İnternet

Twitter Görüntüleme Sınırı Nasıl Kaldırılır?

Twitter görüntüleme sınırı ile kullanıcılara sınırlı kullanım imkanı veren uygulamasını erişime sundu. Peki görüntüleme sınırı nasıl kaldırılır? Tweet Görüntüleme sınırı ile kullanıcılar artık sınırlı sayıda tweetleri görüntüleyebilecek. Bu durum bot hesapların daha az etkileşim alması ve onları ortadan kaldırmak için geliştirilen bir uygulama oldu.

Elon Musk yaptığı açıklama ile ; 

  • Doğrulanmış hesapların 8000 
  • Doğrulanmamış hesapların 800
  • Yeni hesaplar ile doğrulanmamış hesapların 400 tweet görüntüleme hakkı olacak. 

Tweet görüntüleme sınırı nedir?

Twitter kullanıcılarının günlük olarak takip ettiği kişilerden atılan tweetleri görüntüleme sınırı olarak biliniyor. Yani takip ettiğiniz bir kişi ne kadar çok tweet atarsa sınırlama içerisinde olduğunuz kategoride sayı kadar görüntüleyebilirsiniz. Daha fazlası için para vererek doğrulanmış hesaba sahip olmanız istenecek. 

Tweet görüntüleme sınırı neden geldi?

Elon Musk twitter’a sahip olduktan sonra ilk olarak bot hesaplara savaş açmıştı. Öncelikle doğrulanmış hesap özelliğini getirmesi ile önlem almaya çalışırken aynı zamanda onları ortadan kaldırmak için farklı çözümler arıyordu. Son olarak tweet görüntüleme sınırı özelliği ile botların görüntüleme ve sahte erişimlere engel olabilmek için farklı bir düzenleme getirdi. 

Elon Musk sınırlama sayıları

Yapılan yeni güncelleme ile gün içerisinde twitter girişlerde sorun yaşanıyordu. Bu sorunların sebebi tweet görüntülemeye gelen sınırlamadan kaynaklandığı ortaya çıktı. Tweetler yüklenemiyor , lütfen daha sonra deneyin uyarısı alan kullanıcılar artık sınırlamaya dahil olan kullanıcıları kapsıyor. 

Tweet Görüntüleme sınırı nasıl kaldırılır?

Bu sınırlamayı kaldırmak için gerekli olan adımları uygulayarak sınırı aşmış olsanız dahi takip ettiğiniz kullanıcıların attığı tweetleri görüntüleyebilirsiniz.

  • Takip ettiğiniz kullanıcıların sayfasına giriş yapın.
  • Profilde yer alan zil butonuna Bildirimleri açın.
  • Takip etme işleminin ardından twitter anasayfaya giriş yaparak sayfayı yenileyin.
  • Artık gönderilen tweetleri görüntüleyebileceksiniz.

Görüntüleme işlemini yapmanız için takip ettiğiniz kişinin bildirimlerini açmanız halinde gönderdiği tweetleri görüntüleyebilirsiniz. 

Yakında gelecek güncelleme ile bu sınırlama sayılarının artması veya azalması ile gündeme gelmesi bekleniyor. Yapılacak güncellemenin ardından bir çok kullanıcı bu durum karşısında şikayetçi olsa da twitter gelişimi açısından Elon Musk bu tür değişimler ile dikkatleri üzerine çekmeye çalışıyor. Kendisi dahi yaptığı bu güncellemenin ardından sınırlamaya takıldığını attığı bir tweet ile duyurdu. 

Sınırlama özellikle bot kullanıcıların twitter üzerinde daha aktif bir rol almasını engellemek  ve twitter kullanıcılarının bildirim alabilme gibi özelliklerin kullanılması gibi etkileşimi yüksek durumları ortaya çıkartmak için kullanılacak. Aşırı veri kullanımı ve sistemde yer alan manipülasyonları engellemek için gerekli olan adımları attıklarını dile getiren elon musk için bu yapılan düzenlemenin doğru olduğunu düşünüyor musunuz?

Sınırlamaya giren kullanıcılar için aşağıdaki uyarı yer alacak. 

Sınırlamayı kaldırmak için en azından limitler dahilinde tweet görüntülemeniz için yukarıda yer alan sınırlama nasıl kaldırılır? yönlendirmelerini takip edebilirsiniz. 

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu