Hizmet

Yakındaki Eczaneler , En Yakın Nöbetçi Eczaneler Hangisi?

Yakındaki nöbetçi eczaneler genellikle hiç ihtiyaç olmadığı zamanlarda karşınıza çıkabilir. Size en yakın nöbetçi eczane arayışına girdiğiniz de aramanız gereken nokta ilk olarak il ve ilçe seçimleri olacak. Burada yakında bulunan eczaneleri araştırarak size km olarak en uygun ve mesafesi en kısa eczaneye ulaşmanız mümkün olacak. Aramalarınızı en hızlı şekilde yapmanız için google maps üzerinden arama yapabilirsiniz. Buradan konumunuzda en yakın eczaneleri bulabilirsiniz. 

En Yakın Nöbetçi eczaneler listesi

Çevreniz de olan eczaneler veya mesai saatleri dışında kalan zamanlarda bulacağınız nöbetçi eczaneler için kısa ve kolay bir araştırma yaparak bulabilirsiniz. Aşağıda bulunan harita da size en yakın nöbetçi eczaneyi bulmak için arama kısmına sadece “eczane” yazmanız yeterli olacak. 

Listede yer alan nöbetçi eczanelerden size en yakın olanı bulmanız ve haritada görmek için “haritada göster seçeneği ile konum bilgisi almanız mümkün olacak. Aynı zamanda adres ve telefon bilgileri ile daha kolay ulaşacağınız en yakın eczaneler listesinde adres, eczane ismi de açık bir şekilde yayınlanıyor. 

Acil doktorlardan alacağınız tedavi sonrasında size verilen ilça kodu ile en yakın eczaneden ilaçlarınızı ücretsiz veya indirimli bir şekilde almanız için ihtiyacınız olan liste 24 saat açık olacak şekilde hizmet veriyor. Gecenin en geç saatlerinde dahi ilaç bulabileceğiniz veya doktorun yazdığı ilaç listesinde yer alan isimleri eczaneye gitmeden arayarak sorgulama yapabilirsiniz. Genellikle ilaçlar kalmıyor veya depolardan getirtildiği için telefon ile arayıp bilgi almanız zaman kaybınızı önleyecek. 

Nöbetçi eczaneleri kim belirliyor?

Eczaneler birliği tarafından yılın her günü nöbetçi eczaneler belirlenir.

Nöbetçi eczane her ilçede kaç tane?

Eczaneler birliği tarafından belirlenen nöbetçilerin adetleri bulunan ilçenin nüfusu ve yüz ölçümü istatistik alınarak yapılır.

En Yakın Nöbetçi Eczaneler Nasıl Bulunur?

Bulunduğunuz ilçede bulunan nöbetçi eczanelerin en yakını e-devlet tarafından doğru bir şekilde bulunur. Eksik olan eczaneler ve nöbetçi hizmeti verecek olan işletmelere buradan net bir şekilde ulaşmanız mümkün. 

Nöbetçi eczanelere ulaşmadan önce elinizde bulunan ilaç listesindeki ürünleri telefon numaraları ile arayarak bilgi almanız mümkün. Nöbetçi eczanelerden alınacak olan ilaçlar ssk tarafından karşılanabildiği gibi aynı zamanda reçetesiz ilaç almanız da mümkün. Nöbetçi eczanelerden reçetesiz olarak ilaç alabilirsiniz.

 

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu