Sağlık

Soğuk Algınlığına İyi Gelen En iyi 10 Grip ilacı (Doktor Tavsiyesi)

Soğuk algınlığı üst solunum yollarında yaşanan enfeksiyon olarak bilinir. Soğuk algınlığı ilaçları ve en iyi grip ilacı ile etkisini azaltarak kurtulmanız mümkün olmaktadır. Aynı zamanda reçetesiz alınan grip ilaçları olarak ta listede yer alan ilaçlar eczaneden ücret karşılığında almanız mümkün. Ülkemizde çok fazla rastlanılan bu durum karşısında insanların ne şekilde çözüm bulacağına dair doktorların yazdığı en iyi ilaçlar ile atlatmak mümkün olmaktadır. 

Kullanılan ilaçların etkisinin yanı sıra insanların bünyesi de kolay atlatmanız için etkili olmaktadır. Grip ilaçları ile daha hafif  seyir edecek olan hastalıktan günlük olarak konforunuzu çok fazla etkileyemeyecektir. Grip bulaşıcı bir hastalık olduğu için bu hastalığı kolay bir şekilde yaymanız da mümkün olmaktadır. Kendinizi izole ederek en iyi ilaçları kullanmanız kısa sürede atlatmanız için bu hastalığı yeterli olacaktır. 

En iyi 10 Grip İlacı Doktor Tavsiyeli

1- A-ferin Forte

Soğuk algınlığına en iyi gelen a-ferin forte doktorların en sık tavsiye ettiği grip ilaçları arasında geliyor. Boğazda ağrı, nezle belirtileri , aksırık , öksürük gibi belirtiler karşısında en etkili kullanılacak ilaçlar arasında geliyor. 

2- iburamin Cold 

İburamin cold ülkemizde en çok kullanılan grip ilaçları arasında gelir. Keskin etkileri ve yetişkinlerin hastalıklarını hafifletmesine yardımcı en iyi ilaç olarak piyasa da doktorlar tarafından yazılır. Reçeteli olarak satın alabileceğiniz bu ilaç için doktorlarınızın tavsiyelerine de dikkat etmeniz gerekiyor. Her ilaçta olduğu gibi yan etkileri ve zararları da kullanma talimatlarında yer almaktadır. 

3- Dropolev 30 mg+2 mg/5 ml Şurup

Şurup formunda tavsiye edilen ilaç hızlı kana karışması ve etkisini hızlı bir şekilde gösteren şurup olarak alınmaktadır. Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere kullanılması tavsiye ediliyor. Emzirme veya karaciğer gibi nedenler ile kullanılması tavsiye edilmez. 

4- Rinalex 500 mg/25 mg/200 mg

C vitamini etkili ilaç günlük 2 kez kullanım öneriliyor. Soğuk algınlığında hızlı etken maddeleri ile vücutta ki direnci hızlı bir şekilde yerine getirerek toparlanmanızı sağlayacak. Doktorlar tarafından yazılan bu ilaç ile soğuk algınlığından kısa sürede kurtulmanız için en etkili ilaç olarak biliniyor.

5- Parol 500mg tablet

Türkiye’de hemen hemen tüm evlerde bulunan parol soğuk algınlığı , eklem ağrıları, baş ağrıları gibi şikayetlerde kullanılan etkili bir ilaç. Özellikle koronavirüs salgınında ilk olarak tavsiye edilen ilaç olarak kullanılan parol etkisi hızlı ve en iyi sonucu veren ağrı kesici olma özelliği taşıyor. Yaygın bir şekilde bilinçsiz olarak da kullanılan bu ilacın yan etkileri olması durumunda en yakın sağlık kuruluşlarına başvurmanız gerekir.

6- Arvales

Ağrı kesici olmasının yanı sıra soğuk algınlığında hissedilen baş ağrısı , boğaz ağrısı  ve eklem ağrılarına en iyi etki eden ilaç olarak bilinir. Halk dilinde ağrı kesici denildiğinde ilk akıllara gelen arvales özellikle diş ağrılarında da kullanıldığı biliniyor. Kullanım talimatları ve doktor tavsiyesi olmadan bu tür ilaçları kullanmanız yan etkilere sebebiyet verebileceğini unutmayın.

7- N-Cort %0,055 Nazal Sprey

Soğuk algınlığında vücut tarafından belirtiler ilk olarak solunum yollarından başlar. Buda burun tıkanıklığı gibi durumlara sebep olur. Burun tıkanıklığı kişiyi rahatsız edici boyutlara ulaştığında ilk olarak olarak tıkanıklığı gidermek için sprey formunda ilaçlar kullanılarak bu durumu en aza indirmek mümkün olabilir. N-cort burun spreyi ile soğuk algınlığının sebep olduğu burun tıkanıklığını en iyi şekilde giderebilmeniz mümkün olmaktadır. 

 

 

 

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu