Eğitim

Üniversiteye Hazırlık İçin En İyi 10 YKS Kaynağı Tavsiyesi!

Bütün öğrencilerin her yıl merakla beklediği ve son gaz çalıştığı üniversite sınavları için tercih edilecek yayın evi ve YKS kitabı oldukça büyük önem taşır. Sınavdan önce mutlaka çalışılması gereken, sizi başarıya götürecek kaynakları sizler için derledik. Eğer siz de üniversiteye hazırlık için iyi bir yayın evi ya da YKS kitabı arıyorsanız listemiz tam aradığınız türde diyebiliriz. Sizin için en iyi 10 YKS kaynağı tavsiyesi oluşturduk. Listemiz, buuON ekibinin MEB’e bağlı hizmet veren, deneyimli lise matematik öğretmeni tarafından hazırlanmıştır. İşte en iyi YKS kitapları için tavsiyelerimiz.

1- PALME YAYINLARI
Hem eit ağırlı hem sözel hem sayısal öğrencilerinin rahatlıkla yararlanabileceği Palme Yayınları konu anlatımındaki kapsam genişliği ve akılda kalıcı örnek çözümleriyle öğrencilerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır.

2- OKYANUS YAYINLARI
Orta seviyede bütün öğrencilerin kolaylıkla faydalanabileceği ve basit soru çözüm teknikleri ile sına sorularına yakın zorlukta sorularıyla Okyanus Yayınları gerek konu anlatımı gerek örnek çözümleriyle öğrencilerin tercih etmesi gereken bir başka kaynak olarak gösterilebilir.

3- SONUÇ YAYINLARI
Bütün derslerde fasikül şeklinde konuları ayırıp her bir konunun klasikleşmiş olmazsa olmaz soru çeşitlerini tek tek irdeleyerek öğrencilere anlatan Sonuç Yayınları öğrencilerin konu kavrama ve soru çözmedeki başarısını bir üst noktaya taşımakta oldukça başarılı bir kaynaktır.

4- YAYIN DENİZİ
Öğrencilerin YKS hazırlık aşamasında mutlaka yanlarında bulundurmaları gereken bir başka yayın olan Yayın Denizi özellikle TYT AYT konuları ve geçmiş yıllarda çıkmış sınav sorularına benzerlik gösteren sorularla öğrencilerin her derste faydalanabileceği koşulsuz bir kaynaktır.

5- ÜÇ DÖRT BEŞ YAYINLARI
Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen 3 4 5 yayınları ortanın biraz üssü zorlukta sınava yakın hazırlanan sorularıyla öğrencileri sınavda bir adım ileriye taşıyacak iyi bir üniversiteye hazırlık yardımcı kaynağıdır.

6- ESEN YAYINLARI
Uzun yıllar boyunca öğrencilerin sınava hazırlanmakta tercih ettiği kaynakların başında gelen Esen Yayınları bütün derslerden uzmanlaşmış kadro ile ileri düzeyde sorular çıkaran ve öğrencilere her bir konuyu adım adım örnek çözümlerle anlatan gerek fasikül gerek tek kitap halinde satışı olan oldukça iyi bir yayındır.

7- FDD YAYINLARI
Final Dershanesi işbirliği ile çalışan FDD yayınları üniversite sınavına hazırlık konusunda uzmanlaşmış bir kadroyla ve her sene sınavda çıkan sorulara yakın sorular hazırlamasıyla nam salmış öğrencilerin mutlaka yanlarında bulundurmaları gereken eşsiz bir kaynaktır.

8- BİREY YAYINLARI
Geometri ile başınız belada ise a b şeklinde zorluk derecesine göre hazırlanan, orijinal sorularla hazırlanan inanılmaz bir geometri kitabı olan Birey yayınları kitaplığınızda olmazsa olmazlar listesinde olan bir kaynaktır.

9- KAREKÖK YAYINLARI
Konuları bitirmiş ve tekrar yapıp farklı çeşitlilikte sorular çözmek isteyen,zorlanarak kendini test etmek isteyen öğrenciler için olmazsa olmaz bir kaynak olan Karekök Yayınları tam size göre bir kaynak olacaktır.

10- LİMİT YAYINLARI
Orta seviye zorlukta ,işlem gücünüzü arttıracak ,sorularda pratikleşmek isteyen öğrenciler için kitaplıkta bulunması gereken bir yayın olan Limit Yayınları üniversiteye hazırlık aşamasında çok şey katacağını düşündüğümüz bir kaynaktır

Listede yer almak istiyorum!
Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu