Yaşam

Türkiye’nin En Meşhur 10 Caddesi!

Belki Champs Elysees veya Wall Street kadar olmasa da Türkiye’nin de popüler önemli caddeleri bulunmaktadır. Hatta bazılarınız Türkiye’nin neresinde yaşarsa yaşasın o cadde isimlerini biliyor veya duymuştur. buuON olarak Türkiye’nin en popüler ve meşhur caddelerini listelemek istedik. Listeyi genellikle büyük şehirler oluşturmakta. Mutlaka başlığı görünce sizin de aklınıza bazı cadde isimleri gelmiştir. Eğer listede ismini görmediğiniz ve hakettiği değeri görmeyen bir cadde varsa yorum olarak belirtmeniz, o caddenin de listeye girebilmesi için değerlendirilmesini sağlayacaktır.

1-İSTİKLAL CADDESİ / İSTANBUL
İstanbul Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi, yıllardır İstanbul için çok önemli bir yere sahip. Eğlencenin ve alışverişin de önemli noktalarından biri olan İstiklal Caddesi, son yıllarda ise siyasi olayların yaşandığı bir cadde halini almış durumda.

———

2-KIBRIS ŞEHİTLERİ CADDESİ / İZMİR
İstanbul için İstiklal Caddesi neyse İzmirliler için de Kıbrıs Şehirleri Caddesi o diyebiliriz. Eğlence ve alışveriş için çok ideal olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi Alsancak semtinde bulunuyor. Çok sayıda kafesi günün neredeyse tamamında dolu şekilde.

———

3-Atatürk Caddesi / İZMİR
Bir çok kişi Atatürk Caddesi değil de Kordon olarak bilmektedir. Evet o meşhur Kordon’un olduğu sahil şeridi Atatürk Caddesi’dir. İzmir’in can damarı diyebileceğimiz kadar önemli olan bu cadde üzerindeki Cumhuriyet Meydanı’da İzmir’deki bir çok organizasyonun yapıldığı meydandır.

———

4-Tunalı Hilmi Caddesi / ANKARA
Ankara için önemli yeri olan caddelerin başında gelen Tunalı Hilmi Caddesi günün bir çok saatinde yoğun bir kalabalığı ağırlamaktadır.

———

5-Cevdet Paşa Caddesi / İSTANBUL
İstanbul’un meşhur caddelerinden biri olan Cevdet Paşa Caddesi, gün boyu huzur bulacağınız caddelerden biridir. Dolaşırken karşınıza ünlü isimlerin ya da paparazilerin çıkması ise muhtemel bir caddedir.

———

6-Mithatpaşa Caddesi / İZMİR
İzmirlilerin büyük bir çoğunluğunun konum olarak bir yerleri tarif ederken kullandığı Mithatpaşa Caddesi, İzmir’in en önemli ve eski caddelerinden biridir.

———

7-Bağdat Caddesi / İSTANBUL
Unutulmayacak ve listede mutlaka yer verilmesi gereken caddelerden biri de Bağdat Caddesi’dir. O kadar bir benimsenmiş ki bir çok çevre oraya sadece Cadde ismini vermektedir. Eğer İstanbul’da biri Cadde ne tarafta diye soran olursa Bağdat Caddesi’ni soruyor demektir.

———

8-Abdi İpekçi Caddesi / İSTANBUL
Önemli bir nokta kabul edilen Abdi İpekçi Caddesi bir çok siyasi ismi de ağırlamakta. Buluşma noktalarından biri olan Abdi İpekçi Caddesi uzun yıllardır İstanbul’un en meşhur caddeleri arasında yer alır.

———

9-Fatih Sultan Mehmet Caddesi / BURSA
Bursa’nın popüler caddelerinden biri olan Fatih Sultan Mehmet Caddesi, son yıllarda ciddi bir yoğunluğa sahip olmaktadır. Günlük 100 Bin kişiyi ağırladığı belirtilmektedir.

———

10-Filistin Caddesi / ANKARA
Ankara’daki Filistin Caddesi’de listede yer almayı hakediyor. 90’lı yıllarda ismi değişen caddeye Filistin Caddesi ismi verildi. Çok geniş olmasa da üzerinde çok sayıda restoranı ve kafeyi barındıran cadde.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu