanın mantıksız olduğu söylenemez.

en iyi airfryer tarifleri yemeklerinize lezzet katacak.

Tokat kebabı nerede yenir? biliyor musununuz ?

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu