GeziKonaklamaYaşam

Türkiye’deki En İyi 10 Kamp Alanı!

Eğer kamp yapmayı seviyorsanız ve kamp yapılacak kamp alanları arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü buuON ekibi sizlere Türkiye’deki kamp alanları listesini en iyi sunabilmek için muazzam bir araştırma yaptılar. Bu liste hazırlanırken bir çok kamp tutkunu bilgin kişinin görüşleri alınarak hazırlanmış olup, çeşitli kriterler değerlendirilerek listelenmiştir. Listede bir çok bölgeden kamp alanı listelenmiştir. Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgesi’ndeki kamp yerleri ön plana çıkmaktadır. Hazırsanız en iyi kamp yerleri listemize göz atmaya başlayabilirsiniz.

1- AKYAKA
Akyaka, kamp deneyimini en iyi yaşayabileceğiniz noktalardan biridir. Neden derseniz çok fazla sebep bulunmaktadır. Dilerseniz ücretli kamp alanında kamp yapabilir, isterseniz Akyaka merkezinden 5 kilometre sonrasında başlayan sessiz koylardan birine kamp için yerleşim sağlayabilirsiniz. Zira merkeze yakın olmanız da avantaj olacaktır. Dağların hemen yamacında deniz ile bütünleşen yerde kamp, eşsiz keyif ve huzur sunmakta.

2- OLYMPOS
Herkesin hayali bir gün Olympos’un muhteşem bungalov evlerinde konaklama yapmak. Zor olmasa da bu hayalini gerçekleştirenlerin sayısı çok fazla değil. Yıllardır Türkiye’nin en meşhur kamp alanlarından biri halinde olan Olympos, Antalya’nın popüler kamp noktalarından biri. Bungalov evlerde kalmak zorunda değilsiniz. Eğer çadır ve kamp malzemeleriniz yanınızdaysa kamp kurabileceğiniz noktalar bulunmaktadır.

3- BOZCAADA
Çanakkale’ye bağlı olan Bozcaada, Türkiye’nin üçüncü büyük adası konumunda. Kamp için uygunluk gösteren Bozcaada, aynı zamanda gezilip görülmesi gereken yerlerden de biridir. Gittiğinize asla pişman olmayacağınız, harika bir kamp deneyimi yaşayabileceğiniz dikkat çekici kamp noktalarından biridir.

4- ULUDAĞ ÇOBANKAYA
Eğer yüzmek için suyun olmaması sizin için problem değilse ve bu düşünceyle kamp planınız varsa Uludağ’ın Çobankaya Kamp Alanı sizin için oldukça ideal. Ayrıca yüksekte olması sebebiyle size her dakika eşsiz güzellikte bir manzara sunuyor. Manzara ve yükseklik sevenler için iyi bir nokta.

5- BOZDAĞ
Ege’nin kayak noktalarından biri olan Bozdağ, Ödemiş açısından oldukça önem arz eden bir nokta. Son yıllarda daha fazla popüler hale gelen Bozdağ, kamp severlerin de uğrak noktalarından biri olmuş durumda. Eğer kış aylarında kamp planlıyorsanız şartların daha zor olacağını unutmayın. Yaz aylarında ise dağın zirvesinde esen rüzgârı saçlarınızın arasında hissederek keyifleneceğiniz bir kamp olacaktır.

6- KARABÜK YENİCE ORMANLARI
Kamp yapacağınız noktaların kampa elverişli olup olmaması oldukça önemlidir. Yenice Ormanları’da fazlasıyla elverişli bir nokta olup, kamp yapmak isteyenler için ideal noktalardan bir diğeridir. Yaz aylarında bile serin olan Yenice Ormanları, her mevsim soğuğu sert şekilde hissetmenize sebep olur. Yenice Ormanları aynı zamanda yakın çevresinde de kamp yapılacak alanlara sahiptir.

7- YEDİGÖLLER
Bolu’nun popüler kamp yerleri arasında görülen, şehir dışından da çok sayıda kişiyi kamp noktasında ağırlayan Yedigöller, size sadece iyi bir kamp deneyimi yaşatmaz, aynı zamanda görsel bir şölen de sunar. Hala doğallığını korumasıyla dikkat çeken Yedigöller’de yaşam ile baş başasınız. Herhangi bir alışveriş yapacağınız nokta olmadığını belirtelim. Diğer bir çok noktaya göre en büyük avantajı, kullanılabilecek tuvaletlerin yer alması.

8- İNBÜKÜ
Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı olan İnbükü, Muğla’nın popüler yerlerinin gölgesinde kalsa da kamp için keşfedilen önemli noktalardan biri. Deniz, yeni serilmiş dümdüz bir çarşafı andıran ağaçlarla donatılmış koy, daha uzaktan gördüğünüzde bile kamp için eşsiz bir nokta izlenimi verecektir. Nitekim İnbükü’nde kamp yapmak iyi bir deneyim olacaktır.

9- ŞAVŞAT / ARTVİN (BALIK GÖLÜ / KaRAGOL)
İşin içinde Artvin varsa aslında çok daha fazlasını yazmak mümkün. Fakat listemizi Artvin ile doldurmamız mümkün değil. Artvin’de çok sayıda yayla, kamp yeri olarak değerlendirilmektedir. Bunlardan ikisini sizler için ön plana çıkarıyoruz. Şavşat ve Karagöl. Şavşat Balık Gölü ve Şavşat Karagöl, kamp isteğinizi arttıracak konuma sahip. Harika bir görsel deneyim yaşamanızı da sağlayacak iki yer, sizin kamp süresini uzatsak mı acaba diye düşünmenize sebep olabilir.

10- SALDA GÖLÜ
Listemizde olmazsa olmaz noktalardan biri de Salda Gölü. Karstik bir göl olan Burdur’a bağlı Salda Gölü, son yılların en fazla revaçta olan kamp yerlerinden biridir. Yaz aylarında ziyaret alan noktada kamp yapılacak çok sayıda nokta var. Gölün çevresindeki ağaçlık alanlar, kampı kusursuz yaşamanızı sağlayacak.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu