Spor

Atmosferi En İyi 10 Stadyum!

Atmosferi en iyi stadyum hangisi merak ediyor musunuz? Futbolu güzelleştiren detayların başında taraftarlar ve taraftarların stadyumlarda sağlamış olduğu atmosfer geliyor. Tabi bu düşünceden yola çıkarak stadyumların özellikleri ve ambiansı oldukça büyük bir rol oynuyor. Türkiye’de son 10 yılda çok sayıda kulüp futbol stadyumunu yeniledi. Büyük bir çoğunluğu devlet tarafından desteklenerek gerçekleştirilse de devlet desteği almadan tamamen kendi imkanlarıyla stadyumu yenileyen kulüpler de mevcut. Türkiye’de 120 civarında futbol stadyumu bulunmaktadır. Bunların büyük bir çoğunluğu 20 Bin kapasitenin altında stadyumlar. Yüksek kapasiteye sahip stadyumların büyük çoğunluğu ise İstanbul’da. Fakat unutmayın ki bu liste en yüksek kapasiteye sahip stadyumlar listesi değil. Bir çok kriter göz önünde bulundurularak yapılan yorum ve oylamalar ile oluşturulmuştur. Siz de liste altına yorum bırakarak listenin iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz.

1- Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu
Türkiye’nin ilk en konforlu stadyumlarından biri olan Şükrü Saraçoğlu Stadyumu listenin ilk sırasında yer almaktadır. Bir çok büyük kulüp Fenerbahçe’nin stadyumunu yenilemesinin ardından benzer girişimlerde bulunmuştur. Hiç bir devlet desteği olmadan yenilenen stadyum Türkiye’nin ilk konforlu ve modern stadyumudur. Stadyum 2009 yılında UEFA kupası final karşılaşmasına da ev sahipliği yapmıştır. Kapasitesi 50.509 olarak kayıtlarda yer almaktadır.

———

2- Türk Telekom Stadyumu
Galatasaray’a ait olan Türk Telekom Stadyumu 2011 yılında açılmış modern ve konforlu stadyumlardan biridir. 52.223 Kapasiteli stadyum Atatürk Olimpiyat Stadyumu’ndan sonra Türkiye’nin ikinci en yüksek kapasitesine sahip stadyumdur.

———

3-Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu
Konyaspor’un futboluna da yansıyan yeni stadyum Türkiye A Milli futbol takımının da sık sık karşılaşmalarını oynamak için tercih ettiği stadyumdur. Müthiş atmosfere sahip 42 Bin kapasiteli stadyum Türkiye’nin önemli stadyumlarından biridir.

———

4-Vodafone Park
Beşiktaş’ın yeni stadyumu da listenin üst sıralarında. Stadyumun modernize edilmesinin yanı sıra İstanbul’un merkez noktasında bir konuma sahip olması da stadyumu güzelleştiren etkenlerden biri durumundadır.

———

5-Timsah Arena
Bursaspor’un yeni stadyumu 43.331 kapasitesi ve mükemmel atmosferi ile listede olmayı hakediyor. Özellikle timsah şeklindeki stadyum tasarımı bir çok kulübü kıskandırır nitelikte.

———

6-Medical park Stadyumu 
Trabzonspor’un yeni stadyumu da listede yerini alıyor. Farklı bir konumda inşa edilen stadyum, modern ve iyi bir atmosfere sahip. 40 Bin 700 kişi kapasiteye sahip stadyum deniz şeridi boyunca konumlandırılmış.

———

7-Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu
Türkiye’de bir çok büyük kulüpten daha önce stadyumunu yenileyen Kayserispor’un stadyumu oldukça modern. Yapısı ile Fenerbahçe stadyumunu bizlere andıran stadyum Türkiye’nin ilk modern stadyumları arasında yer alıyor.

———

8-Antalya Stadyumu
Geçtiğimiz son yıllarda inşa edilen Antalya stadyumu müthiş ambisansa sahip. Futbol oynamanın keyif vereceği stadyumlardan biri olan Antalya Stadyumu ilk 10 içerisinde yerini almış durumda.

———

9-Başakşehir Fatih Terim Stadyumu
Başakşehir futbol kulübünün stadyumu çok fazla taraftarı olmasa da iyi bir atmosfere sahip. Tek eksik ise taraftar. Mazisi çok eski olmayan ve yeni bir kulüp olarak ligde yer alan Başakşehir’in stadyumu 17 Bin kişi kapasiteli.

———

10-Sivasspor Stadyumu
4 Eylül Stadyumu olarak da bilinen Sivasspor’un yenilenen stadyumu listenin ilk 10 sırasında yer almayı fazlasıyla hak eden bir stadyum. Dolu tribünler ile stadyum bir çok maçta karnaval havasına bürünüyor. 27 Bin kapasiteli stadyum listenin son sırasında olsa da yer almayı başardı.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu